Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 14:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 plazma czy LCD kto doradzi 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post plazma czy LCD kto doradzi
Mam zamiar zainwestować w TV i mam dylemat. Czy ma to być telewizor plazmowy, czy też LCD chce przeznaczyć ok 16000 zł.
Mam na oku LCD Philipsa 37PF9976.
Pomocy!!!!!!!!! :lol:
dziękuje bardzo :lol:

niedziela, 21 listopada 2004, 19:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Odradzam ci LCD. Słabe osiągi, przede wszystkim bezwładność jest taka, że oglądanie na ekranie szybkich ruchów kamery lub postaci robi się uciążliwe. Zdecydowanie wybierz plazmę. Za 15-20 lat wszystkie telewizory w sklepach będą plazmatronami. Zdecydowanie przyzłościowa technologia. LCD jest dobry tylko w kamerach czy aparatach, ewentualnie jako monitor do komputera ALE TYLKO BIUROWEGO. Bo do grania ani oglądania filmów się raczej nie nadaje.

niedziela, 21 listopada 2004, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

LCD jest dobry tylko w kamerach czy aparatach, ewentualnie jako monitor do komputera ALE TYLKO BIUROWEGO. Bo do grania ani oglądania filmów się raczej nie nadaje.

Total bzdura. Oglądałeś kiedyś film, albo grałeś na monitorze LCD? Chyba nie sądząc po tym co piszesz. Ja nie tylko oglądam filmy i gram na LCD ale robię też obróbkę video i od czasu kiedy nabyłem LCD nie mam problemu z zapuchniętymi i łzawiącymi oczami a obraz jest jak żyleta.
Nie wiem jak z telewizorem. Ta wypowiedź tyczy się powyższego cytatu. Napisałem bo się wkurzyłęm jak ktoś głupoty wypisuje.

niedziela, 21 listopada 2004, 20:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Facet widocznie sie przyzwyczaiłeś, wiadomo że gołym okiem nie zauważysz wad LCD. W monitorze CRT jak ustawisz ponad 85Hz, niezbyt dużą rozdzielczość, odpowiednio ustawisz jasność i kontrast to żadne oczy ci nie będą płakać ani boleć. Monitor LCD ma coś takiego jak bezwładność i jest ona znacząca

środa, 24 listopada 2004, 16:51
Nowy
Nowy

Cześc , też miałem dylemat większa plazma za te same pieniądze czy niejszy LCD. Wybrałem LCD Sharpa LC32GA4A. Dlaczego LCD? Przede wszystkim prawie zero odbić i refleksów , jeśli masz dobrze oświetlony pokój (światło dzienne lub boczne sztuczne to im większy ekran plazmowy tym więcej w nim zobaczysz własnego pokoju i lamp. Zwróć uwagę że w większych sklepach oglądamy wszystko z pozycji stojącej wystarczy ukucnąć a możesz się przeglądać we wszystkich plazmach i w LCD wyposażonymi w dodatkowe ochronne szyby. Ja przez dwa lataprawie nie oglądałem w dzień telewizji ,mocno doświetlony pokój światłem dziennym właściwie uniemożliwiał to . Przy LCd możesz postawić halogen i niewiele się zmienia, teraz w pełnym słońcu wszystko jest ok i prawie zero odbić tylko jaśniejsza plama. Poza tym Sharp może służyć jako monitor komputerowy. Niestety chyba mniej wybacza niż plazma w przypadku gorszego sygnału czy gorszej jakości nagrań , to co pokazują w sklepach to oczywiście filmy reklamowe które mają nas skusić do zakupu tej czy innej marki .Przeczytaj temat Sharp LC32GA4E bardzo dużo wyjaśnia. Sharp ma bardzo szeroki zakres regulacji może barwy są mniej jaskrawe niż np sony ale dla mnie to zaleta.
Jedyna wada to cena, niestety LCD są droższe niż plazmy
Jeśli miałbym wybierać jeszcze raz to za większą kasę wybrał bym Sharpa37 cali z odzielnym tunerem ( łatwiejszy dostęp do podłączeń i przy zawieszaniu na ścianie do zamaskowania tylko jeden kabel
Zwróć uwagę na wielkość ramy, chcesz oglądać telewizor czy program telewizyjny? Niektóre firmy dodają naprawdę dużo plastiku :lol:

wtorek, 7 grudnia 2004, 21:09
Nowy
Nowy

PS. Oglądałem już wiele filmów szybkich i jeszcze szybszych jest ok. oczywiście trzeba się troszkę przestawić na lcd ale jeśli już to zrobisz po latach oglądania wiadomości z bańki nie będziesz chciał wrócić do starego telewizora , Filmy animowane np Shrek po prostu rewelacja :lol:

wtorek, 7 grudnia 2004, 21:23
Nowy
Nowy

Post Philips 37PF9986 czy Sharp
Ja ciągle mam dylemat który model wybrać, Philips 37PF9986 czy Sharp. Oglądałem Phila i jestem pod ogromnym wrażeniem. Czy ktoś mógłby wpełni rozwiać moje wątpliwości co do wyboru TV, bardzo mi zależy aby podłączyć go do kompa i działał przy okazji jako drugi monitor. Proszę o radę???

