Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 20:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Proszę o radę specjalistów!!! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Proszę o radę specjalistów!!!
Witam !

Wraz z żoną zamierzamy kupić telewizor 29". W grę wchodzą:
-Sony FX30K
-Sony LS35KD
-Thomson DF400G
Ceny wszystkich w/w telewizorów oscylują w granicach 3 tys. zł.

Prosze o radę który tv wybrać, ewentualnie inny model.

Czekam na porady i propozycje.

Dziękuję z góry.

poniedziałek, 27 stycznia 2003, 10:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja przed miesiącem kupiłem Panasonic 29AS10P i wg mnie to dobry sprzęt za cenę 3299. Nie posiada wielu zbędnych wodotrysków, a o moim wyborze przesądziła niezawodność sprzętu tej marki. Jedynym mankamentem w tym modelu (a może w innych też) jest mało rozbudowana telegazete. Jeśli ci na tym zależy to warte uwagi są telewizory PHILIPSA, gdzie ten aspekt rozwiązano na dość wysokim poziomie (możliwość przełączania podstron, superkrótkie oczekiwanie na włączenie żądanej strony, duża pamięć stron w przód i w tył itp.) Wybór należy do ciebie ale ja wychodzę z założenia że Panasonic to sprzęt z niemałe pieniądze, dość wysokiej klasy i na bardzo długie lata.
Acha i jeszcze jedno - Nie mam nic wspólnego z firmą Panasonic - to tylko moje szczere odczucia.

poniedziałek, 27 stycznia 2003, 12:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re do gościa
Ciekawe skąd masz informacje o małej awaryjności TV panasonic? Przecież w sklepie sprzedawane są modele zmieniające się co max.6 miesięcy a o awaryjności wie nalepiej serwis ( oczywiście oficjalnie nikt nie powie złego słowa o serwisowanym sprzęcie).Każda firma produkuje modele udane i "mniej udane".Robiąc takie zakupy nigdy nie sugeruje się opinią sprzedawcy( on ma sprzedać za wszelką cenę a nie mówić prawdę).Prawdy o zakupionym sprzecie i tak dowiesz się po gwarancji przy okazji naprawy i dopiero poczujesz siłę swoich pieniedzy:P.

wtorek, 4 marca 2003, 02:02
Nowy
Nowy

O niskiej awaryjności sprzętu Panasonica przekonało mnie doświadczenie jego używania. To nie pierwszy sprzęt jaki kupiłem tej firmy, a poza tym wśród moich znajomych posiadających sprzęt Panasonica nie spotkałem się z negatywną opinią o produktach.
Oczywiście porada sprzedawcy to ostatnia rzecz jakiej można ufać.
PS
To że modele zmieniają się tak często nie znaczy, że jeden jest kichą a drugi OK, skoro wyprodukował je ten sam producent. Naszczęście dzieje się tak, że producent jeśli dba o jakość swoich produktów, to dotyczy to całej i gamy a nie jedynie wybranych. :wink:

wtorek, 4 marca 2003, 09:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja proponuje żebyś dał sobie spokój z tymi telewizorami i wybrał coś z PHILIPSA.
Kompromis międzi ceną i jakością.

poniedziałek, 24 marca 2003, 12:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Thomson
Posiadam 29 cali panoramę Thomsona i zdecydowanie zraziłem się do tej marki. Otóż juz 3 raz jest w naprawie, gdzie serwis po raz trzeci naprawia w/g mnie nieusuwalną wadę - przebarwienia na ekranie. Przebarwienia są na tyle poważne że całkowiecie zmieniają kolory w tych miejscach. Oprócz tego telewizor po przełączeniu w 16/9 wydaje wysokotonowy cichy pisk co może wyprowadzić z równowagi. A pozatym TV jest świetny. Dobry dżwięk, sporo wejść. mnóstwo ustawień no i super współpraca z dekoderem Cyfry - wyłączając lub włączając Cyfrę wyłączam lub włączam TV automatycznie. Genialną rzeczą dla kogoś kto nie przepada za telegazetą jest ProgramInfo. telewizor odczytuje liste programów z okreslonego kanału i mozna sobie ustawić przypomnienie lub włączyć TV na określony program.
Mam nadzieje że po wymianie TV wady znikna bo to naprawdę ciekawy sprzęt.

Co do Philipsa - jakoś sprzęt AGD (szczególnie wytrzymałe są czajniki ;-) ) bardziej mi pasuje bo z Philipsem od zawsze mialem problemy. Wszystkie odtwarzacze CD jak i inne sprzęty tej marki dawno mi sie rozpadły.
Co do TV to o mało co bym kupił, ale telewizor Philipsa charakteryzował się tym, że jego ekran cechowała wyjątkowa wrażliwość na zmianę kolorów - efekt pompowania (tak jak na marnych monitorach komputerowych). To wyjątkowo denerwująca rzecz. I to nie tylko na jednym egzemplarzu - zauwazyłem to u znajomego na identycznym modelu.

Także teraz nie mam bladego pojęcia co bym kupił. Zastanawiałem się nad Panasonikem bo mam pozytywne wrażenia jak i doświadczenia związane z ta firmą. Jest jeszcze Sony, ale mam w rodzinie serwisanta Sony, który nie jest zachwycony tym co naprawia... A to o czyms już świadczy...

Więc to chyba tyle...

Pozdrawiam

i zyczę dużo szczęścia, bo wybór jest wielki ale bubli jest stosunkowo wiele...

wtorek, 25 marca 2003, 10:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli szukasz naprawdę dobrego sprzętu to rozejrzyj się wśród telewizorów LOEWE.Co prawda nie wszędzie można kupić ten sprzęt,ale za to marka z najwyższej światowej półki.
http://www.loewe.com.pl

wtorek, 25 marca 2003, 13:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tu już nie będzie problemem gdzie kupić tylko skąd wziąść pieniądze :)

wtorek, 25 marca 2003, 16:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]