Teraz jest piątek, 18 października 2019, 08:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 SONY KD-55XG8596 vs. LG SM8600 vs. SAMSUNG QE55Q64R 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post SONY KD-55XG8596 vs. LG SM8600 vs. SAMSUNG QE55Q64R
Cześć!

Zakupiłem telewizor SONY KD-55XG8596, prawie wszystko w nim mi się podoba prócz 1 rzeczy - czerń.
Mam jeszcze 2 tygodnie na zwrot TV i tu rodzi się moje pytanie: Czy któryś z tych telewizorów będzie lepszy pod tym względem? (czerń)
W załączniku dodam zdjęcia czerni w SONY KD-55XG8596 który kupiłem, postarałem się żeby wyglądały jak najbardziej 1:1 (tylko czerń, kolory się różnią)

- LG SM8600
To był mój pierwszy wybór, jednak w sklepie sprzedawca przekonał mnie do SONY, no i sony lepiej się prezentował pod względem kolorów.
Obie matryce mają 120hz i 14ms inputlag'a.
Moja dziewczyna posiada LG 55UK6950PLB więc miałem styczność z local dimmingiem ale jakoś nie specjalnie jestem do niego przekonany (może dlatego że w tym modelu jest wygaszanie wertykalne, a nie "punktowe" jak w SM8600 choć też tych stref nie ma za wiele)
Dlaczego go nie wybrałem:
Sprzedawca w sklepie powiedział mi że: android będzie dłużej wspierany niż WebOS, nie ma problemu z rozbudowaniem pamięci, można pobrać dodatkowe kodeki, czerń w tym SONY będzie lepsza niż w LG SM8600, no i większa jasność sony do HDR 350jednostek

- SAMSUNG QE55Q64R
Ponoć matryca VA ale w różnych źródłach podają inaczej, a nawet jeśli jest to matryca IPS to czy nie będzie lepsza od tej z SONY które zakupiłem ? W końcu to QLED więc raczej coś lepszego niż zwykły IPS, tak ? Jak to wygląda?
Jak z aktualizacją TIZENA ? Na moim starym samsungu nie miałem ani jednej aktualizacji, producent o mnie zapomniał
Dlaczego go nie wybrałem:
Zauważyłem go dopiero w domu i zacząłem się zastanawiać czy jeśli to IPS to czy IPS z QLED nie będzie lepszy od IPS od sony? A jeśli to VA to czy nie będzie lepszy od SONY?
Miałem już kiedyś samsunga 49''k6300 z 2016r. clouding w tym telewizorze to porażka, plamy na całym ekranie, dlatego obawiam się teraz samsunga. Nie tak dawno mój tata kupił Samsunga za ok 2800zł i nie ma tam czerni a szarość. (nie mam na ten moment modelu)

A może jakieś inne propozycje do 3800zł ?
W skrócie czego szukam: 4k, DOBRA JAK NA TĄ CENĘ CZERŃ, szybki smartV, niski inputlag i 120hz.

(Wiem, że zakup i zwrot TV to nie najlepszy pomysł ale nie miałem jak sprawdzić czerni, a skoro wydaję blisko 4000zł to mam prawo sprawdzić co kupuję)

ŚCIĄGA
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25/30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3/4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Typowo dla osób leżących na wprost
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Mało ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? co ma WISIEĆ nie utonie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Światło zza okna pada na telewizor (mam dobre rolety więc to nie wielki problem)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? SONY KD-55XG8596
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, niski inputlag, CZERŃ bez plam
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? netflix (4k), Filmy z pc 4k, zwykła telewizja
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~4-8h, raczej mało siedzę przed TV chyba że gram lub oglądam filmy wieczorami
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? lubię oglądać sci-fi i dużo horrorów
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Youtube, hbo, netflix itd.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? konsola PS4, aż kumpel odpadnie w fife ~3/4h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór 80%/20% dzień
17. Preferencje co do wielkości? 55'' nie mniej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? plamy na czarnym tle, słaby smatTV, spowolnienia w aplikacjach
19. Preferencje co do marki ? Sony/LG, samsung.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? brak
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3799zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? w najbliższej przyszłości NIE ale nie wykluczam takiego rozwiązania za jakiś czas.

Pozdrawiam,
Kamil.

Załączniki:
Komentarz: czerń3
3.jpg
3.jpg [ 1.09 | Przeglądane 8 razy ]
Komentarz: czerń2
2.jpg
2.jpg [ 1.19 | Przeglądane 9 razy ]
Komentarz: czerń1
1.jpg
1.jpg [ 1.49 | Przeglądane 7 razy ]
poniedziałek, 7 października 2019, 14:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: SONY KD-55XG8596 vs. LG SM8600 vs. SAMSUNG QE55Q64R
Pomyliles fora, pytaj tu - https://hdtvpolska.com/forum/

poniedziałek, 7 października 2019, 15:26
Moderator
Moderator

Absolutnie Cię nie przeganiamy, ale faktycznie tam masz teoretycznie sporo większe szanse na dobrą odpowiedź. W praktyce - jak trafisz. :wink:
Wracając do matryc, między matrycami tego samego "gatunku", bywają ogromne różnice. Droga pochodna VA, może mieć nawet lepsze kolory od pochodnej IPS, chociaż przy podobnej ich cenie, jest odwrotnie. Czerń i w ogóle kontrast, jest domeną VA, ale dobre IPS, nie wypadają najgorzej pod tym względem, chociaż dla oglądających w ciemności nie są pierwszym wyborem. Tak że nie nazwa, a nasze wrażenia się liczą.
PS
Nie przywiązywał bym się do właściwości Smart telewizora. I tak szybko stracisz wsparcie, a od niecałych 300 złotych zaczynają się urządzenia typu TV Box, które w razie utraty aktualizacji za kilka lat, bez żalu wymienisz. W dodatku jeżeli już masz w miarę nowego laptopa, czy Shield TV Nvidii, czy cokolwiek do nich podobnego, to nawet TV Box nie jest Ci potrzebny.

poniedziałek, 7 października 2019, 16:51
Nowy
Nowy

Pisałem na innym forum, ale stwierdziłem że skoro macie tu taki dział to napisze też u Was.

Jasne co do samego smart tv się mega nie przywiązuje, dla mnie ważna jest czerń, input lag i 120hz, i w miarę dobra jasność do hdr.

No właśnie wiem, że w teorii do czerni lepszy jest panel VA ale Samsung przyzwyczaił mnie do tego, że jak chcemy mieć coś dobrego od nich to muszą to być flagowce bądź wyższa średnia półka. Dlatego pytam k konkretne modele, ponieważ może ktoś miał z nimi styczność, a sam załączyłem zdjęcia swojej matrycy żeby można było je porównać.

Sony zawsze kojarzył mi się z dobrymi telewizorami, ale tutaj chyba tak samo jak w Samsungu trzeba wydać więcej niż 4000zl.
Na innym forum polecono mi zostać przy Sony, ale bez żadnych argumentów stąd też nie jestem przekonany.

Wybór tv jest cholernie ciężki w tych czasach, kiedyś był wybór biało czarny lub kolorowy o resztę nikt nie dbał:p

Jeśli ktoś ma na tyle wiedzy żeby mógł się że mną nią podzielić to chętnie przyjmę "kawałek wiedzy".

Pozdrawiam

wtorek, 8 października 2019, 14:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]