wtorek, 7 grudnia 2004, 22:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Facet widocznie sie przyzwyczaiłeś, wiadomo że gołym okiem nie zauważysz wad LCD. W monitorze CRT jak ustawisz ponad 85Hz, niezbyt dużą rozdzielczość, odpowiednio ustawisz jasność i kontrast to żadne oczy ci nie będą płakać ani boleć. Monitor LCD ma coś takiego jak bezwładność i jest ona znacząca

Nie ma większej bezwładności niż twój układ trawienny :lol:

wtorek, 7 grudnia 2004, 22:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Philips 37PF9986 czy Sharp
jacox napisał(a):
Ja ciągle mam dylemat który model wybrać, Philips 37PF9986 czy Sharp. Oglądałem Phila i jestem pod ogromnym wrażeniem. Czy ktoś mógłby wpełni rozwiać moje wątpliwości co do wyboru TV, bardzo mi zależy aby podłączyć go do kompa i działał przy okazji jako drugi monitor. Proszę o radę???

Musisz sobie zadać najpierw pytanie do czego to potrzebujesz? Bo jeśli chcesz używac jako monitor do komputera to tylko LCD. Na plaźmie bowiem, maksymalny czas wyświetlania obrazu statycznego wynosi około 50 minut. Jeżeli przez dłuższy czas obraz nie ulegnie zmianie, może on zostać utrwalony na ekranie (dojdzie do trwałego wypalenia pikseli). Jeśli jednak chcesz oglądać filmy czy telewizję to tylko plazma umożliwi Ci komfortowe oglądanie na np. 61 calach. Poza tym jeśli wybierałbyś plazmę, to srawdź czy będzie umożliwiać w niedalekiej przyszłości oglądanie telewizji HDTV czy płyt HDDVD.

Mariusz

środa, 8 grudnia 2004, 00:09
Nowy
Nowy

Post Wybór LCD
Dziękuję za info. Jestem zdecydowany na TV LCD. Nie wiem tylko który model wybrać. Modele 37 calowe są aktualnie tylko 3 - LG, Philips i Sharp. Widziałem osobiście tylko Phila i skłaniam się ku niemu. Jeśli ktoś miał porównanie z innymi modelami, to chętnie wezme to pod uwagę.

środa, 8 grudnia 2004, 18:54
Nowy
Nowy

Sprawdź czy phil ma wejście do bezpośredniego podłączenia komputera
Gram teraz na PlayStation2 podłączone przez S-video jakość jest bardzo dobra , łatwy wybór wejść sygnału ,bez problemu wybieram inne źródło sygnału i zmieniam tryb obrazu np gra na film (jeśli jest potrzebne) no i Sharp posiada wejście komponentowe (większość nowych DVD lepszej klasy już je ma , ale wybór należy do Ciebie. Mocno się targuj w dużych sklepach dostaniesz spory upust ,warto zrobić obiazd nawet po różnych miastach
:wink:

środa, 8 grudnia 2004, 22:04
Nowy
Nowy

Sprawdź twardość matrycy jeśli ma to dla Ciebie jakieś znaczenie(małe dzieci w domu, łatwość i bezpieczeństwo czyszczenia) niektóre firmy dają szybę bo matryca jes miękka ,trzeba jeśli zgodzi się sprzedwca nacisnąć lekko palcem , poz tym czy przy ciemnym kolorze phil nie świeci na fioletowo niektóre modele tak miały :)

środa, 8 grudnia 2004, 22:13
Nowy
Nowy

Jeszcze jedno, niezależnie czy 32 czy 37 masz 1360x768 (Sharp) zastanów się z jakiej odległości będziesz najczęściej oglądał ja 32 widzę z 3 m) czy na pewno potrzebujesz 37 cali ? za różnicę kupisz projektor :)

środa, 8 grudnia 2004, 22:22
Nowy
Nowy

Dzięki za porady, szczególnie Gościowi i R2. Jeszcze nie jestem zdecydowany w pełni, który model LCD wybiorę. Wiem na pewno, że dokonam zakupu najwcześniej po Nowym Roku. Na anglojęzycznym forum wyczytałem, że właśnie wtedy mają stanieć między innymi te telewizory.

sobota, 11 grudnia 2004, 20:54
Nowy
Nowy

niestety jedne i drugie maja wady i zalety

LCD- słaba jakość czerni przy zgaszonym świetle ,uciążliwe przy ogladaniu filmow w nocy, ekran podatny na uszkodzenia mechaniczne ,smuzenie obrazu (mało odczuwalne)

Plazma - pobór prądu ! przy 42' zzera prawie 400 w ,większe promieniowanie elektromagnetyczne

zalety

LCD - maly pobor pradu ,ostrosc obrazu i jakosc wysmienita nasycenie kol itp ,brak odbłyskow w swietle dziennym

Plazma - wysoka jakosc obrazu zarowno przy swietle jak i w ciemnosci

to tyle

wtorek, 24 maja 2005, 15:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona