Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 19:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 porada dotycząca TV JVC AV-28X4 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post porada dotycząca TV JVC AV-28X4
co sądzicie o kupnie tego oto TV JVC AV-28X4 lub co kupić mając ok 2000-2500zł,
koniecznie 100Hz no i ewentualnie 16:9. dzieki

niedziela, 24 kwietnia 2005, 17:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tv JVC 28 X4 to wysoki model telewizora Projektowany przez Iner Arti.
Telewizory były przeznaczone dla bogatszych odbiorców./ VIP/ Porównując do konkurencji Wypada najlepiej .Dobra cena to 2399 zł
B.ładny desing , dobra czerń , i najlepsze odwzorowanie kolorów.

100 Hz DigiPure Pro: Technologia Auto DigiPure, Kompensacja ruchu, Movie Theatre, Cyfrowy filtr grzebieniowy, Auto Digital VNR ,PAT Szybka telegazeta , dźwięk 3 d. Duże zainteresowanie rynku i b.dobre opinie.

niedziela, 24 kwietnia 2005, 19:53
Nowy
Nowy

Post dzięki wielkie
dzięki wielkie za info. Cenę właśnie taką miałem na myśli. Tylko ciekawi mnie dlaczego taka duża różnica w cenie jest w klepach od 2399zł do nawet 3500zł- toż to jest szok cenowy :!: :?:

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 18:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ta cena to cena wynikająca z ilości sprzedaży telewizorow/duży może więcej/ oraz z tego że wiele sklepów kupiło towar znacznie wcześniej/drożej/ i muszą dużo dołożyć - my jesteśmy już po tej przebudowie dlatego w sklepach mamy dużo niższe ceny.pozdrawiam

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 19:36
Bywalec
Bywalec

Post Porada dotyczaca....
Kiki-jesteś mocno oblatany w telewizorach.Potrzebuję pomocy.Co sądzisz o Panasoniku 29PX20P ? Raczej nie potrzebuje panoramy.Ten model radzi sprzedawca.Ewentualnie jaki 29" 100Hz ? Będę wdzięczny za pomoc.Cześć.Chomsky.

wtorek, 26 kwietnia 2005, 23:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To bardzo bobry wybor. Extra odbior + dobra wyposażnie .Nie znam lepszej oferty wśrod 29 "choć mozna wymienić Sony , Philips, Thomson. Mocno zastanow się nad panoramą.Tysiąc powodow jest po stronie panoramy i 32 cale kupisz już za 3450 sony FQ 86, Panasonic 2900- 32 px 10 , a rewelacyjne opinie zbiera 32 X 5 JVC. I tak wszystkie systemy przejdą na panoramę /16:9/. Wszystkie systemy wideo ,dvd itp - wszystko idzie 16:9. Jeśli telewizor kupujesz na dłużej niż na dwa-trzy lata - wybierz panoramę.
pozdrawiam

wtorek, 26 kwietnia 2005, 23:18
Bywalec
Bywalec

Post Porada dotyczaca tv....
Kiki-serdeczne dzięki za pomoc.Wiesz mam na ten telewizor dobra cenę, za nówkę oczywiście.Stary TV padł więc nie mam wyboru.Moje myślenie jest takie.Teraz przejściowo ten Panasonik a potem?Kiedy?Jakaś plazma ,czy lcd ale jak ceny staną sie normalniejsze.Za 3-5lat?Obserwując dotychczasowe postępy tzw. panoramy nie sądziłem ,że wejdzie tak szybko tzn.2-3 lata.Myślę ,że potem ten Panasonik pojdzie do sypialni jako tzw. drugi TV domowy.Podobno idzie HDTV i to szybkimi krokami-więc czy jest sens kupowania 32" za 3-3,5 tys.??Czy wlaśnie przejściówkę takiego panasonika 29'100hz? troche trudne te rozważania.Cześć.Ch.

środa, 27 kwietnia 2005, 18:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam podstawy stwierdzić , że już w przyszłym roku TV LCD będą kosztować znacznie taniej. Jeśli 32 " panasonic za 2700.pm11 / 32 " jvc x 5 za 2900 , a niższe modele teniej. Wybrałbym 32" tym bardziej ,że filmy na DVD chodzą w 16:9 .Większość programów z satelity też. Ale Twoja koncepcja też jest dobra . 29 px 10 - 1950 zł . Nie wiem ile płacisz za px 20 ? .Mi się ciężko przyzwyczaić do 4:3. Pamietaj ,że są już telewizory ktore akcepują HDTV / 32 px 30 Panasonic, 32 p 40 JVC i nowe Samsungi/ pozdrawiam

środa, 27 kwietnia 2005, 20:56
Bywalec
Bywalec

Post Porada dotycząca TV
Raczej DVD nie ogłądam nigdy,tylko programy z Wizji.spoiro ich jeszcze 4:3.gdzie masz takie ceny fajne?cześć.ch.

