Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 16:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Jaka karta wideo z wyjsciem TV? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaka karta wideo z wyjsciem TV?
Sprawa jest taka:
zrzucam sobie materiał w formacie DV z kamery na HDD za pośrednictwem kontrolera fire-wire. Karta graficzna komputera ma wyjscie tv jednakże jakość obrazu jakie oferuje pozostawia wiele do życzenia w porównianiu do sygnału z kamery DV. Tak więc obrobiony materiał video muszę z powrotem eksportować na taśmę DV i potem wykorzystywać kamerę (zużycie!) jako magnetowid do okazjonalnego odtwarzania filmów :(
Marzy mi się tania dedykowana karta wideo, która konwertuje sygnał na analogowy i umożliwia połączenie bezpośrednie z telewizorem z pośrednictwem s-video.
Czy jest na rynku coś takiego? Poproszę Was o pomoc .

BTW-> kiedys, używałem av mastera i obraz, jaki ta karta eksportowała na tv był idealny.

wtorek, 19 października 2004, 14:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

... a może po prostu zamiast kupować kartę video zacznij robić płytki DVD i odtwarzac je w stacjonarnym odtwarzaczu.

wtorek, 19 października 2004, 14:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jaki to typ kamery ?
Jesli ma DV in, a tak wynika z Twojego postu to powinna mieć także AV out (niezawsze, zależy od typu kamery) i mozna ją wykorzystać jako konwerter C/A.
Temat wielokrotnie poruszany na forum.
Pozdrawiam.

wtorek, 19 października 2004, 14:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
kamera sony trv19, ma dv in, ale pisałe ze nie chcę (z)używać kamery do ogladania filmów.

Kriss ->po przekonwertowaniu formatu dv do dvd (mpeg) jest przecież zauważalna strata jakości 9popraw mnie jesli się mylę)

Pozdrawiam

środa, 20 października 2004, 08:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Muchomoreq, no strata jakośći musi być bo to w końcu jest kompresja. Jednak przy nagrywaniu ok. 60-70min na płytke DVD jakoś obrazu jest bardzo dobra (pod warunkiem że materiał też był nagrany w dobrej jakości).
Ale jednak czegoś nie rozumiem.
Nie chcesz używać kamery do odtwarzania kasetek- OK bo i po co?
Nic chcesz nagrywać na DVD bo obraz traci na jakości.
Nie chcesz uzywać TV-outa bo kiepska jakość (korzystam z TV-out w Radeonie 9000 i jakość wyśmienita)
Może i wyjscie z karty wideo zapewni ci dobrą jakość ale gdzie chcesz przechowywać swoje filmy? Na HDD w formacie DV? Powodzenia - 1h to 13GB więc troche tych dyskó bedziesz misiał mieć.
Skoro chesz oglądac materiał w nie pogorszonej jakości to może kup sobie magnetowid na kasetki miniDV, tyle ze to nie jest tanie rozwiązanie...

środa, 20 października 2004, 08:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Muchomoreq:
Jeszcze raz podkreślę, możesz używać Twoją kamerę jako konwerter C/A.
Nie ma konieczności zgrywania materiału z HDD na taśmę miniDV i dalsze odtwarzanie.
Podczas procesu konwersji C/A nie pracuje optyka kamery, nie pracuje mechanizm kamery, tylko układy elektroniczne. Co się tam ma zużywać w tej kamerze (bez przesady) ? Tak na marginesie, raczej formatem docelowym po montażu wideo na PC są formaty VCD, SVCD, DVD lub kompresja do np. formatu DivX a nie oglądanie zmontowanego materiału z HDD na TV (bez urazy). Odpowiadam na Twój post w dobrej wierze.
Natomiast wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam.

środa, 20 października 2004, 16:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
obstają przy swoim. ceny nośników dvd-r/rw sa tak niskie ze wcale nie trzba kupować hdd 200gb aby mieć archiwum materiałów w formacie dv. po prostu w zależności od długości można go podzielić i zgrywać na rzeczone płyty dvd-r/rw. tak więc według mnie problemu kosztów przechowywania o których pisał Kriss w istocie nie ma. jest za to plus - nosnik dvd jest bardziej trwaly (mniej podatny na uszk. mech.) iż taśma dv.
Maryś -> ok, tylko że jak wysiądzie elektronika w kamerze to wiąże się to z wyższymi kosztami niż np. naprawa/wymiana karty wideo.

Kriss-> sam mam radeona chyba 9500 i nikt mi nie wmówi że sygnał na tvout jest porównywalnej jakości do tegoz kamery :wink:

Reasumując: panowie możecie się z mojego pomysłu smiać, ale prosiłbym o dzielenie się wiedzą na temat kart wideo o które pytałem

chylę kapelusza, wasz M.

niedziela, 24 października 2004, 11:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czegoś tu nie rozumiem. Muchomoreq : zadajesz pytanie o kartę wideo.
Krisss poradził, że nagrywaj płytki DVD i ja też jestem tego zdania bo w chwili obecnej jest to najrozsądniejsze rozwiazanie. Nagrywarka DVD cena około 300 PLN a karta wideo zapewne nie będzie tańsza.
Poza tym jesteś niekonsekwentny bo jednak stwierdzasz, że nośnik DVD to trafne rozwiązanie a dalej piszesz o karcie wideo. Do czego ona będzie Ci potrzebna ?
Pozdrawiam.

niedziela, 24 października 2004, 12:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"jesteś niekonsekwentny bo jednak stwierdzasz, że nośnik DVD to trafne rozwiązanie a dalej piszesz o karcie wideo" - twierdzę ze nośnik DVD-R/RW to dobre rozwiązanie jesli chodzi o archiwizowanie (także materiału w formacie DV)
czy teraz rozumiesz?
nie DVD jako format tylko DVD-rom jako nośnik! :D

Ale ok, napisazcie coś o tym konwertowaniu DV na format DVD - może zła jakość jaką uzyskałem wynika z niewlasciwych ustawień kompresji?
(używalem ulead dvd studio czy cos takiego - a tam specjalnie nie było co ustawiać odnosnie stopnia kompresji.

ponownie chylę kapelusza, M.

niedziela, 24 października 2004, 18:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szanowny Kolego Muchomoreq : Ja to wszystko rozumiem. Tutaj koledzy chcą Ci pomóc. Jeśli uważasz, że zakup kary wideo jest uzasadniony to Twoja sprawa. Ja natomiast uważam, że w chwili obecnej zakup kilkuletniej karty wideo w Twoim przypadku jest nieuzasadniony technicznie i ekonomicznie ale to moje zdanie.
Powracając do tematu. Sygnał na wyjściu karty graficznej S-video powinien być dobry (ustawienia parametrów w karcie). Co do montażu wideo to programy mają możliwość ustawienia parametrów kompresji.
Jeśli to Ulead Video Studio to postaram się pomóc.
Pozdrawiam.

niedziela, 24 października 2004, 18:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]