Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 13:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Telewizory LCD 20' - producenci sobie jaja robią??? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Telewizory LCD 20' - producenci sobie jaja robią???
Witam.
Ostatnio sie napalilem na telewizor LCD - okolo 20'.
Nie mam w pokoju telewizora i chcialbym w koncu to zmienic.
Standardowe teleziory 100HZ maja bardzo dlugie kineskopy - porazka calkowita - takiego grzmota nie chcialbym za darmo do pokoju. Tylko miejsce zabiera.

Stad wstepny wybor padl na LCD - bo:
- sa cienkie
- przyjazne dla oczu
- malo zuzywaja energii
- nie sa awaryjne kineskop sie nie zuzywa - takie kolory caly czas jak na poczatku

Jest jedno ale...

Tak jak w temacie - wszystkie telewizory LCD 15' - tak jak widze maja rozdzielczosc 1024x768, a telewizory 20' - 640x480!!!!!
To sa chyba jawne kpiny!!!! Mam zamiar wydac 2000 - 3000 zlotych i mam miec telewizor LCD, ktory jako monitor podlaczony do komputera jest w stanie wyciagnac tylko rozdzielczosc 640x480??????

MEGA LOL.

Jak telewizor z wiekszym kineskopem (20'') moze miec mniejsza rozdzielczosc, niz telewizor z mniejszym kineskopem (15'')?
Kto to w ogole kupuje?

Zna ktos TV 20'' w formacie 4:3 (bo format 16:9 to jakies jedno wielkie nieporozumienie i robienie idiotow z klientow - jajowate glowy, jajowata pilka na bosiku itp.) - ktore to telewizory LCD 20'' mialyby rozdzielczosc 1024x768 chociaz?
Dzieki za ewentualne wpisy

czwartek, 30 czerwca 2005, 03:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

TV LCD 20 tak mają - Kup 22 LCD np. Panasonica http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=1341
- i będziesz zadowolony . Z kasą też się zmieścisz.
Lub LCD 23 LG.pozdrawiam

czwartek, 30 czerwca 2005, 08:53
Nowy
Nowy

Dzieki kiki za linka. No rzeczywiscie - ten ma wieksza rozdzielczosc - 854 - 480 z tego co widze, ale to nie jest to jednak. Wciaz za malo.
I jeszcze ten format 16:9 - po prostu nie cierpie tego formatu: telewizor ma mi sluzyc do ogladania programow z TV, pilka nozna z Canal+, zero praktycznie filmow z DVD, czasem do podlaczenia kompa i do popracowania na wiekszym ekranie.

Jednak szczesliwym trafem chodzilem po www - nie dalem za wygrana - i trafilem chyba na jedyny dostepny telezior LCD 20' wlasnie z rozdzielczoscia 1280.

Tak pobieznie sie zorientowalem, ze znasz sie kiki na telewizorach bo nimi handlujesz. Co o tym modelu sadzisz?

http://www.d-e.pl/?id=produkty&id_rodza ... 6b13251c73

To jest link - jakby nie dzialal chodzi mi konkretnie o model:
DSL-20D1T

Co to znaczy HD Ready w specyfikacji? Czy on jest przystosowany do telewizji w wysokiej rozdzielczosci (to skrot od High Density?) - tej niby przyszlosciowej telewizji?

I jeszcze nie rozumiem jednego - tam jest napisane ze to jest tv 4:3 - a potem cos pisza dalej w specyfikacji o 16:9 - i wlasnie w tym miejscu wystepuje podana rozdzielczosc 1280x 768. O co tu zatem chodzi?
Z wygladu to jest chyba 4:3 - tak mi sie bynajmniej wydaje.

Czy moglbys przygladnac sie dokladniej tym parametrom i powiedziec od siebie czy warto i czy to jest wlasnie to czego szukam?
Bo ja sie na tych wszystkich funkcjach kompletnie nie znam :(

Dzieki. Pozdrawiam

czwartek, 30 czerwca 2005, 13:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Stanowczo odradzam- trochę zwrotów już zaliczono. Pismo jest cierpliwe , przyjmie wszystko./nie wierzę wszystkim informacjom/. Ciekwae ,że nowy ma znaczenie gorsze parametry? U wszystkich producentów jest zgola inaczej.
Ja oglądałem ten lcd - mieliśmy extra ofertę /stary model na wyprzedaży/ poszedłem sprawdzić jak działa. Obraz był nie wyraźny /w stosunku do JVC - lo już całkowita klęska/ , więc tym bardziej nabralem podejrzliwości odpuściłem deal. /cena była ok. 1600 zł
Dopytalem się o ich kondycję w różnych sklepach i miałem obraz .
pozdrawiam

czwartek, 30 czerwca 2005, 13:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kiki jest jakiś produkt JVC który nie jest najlepszy, może załóż fanclub JVC, proponuję trochę więcej obiektywizmu, forum to nie jest miejsce na marketing. Pozdrawiam.