czwartek, 28 kwietnia 2005, 22:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Każdy ma swoją koncepcję i trzeba ja uszanować. Ja wybiegam ciut w przyszłoość. Najlepsze rozwiązanie formatowania obrazu w TV 16:9 ma firma JVC. Nie przeszkadza że programy są z systemu 4:3.
Ale jeśli główną barierą jest cena to trzymaj zasadę swoją. teraz 29" 4:3 później TV LCD . Tylko daj znać to dostaniesz parę ostrzeżeń przy wyborze.
pozdrawiam

piątek, 29 kwietnia 2005, 00:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

filmy na DVD chodzą w 16:9 .Większość programów z satelity też

Mam kablowke, specjalnie przed chwila sprawdzilem i policzylem na 55 programow 6 bylo z kurtynami, ale tylko material, poniewaz logo kanalu, jakies napisy na dole byly na kurtynach. Widac natomiast, ze same stacje nie wiedza co maja robic, niekiedy sa takie waskie kurtyny, aby uszczesliwic tych co maja 4:3 i 16:9, albo czesto na TV Polonia, robia duze kurtyny i opuszczaja logo stacji, na 4:3 jest waski obraz, a na 16:9 slabej jakosci bo 30 procent lini idzie w powietrze. Widzialem natomiast do tej pory jeden film chyba na TVN przeznaczony do odbiorcow, ktorzy maja telewizory 16:9, u mnie byl rozciagniety, musialem przelaczyc telewizor w tryb 16:9, przez oc mialem duze kurtyny. Wiec mysle sobie, ze jeszcze chwile to potrwa. Osobiscie uwazam, chciaz watpie aby tak sie stalo, ze powinno pozostawic sie w spokoju stary system, a standard 16:9 zastsowac do HDTV i pozniejszych. Wtedy nie byloby kolizji technologocznych.

piątek, 29 kwietnia 2005, 03:21
Bywalec
Bywalec

Post Porada dotyczxaca tv...
Kiki-dzięki za pomoc.cześć.Ch.

piątek, 29 kwietnia 2005, 14:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Możesz mi powiedzieć o co chodzi "a na 16:9 slabej jakosci bo 30 procent lini idzie w powietrze. "
Sprzedałem kilka tysięcy telewizorów 16: 9 i nigdy nie zauważyłem straty jakości o 30 %. Zapewne nikt by nie kupił takiego telewizora.
Wręcz przeciwnie na wszystkich telewizorach 16: 9 jakość jest nieporównywalna , choćby dlatego że telewizory są z innej półki .
Tv 32 D 25 JVC 1200 linii / Eisa / nie ma konkurenta w jakości do żadnego w tv 4:3 ale również tv 32 X5 , 32 z 10 itd. Telewizory Loewe 32 " - mają obraz dużo lepszy niż tv 4:3. Telewizory Panasonica 32 D lub 32 PX - mają lepszy obraz od tv 29 ".
Najwięksi producenci filmowi na świecie którzy zawsze muszą akceptować system - wybrali 16:9.

Problem ktory powstaje to problem właściwego formatowania obrazu. Niektóre firmy nie dają możliwości własnych ustawień w trybie ekranu. Najlepsze rozwiązanie do tej pory zastosował JVC. Wprowadzając proporcje auto pozwala klawiszami z pilota przesuwać obraz , dzieki czemu postacie na ekranie , nie różnią się od obrazu 4:3. Obrazu który jest niewłaściwym standardem. Ponieważ oczy u człowieka są osadzone w czaszce w kształcie prostokąta / to udowodniono naukowo/ więc najlepszym systemem jest system stworzony przez naturę. Prawie nie istnieją kina ktore nadają filmy w systemie 4:3. A już wszystkie nowoczesne kina , urządzenia , odbiorniki chodzą w systemie 16:9. Nie wspominam o telewizji HDTV której nie da się obejrzeć na telewizorze 4:3 .
pozdrawiam

piątek, 29 kwietnia 2005, 17:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Możesz mi powiedzieć o co chodzi "a na 16:9 slabej jakosci bo 30 procent lini idzie w powietrze. "

Juz wyjasniam. Obraz telewizyjny w systemie PAL sklada sie z 625 linii, programy telewizyjne w Polsce przynajmniej poki co nadawane sa w takim systemie w proporcjach 4:3, aby upchac taki obraz w telewizor 16:9, mozna: obraz rozciagnac w poziomie (powstanie znieksztalcenie), nic nie robic (pozostana po bokach czarne kurtyny) lub proporcjonalnie powiekszyc (tracjac czesc informacji). Cudow nie ma, juz kiedys o tym pisalem, ale specjalnie na potrzeby tego maila zalacze obrazek. Czarna ramka to proporcje obrazu w jakim nadaja stacje w Polsce, zielona ramka to telewizor 4:3, czerwona to telewizor 16:9. To co wystaje ponad czerwona ramke to tracimy, jezeli jest jakis sposob, aby tak sie nie dzialo prosze to precyzyjnie opisac. Prosze zwrocic uwage, ze pisze o ogladaniu telewizji nie filmow z DVD.

Obrazek

wtorek, 3 maja 2005, 22:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Istnie w wielu telwizorach coś takiego jak formatowanie. Obraz ktory nie mieści się w kadrze 4:3 wystaje o gory i na dole. Do tego sluży pilot za pomocą którego przesuwając klawiszami funkcyjnymi pozbywamu się kawałka gory lub dolu , najczęście usuwając logo lub krawędzi obrazu ktory po kadrowaniu nie pozostawia znaczącej roznicy. /obrazek nr 4/ Ale można ciszyć się ekranem znacznie większym bez straty jakości obrazu o 30% , o ktorym piszesz. Bo jakość przy tym formatowaniu jest taka sama. A w telewizorach wyższej klasy - lepsza.
pozdrawiam

wtorek, 3 maja 2005, 23:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona