Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 20:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Panasonic 32PX10P 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic 32PX10P
Witam!
Niedawno zakupiłem rzeczony telewizor i po pewnym czasie zauważyłem dwa zjawiska które mnie zaniepokoiły; nie miałem wcześniej telewizora panoramicznego więc nie wiem czy to normalne zjawiska, czy też trzeba będzie coś zaradzić.
1. Przy obrazie panoramicznym z dowolnego źródła (DVD, tuner satelitarny) górny kaszet jest lekko wybrzuszony, dolny zaś idealnie prosty, podobnie przy przycięciu bocznym np. w trybie 14:9 boki lekko się wybrzuszają i falują. Kombinowałem z ustawieniem geomagnetyzmu, ale to nie skutkuje, dodam tylko, że jest to zjawisko dość nieznaczne - ale jest!
2. Oglądając film (z dowolnego źródła) np. przy przejściach między scenami gdy obraz staje się czarny na ekranie widać dwa ciemne paski kilka centymetrów od boków ekranu (czasem jeden mniej więcej na środku). Przy niektórych scenach przy jaśniejszym tle widać lekki cień tych pasków - nie jest to zjawisko może bardzo przeszkadzające, ale mam już świadomość, że one tam są i trochę mnie to denerwuje.
Czy można to jakoś wyregulować (próbowałem ale nic nie wskórałem), czy alarmować serwis, czy też dać sobie z tym spokój bo tak musi być?
Będę wdzięczny za wszelkie porady zwłaszcza odnośnie drugiego problemu.
Pozdrawiam!

środa, 17 sierpnia 2005, 11:05
Nowy
Nowy

Witam Cię. Co do przełączania obrazu to tez u mnie jest ok. Po prostu zalezy to od mocy sygnału danego programu telewizyjnego.
Co do Twoich problemów to:
1. opisujesz wg mnie typowy problem z geometrią obrazu. Ja po zakupie wszedłem w menu servisowe telewizorka i tam masz mozliwosc ustawienia geometrii obrazu (jak w monitorze) Boki, trapezoida itp...
Tu jest instrukcja jak wejsc w menu servisowe, zaczerpnięta z jakiegos forum dyskusyjnego (adresu nie pamiętam":
"metoda 1.

Ustawic bass na max, sopran na min, potem na telewizorze raz klawisz F (ma się pojawic linijka bodaj od sily glosu), teraz wcisnac i przytrzymac klawisz "-" na TV i trzymajac wcisniety nacisnac bodaj Reval na pilocie (pod klapka, chyba pierwszy z lewej od gory).

metoda 2.

-naciskasz na pilocie menu SOUND i ustawiasz bass na max a treble na min.
-nie wyłączając menu Sound , otworz klapkę w telewizorze, naciskasz i przytrzymujesz [- VOLUME] i dodatkowo naciskasz klawisz INDEX na pilocie i wchodzisz w ukryte menu serwisowe.

-poruszanie się po menu serwisowym to klawisze czerwony i zielony na pilocie
-zmiana wartości parametów klawisze to żółty i niebieski na pilocie
-zapamiętanie zmienionej wartości to klawisz STR (store) pod klapką na
pilocie
-wyjście z service menu naciskasz klawisz N (Normal) pod klapką na pilocie

wartości wszystkich funkcji są wyświetlane na czarno, każda ich zmiana
powoduje że wyświetlą się na czerwono i dopiero naciśnięcie klawisza STR
powoduje wprowadzenie jej do pamięci, czyli od tej pory ta wartość będzie
wyświetlana na czarno." Polecam spisac sobie ustawienia fabryczne tak na wszelki wypadek ;-)

2 jezeli chodzi o drugi problem to u mnie rowniez jest pionowa ciemna smuga po lewej stronie ekranu, jakies 7cm od krawędzi kineskopu. Jest widoczna przede wszystkim na kanale tvp 1 i białym tle, ale na innych programach tez. Ale jak oglądam dvd to jest wszystko ok wiec u mnie to wina słabego sygnału (na razie antena zbiorcza)...

Ja mam natomiast inny problem. Chodzi o przełączanie trybów 16:9, 4:3 i panasonic auto. Mianowicie jak włączyłem jeden film dvd to po prostu wszystkie krawedzie, zarówno boczne jak i dolne, są ścinane tak, że np napisy poczatkowe "wychodza" poza ekran!! Po prostu za bardzo "przybliża" obraz - tak jest i w trybie 16:9 i auto. Poki co probowalem to tylko na jednej plycie dvd wiec moze to wina filmu ;-) A czy u ciebie dobrze zmienia rozmiar filmu czy tez masz podobny problem.
pozdrawiam...

środa, 17 sierpnia 2005, 16:36
Nowy
Nowy

Dzięki za pomoc, spróbuję dziś pokombinować, mam nadzieję, że niczego nie spapram.
Co do Twojego problemu:
Zapewne zauważyłeś, że domyślnym ustawieniem w telewizorze jest tryb "Panasonic Auto". Po otrzymaniu sygnału z zewnętrznego źródła telewizor dobiera według producenta najlepsze parametry obrazu (co nie zawsze jest dla odbiorcy satysfakcjonujące). U mnie przy włączeniu filmu z DVD telewizor pozostaje w trybie auto i dopasowuje obraz do formatu nagranego filmu (obraz jest identyczny jak w trybie 16:9) tzn. albo jest to obraz z kaszetami na górze albo bez, aczkolwiek wszystko jest tak jak być powinno.
Myślę, że Twój problem leży w ustawieniach samego odtwarzacza DVD, proponuję więc - SETUP w odtwarzaczu, przestawić na tryb 16:9 i wszystko powinno zagrać:)
Zwróć jeszcze uwagę na opcję "migotanie" w setupie telewizora, zauważyłem, że u mnie zazwyczaj obraz jest lepszy przy ustawieniu "wyłączone", ale to również zależy od filmu.
Pozdrawiam i życzę miłego oglądania na pełnym ekranie:)

Zachęcam użytkowników tego modelu telewizora do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, każda cenna rada się przyda:)

czwartek, 18 sierpnia 2005, 09:45
Nowy
Nowy

Sprawdzę dzisiaj to co napisałeś. Może rzeczywiscie to dvd jest źle ustawione, a nie tv. Pokombinuje w ustawieniach i sprawdzę.
PS zycze powodzenia przy konfiguracji geometrii i zalecam ostrożność :D
Pozdrawiam.

czwartek, 18 sierpnia 2005, 21:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]