Teraz jest środa, 19 września 2018, 03:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Sony DCR PC9 i Fire Wire - problem! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sony DCR PC9 i Fire Wire - problem!
Kupiłem Sony DCR PC9, prostą kartę Fire Wire, kabelek. Komp wykrył kartę, zainstalował sterowniki, podłączyłem kamerę i ...NIC!!! Komputer nie widzi kamery. Jakieś sterowniki do kamery muszę mieć czy co ? Kamerka ma DV in i out. Chodzę pod WIN XP. Próbowałem na Movie Maker i VideoWave III SE MGI Software. Rany, co się dzieje, maiało chodzić (tak mówili w sklepie)

poniedziałek, 4 listopada 2002, 16:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Podaj więcej szczegółów. Musisz mieć jakiś program do montażu. Napisz jaki to Fire Wire i jakiego oprogramowania używasz. Sprecyzuj problem.

poniedziałek, 4 listopada 2002, 17:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Podaj więcej szczegółów. Musisz mieć jakiś program do montażu. Napisz jaki to Fire Wire i jakiego oprogramowania używasz. Sprecyzuj problem.

poniedziałek, 4 listopada 2002, 17:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jasne...oto więcej szczegółów. Pudełko od Fire Wire niestety wyrzuciłem, ale zgłasza się jako:"kontroler hosta NEC IEEE 1394 zgodny z OHCI". Korzystałem z trzech programów. W Windows Movie Maker po sekwencji plik/nagraj/zmień urządzenie, nie miałem innej opcji jak FlyVideo capture Driver (to moja karta TV-w menadżerze brak możliwości wyłączenia, można tylko usunąć- może to to?). W MGI VideoWave III SE (dostarczony z kamerą) to samo, po New projekt/Capture/Settings mam tylko FlyVideo i None. Natomiast Ulead VideoStudio SE ver. 4.0 podczas instalacji informuje że nie stwierdził obecności DV driver i może ich poszukać, (prosi o włączenie kamery), oczywiście nie znajduje i pyta które zainstalować, Adaptec, Microsoft czy Texas Instrument DV driver, wybrałem Microsoft i to samo start/Capture i nie widzi. Wszystkie trzy programy po tych operacjach zawieszały system, myszka chodzi, ale nic nie działa. Przy wyłączaniu kamery słychać "plum" :), sprzęt wypada z systemy, znaczy się chyba że kabelek jest OK. Zresztą na wyświetlaczu kamery jest napis DV IN. Aha, z FlyVideo zgrywa bez problemu Ulead VideoStudio, dwa pozostałe też się zawieszają mimo że go widzą. Coś tu strasznie jest poplątane.
Zbyszek Z.
PS. Sorry dla kolegi, któremu prywatnie wysłałem kopię maila, to z lenistwa.

wtorek, 5 listopada 2002, 01:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Heniek
Czy masz system win98 SE lub następne. Systemy te maja odpowiednie sterowniki i instalacja powinna sie odbyć automatycznie.
Działam pod XP na partycjach NTFS i nie mam problemów z przechwytywaniem (obecnie). Przechwytuję w Vegas Video 3 (demo) ponieważ Adobe Premiere nie dzieliło mi automatycznie materiału na klipy.
Kamerę ustawia sie na odtwarzanie (VCR) i program przejmuje kontrolę nad nią. Obrabiam w AP 6. Co do FW to czytając to forum można dowiedzieć się, iż kości NEC-a nie sprawiają problemów. Możesz mieć zbyt duże obciążenie szyny PCI sprawdź, zadawaj pytania, na pewno odezwą się inni. Dzieki temu forum teraz montuję amatorsko bez większych problemów.

wtorek, 5 listopada 2002, 09:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Działa !!!
Dzieki wszystkim za pomoc i zainteresowanie.
Próbowałem wiele i nic, wreszcie wyjąłem z płyty karte TV FlyVideo 98 FM i... poszło. Komp od razu wykrył Sony. Nie wiem dlaczego ale jest OK. Musiał być jakiś konflikt.
Wszystko działa, i to jak, jeszcze tylko popracuję nad szczegółami.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
Zbyszek Z.

środa, 6 listopada 2002, 00:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]