piątek, 1 lipca 2005, 00:26
Nowy
Nowy

Wiesz co fragles - ja nic nie pisalem, ale rzeczywiscie - cos w tym jest co piszesz. To jak juz taki list napsiales to ja tez pociagne ten watek jeszcze.
A uderzylo mnie jedno: jego wypowiedz powyzej, ktore jest w ogole niespojna.
Cytuj:
Stanowczo odradzam- trochę zwrotów już zaliczono

Co to znaczy? Troche zwrotow? Kazdy telezior moze sie zepsuc i takie jego prawo. Znam takie firmy jak Sony ktore tez sie psuja.
Ta wypowiedz nic konkretnie nie mowi. Wszystko zalezy od konkretnego egzemplarza - a jak jest felerny to feler wyjdzie w okresie uzytkowania (gwarancji)
Cytuj:
Pismo jest cierpliwe , przyjmie wszystko./nie wierzę wszystkim informacjom/

No tego tez nie rozumiem. Co to znaczy pismo jest cierpliwe? Czy to jest sugerowanie, ze firma Daewoo podaje nieprawdziwe informacje w specyfikacji swojego produktu? Faktem jest to, ze jako jedyna firma na rynku ma rozdzielczosc w 20'' LCD znacznie wyzasza od konkurencji czego nie mozna powiedziec o firmach JVC, Panasonic i innych - a to jest BARDZO WAZNA RZECZ ze wzgledu na bardziej ostry obraz oraz mozliwosc podlaczenia kompa.
Praca nawet 800x600 jest duzym dyskomfortem, gdyz standardem obecnie jest 1024x768 - wszystkie www sa pod to optymalizowane.
Cytuj:
Ja oglądałem ten lcd - mieliśmy extra ofertę /stary model na wyprzedaży/ poszedłem sprawdzić jak działa. Obraz był nie wyraźny /w stosunku do JVC - lo już całkowita klęska

A to juz jest bardzo dziwne i ciekawe stwierdzenie. Tak sie sklada, ze akurat ten telewizor LCD (ale akurat na wystawie byl model Daewoo z rozdzielczoscia 800x600 - troszke inny) - i to wlasnie on przykul moja uwage sposrod innych grajacych telewizorow swoja jakoscia obrazu.
Bawilem sie funkcja OSD - wsztsko ekstra - bez zarzutow.

Takze rzeczywiscie - OSTATNIA RZECZA JAKA ROB TO PYTAJ SIE O OPINIE SPRZEDAWCY.

Dzieki fragles - ale czasem taki post jak twoj pomaga do konca uswiadomic pewne rzeczy - bo czlowiek intuicyjnie szuka pomocy wsrod 'znawcow' i oczekuje pomocy - ale to trzeba robic wsrod ludzi nie zrzeszonych ze sprzedaza (nieobiektywnych) -a najlepiej miec znajomego w sklepie RTV i samemu pojsc i odkladnie sie przyjrzec i pobawic.
Tymczasem analizujac zdanie po zdaniu uzytkownika kiki widac ze to jest takie mowienie na wyrost.
I ciekawe jest to zdanie:
Cytuj:
Dopytalem się o ich kondycję w różnych sklepach i miałem obraz

Skoro ten telewizor jest taki tani - znaczy sie sprzedawcy maja mniejsza prowizje - i dziwne zeby chwalili, ze Daewoo jest lepsze od JVC na przyklad (JVC uzylem przypadkowo, mozna to wstawic SONY, PANASONIC i inne znane marki)

I wczesniejsze stwierdzenie kiki - ze bede zadowolony jak kupie sobei Panasonica - ktorego link zapodal.
I tak mysle- ze chyba nie bylbuym zadowolony - wydalbym mase pieniedzy i mialbym rodzielczosc 850x480 - a tak moge miec za znacznie mniejsza kwote rozdzielczosc wyzsza - a to juz jest kolosalna roznica - i mowienie o jakosci obrazu z korzyscia na JVC ma sie nijak do faktow - bo jakosc zawsze bedzie gorsza przy roznicy w rozdzielczosci

Ale oczywiscie kiki mial prawo do wydanai swojej opinii - nawet jako sprzedawca - to tylko taka moja refelksja nad glupota jaka zrobilem pytajac sie nieznajomego sprzedawcy o opinie na temat danego produktu, nie wiedzac czy ma jakies profity za reklamowanie innych marek TV.
pozdrawiam

