Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 17:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 DVD THomson - masakra! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DVD THomson - masakra!
Cześć Wszystkim,

Jestem nieszczesliwym posiadaczem stac. odtwarzacza DVD THomson - rok produkcji gdzies 2001,2002.

Zachowuje sie przedziwnie:
odtwarza płyty, szczególnie te nagrane na PC do mniej wiecej 20 minuty po czym zaczyna się zacinać, szarpać obraz, czasami obraz się zatrzymuje i wraca do menu głownego albo w ogole zatrzymuje się w miejscu. Oczywiscie dźwięk też. Wykluczam wadliwie nagrane plyty na PC poniewaz inne odtwarzacze stacjonarne łykaja te plytki ze az milo. Poza tym: w momencie gdy odtwarzam płyte DVD+ RW wszystko jest w porzadku. Tak samo wszysko jest w porządku gdy odtwarzam oryginalne płyty z zawartoscią DVD. Prze pierwszy okres użytkowania nie miałem możliwosci sprawdzic czy jest to jego przypadłosc spowodowana czasem i eksploaracją bo do ubiegłego roku korzystałem jedynie z oryginalnyhc DVD, teraz gdy mam nagrywarkę DVD w PC to montuje filmy i problemy sie zaczęły z tym thomsonem. Aha! Czasme krzaczy równiez przy nagranych CD z mp3kami.

Moje pytanie brzmi czy starszawe roczniki takie jak ten moga miec takie właśnie dziwne zachowania? CO jest przyczyną?
Czy jest jakas metoda regulacji np lasera (zaznaczam ze zewnętrznie nic takiego ten odtwarzacz nie posiada jak regulacja lasera)
Co w ogole powiecie o marce THomson jesli chodzi o odtwarzacze DVD?

poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 12:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obawiam się, że objaw wskazuje na typową bolączkę napędów optycznych.

Nieważne jaki to napęd: CD, CD stacjonarne, CD-RW, DVD, DVD stacjonarne, , discman itd. Zużycie, zabrudzenie , rozkalibrowanie itp. Im dalej od środka krążka - tym większy problem z odczytem.

Do tej pory jedynym, 100% pewnym sposobem, jaki stosowałem to zakup nowego napędu :( Czyszczenie soczewki dawało znikowy rezultat.

poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 23:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]