Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 02:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Konwerter VGA->RCA 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Konwerter VGA->RCA
witam,

Wiem że temat ten jest co chwilę poruszany lecz nie znalazłem w archiwum odpowiedzi na moje pytanie wiec pozwoliłem sobie je zadac na forum. Może znajdzie się ktoś kto będzie potrafił mi coś podpowiedziec.

Poszukuje dobrego konwertera sygnału VGA na S-VIDEO innymi słowy potrzebuje PCta wpiąć w mikser video (Panasonic AVE7), a dalej z miksera do projektora.

Próbowałem juz chyba wszystkich dostepnych na rynku kart graficznych z TVout, próbowałem też konwerterów VGA->RCA dostepnych w sklepach komputerowych po ok 200zł.. lecz jakość obrazu wszędzie była niezadowalająca.

Wprawdzie jeśli z PCta wypuszczany był film to jakość jeszcze jest do przyjęcia... lecz w przypadku prezentacji w Power Point`cie jakość jest straszna.

WIEM ze nigdy nie uzyskam na TV-outcie jakosci takiej jak na VGA (polaryzacja pionowa, pozioma, i itp..) ale zeby chociaż porównywalną do jakosci stacjonarnego DVD.

Bardzo proszę o jakąś podpowiedź. Jak skutecznie przekonwertować sygnał VGA na RCA.

PS. (próbowałem już kart graf. z TVout praktycznie wszystkich powszechnie dostepnych w sklepach komputerowych, może są jakieś profesjonalne które kupuje się gdzies na zamówienie?)

Tomek.
tomek@wf.pl

środa, 27 października 2004, 23:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mozesz sprobowac grafy matroxa z dualhead np. g550, trzeba tylko do niej prosta przejsciowke (opis konstrukcji na necie albo mozesz kupic gotowa) - daje dobre efekty. najlepsza jakosc uzyskasz stosujac jakis zewnetrzny konwerter (duzo firm ma takie w ofercie, np. Guillemot, albo Aver). polecam AVerKey 7 - bardzo dobra jakosc obrazu.

środa, 27 października 2004, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Matroxa, prawie wszystkie Radeony, i GF już próbowałem... obraz na telewizor to może dają piekny.. ale na projektorze XGA lub SXGA to już robi się lipa.

Zaciekawił mnie konwerter AVerKey 7 o którym wspomniałes... tego jeszcze nie próbowalem :) Mam nadzieje ze to będzie to czego szukam :)

pozdrawiam
tomek

czwartek, 28 października 2004, 00:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
raz jeszcze ja :) Nie moge znalesc na necie akurat teko konkretnego modelu AVerKey 7, są zato inne:

- AverKey 100 Pro
- AverKey 300
- AverKey 500 konwerter TV + pilot z mysza (zoom) 676zł

o tym pierwszym wszedzie pisza ze jest do zastosowan domowych (gry, filmy..) natomiast dwa pozostałe to juz podobno wypas ;) Miał ktos z was z nimi doczynienia? Jaka jest różnica pomiędzy 300 a 500 ?

pozdro
tomek

czwartek, 28 października 2004, 00:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To pewnie dlatego, ze zmienily sie nazwy modeli (ta siodemka to jakis czas temu juz byla na rynku). z tego co sprawdzalem to obecna wersja 550 daje najwieksze mozliwosci konfiguracji i filtrowania/korekcji obrazu. najwygodniej byloby przetestowac w miejscu gdzie zamierzasz kupic.

czwartek, 28 października 2004, 07:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]