piątek, 1 lipca 2005, 14:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wiadać nie ma sensu mowić ,że coś jest najlepsze , choćby było tysiąc razy lepsze niż konkurencja.
Po co mowić ,że Merc jestlepszy od Daewoo, skoro Dla Was Daewoo jest lepsze od Merca.
Chcesz Daewoo - kupuj śmialo . Zapytaleś , więc odpowiedziałem . do dyspozycji mam wszystkie TV LCD /Loewe,Sharp,Panasonic,Thomson,Samsung,LG,JVC/-
więc nie muszę promować wyimaginowanej marki. Wymieniony LCD 20 " - informacje przekazałem i wcale mi nie zależy czy mi wierzysz czy nie. Ja to sprawdziłem z całą pewnością. Ostrzezenie dostałem od innych.
Ten TV LCD 2o - był po 1600 zł. Zaciekawiła mnie też niska cena. Oczywiście to dlatego ,że jest absolutnie najlepszy na rynku. A firma Daewoo przoduje we wszystkich rankingach LCD.
Ciekawe?
Tego o profitach nie zrozumialem . Tym tematem nie będę zaśmiecał wątku bo to . Bo nigdy nie wiem kto po ile co kupwal. Wiedzę ,że jesteś w tym oblatany . BRAWO !!!

Fragles - oglądaleś JVC ? czy tylko strzelasz dla draki ?

Ja się nie martwię o swoje opinie. Nie dlugo pokzazy plazm i LCD w całej Polsce. I to my stajemy przed klientami pokazując rożne odbiorniki rożnych firm. Jesteśmy jedyną firmą w Polsce , ktora to robi. Ludziom nie da się wciskać kitu , tam się nie schowasz za ekranem . Takie pokazy robimy od roku /Warszawa,Łódź, Olsztyn ,Gdańsk, Wroclaw i mniejsze miescowości/.
Co nie co wiemy o LCD i plazmach.

z Twojej wypowiedzi wynika : Panasonic - nie , JVC - nie . Daewoo - tak.
Zdecydowanie najlepsza jakość na rynku ...... Decyzja należy wyłącznie do Ciebie.

pozdrawiam

sobota, 2 lipca 2005, 00:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Cieszę się bardzo że mogłem pomóć, ostatnio kupowałem kamerę wybrałem Panasa bo mi pasował, kupowałem LCD 15 dla dziecka wybrałem Samsunga bo mi pasował. Uważam że na forum powinni dzielić się wiedzą użytkownicy a nie sprzedawcy bo inaczej okaże się że najlepsze samochody robi JVC :P :P :P . Ot takie małe OT pozdrawiam.

sobota, 2 lipca 2005, 00:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Decyzje- każdy podejmuje sam na własną odpowiedzialność. To jest demokracja.
Jak mam wątpliwości zdrowotne idę do specjalisty lekarza.
Jak mam problemy z autem - staram się korzystać z autoryzowanego serwisu. Ale można też iść do szmana lub do kowala. Zapewne i jeden i drugi zetknął się ze zdrowiem i auto na oczy też widzieli, więc ich fachowa porada powinna znacząco wpływać na nasze postrzeganie.

Rozumiem ,że jesteś fanem Samsunga i przywalić komuś to cała Twoja przyjemność .

W tej lini produkty wymienione są najlepsze - poczytaj na innych portalach opinie tych co WIDZIELI - bo Ty do nich chyba nie należysz.
pozdrawiam

sobota, 2 lipca 2005, 17:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie jestem fanem żadnej marki, kieruję się zasadą relacja jakość- cena, jeżeli ktoś potrzebuje jeździć do pracy 5 km to ma kupować merca :?: . A wedlug ciebie kiki to fachowcy pracują tylko w autoryzowanych serwisach i markowych sklepach a reszta to tumany i ciemniaki, to poczytaj sobie opinie o np. autoryzowanych serwisach samochodowych :twisted: :twisted: . Po prostu jak się czyta twoje opinie na tym forum to tylko JVC i JVC to można nabrać pewnych podejrzeń (zapisy na kamery JVC i inne tego rodzaju kwiatki 8O ). Ocknij się kiki i zacznij być obiektywny. I nie obrażaj innych forumowiczów bo jak ktoś zaczyna obrażać to znaczy że kończą mu się argumenty. Pozdrowienia.

sobota, 2 lipca 2005, 22:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To mi się podoba. Rzetelnie - ok. Nie miałem najminiejszego zamiaru Cię obrażać .Sorry.
Jeśli są zapisy to są i basta.
Jeśli LCD - kontakt z tysiącami oglądajęcych - jest dobry to jest dobry /niedlugo pokazy w Warszawie , Wroclawiu- po to aby samemu ocenić opwieści a nie z drugiej ręki/
Jeśli kamery Panasonica są lepsze w swojej kategorii i Sony rownież - to są lepsze,ale jeśli tylko JVC produkuje z twardym dyskiem - i cieszą się olbrzymim zainteresowaniem - to tego nie zmienisz.
Ale ja skorzystam z serwisu autoryzowanego i z lekarza specjalisty.
O innych rzeczach ktore napisałeś nie mówilem.
Ale Daewoo nr 1 na rynku - to przewałka. 20" jest za 1250 zl /net/ - ale ja ją omijam
pozdrawiam

poniedziałek, 4 lipca 2005, 01:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 5 lipca 2005, 22:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]