Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 04:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Kino domowe dla blondynki 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kino domowe dla blondynki
Chciałabym sobie kupić prosty zestaw kina domowego w rozsądnej cenie. Duży telewizor plazmowy (42) i jakiś odtwarzacz DVD. W ramach danego producenta jest wiele rodzajów telewizorów różnicących się od siebie szczegółami. Obsługa w sklepie czaruje mnie jakimiś bajerami i każdy zachwala swoje. Najbardziej interesuje mnie sprzęt marki Philips, bo mam od nich talon rabatowy.

Napiszcie (jak dla blondynki) na co zwrócić uwagę, jakie parametry czy złącza są istotne a jakie są reklamowym dodatkiem. Czy warto szukać sprzętu przystosowanego do telewizji wysokiej rozdzielczości ?

Aha - blondynką jestem jedynie w zakresie kin domowych :lol:

piątek, 19 sierpnia 2005, 08:55
Nowy
Nowy

Post Hmmm - żadnej rady :(
Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy,
orły, sokoły, herosy ??
Gdzie te chłopy ;)

czwartek, 25 sierpnia 2005, 19:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jezeli jestes z Wrocka to moge doradzic osobiscie :)

Wszystko zalezy od tego ile chcesz na to kasy przeznaczyc.
Mozna zlozyc ciekawy zestaw za ok 15tys zl (z plazma) jak i za 50tys zl za 100tys tez mozna ale chyba jeszcze tak zle nie jest;)

Jakiej wielkosci jest pokoj dla tego zestawu?
Chcesz calosc jednego producenta czy tez skladanka z najlepszych klockow w poszczegolnych przedzialach cenowych?

Philips ... na plazme to jeszcze mozna sie skusic ale odtwarzacz i pozostaly sprzet do naglosnienia tego kina to raczej omijalbym z daleka:)

podaj przedzial cenowy bedzie latwiej cos dobrac.

pozdrawiam
Kris

czwartek, 25 sierpnia 2005, 22:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

TV Plazma Philipsa - nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nie otrzymuje wysokich recenzji.
Lepszym rozwiązaniem jest Panasonic 42 Pa 50 za 6599 zł
akceptuje HDTV, ma nowoczesne systemy kontroli, poprawioną jakość bieli i kontrasu.

Jakim dysponujesz sygnałem ?
jaka odległość od ekranu ?

zaoszczędzone środki wydaj na dobre kino, z odpowiedznimi złączami.

Podaj jakimi środkami finansowymi dysponujesz?
jaka wielkość pokoju ?
jaki rodzaj muzyki ? czy tylko kino ?
jakie kolumny ? podłogowe czy małe ?
pozdrawiam

piątek, 26 sierpnia 2005, 12:24
Nowy
Nowy

Post c.d.
Dzięki za reakcję i porady. Jak widać są jeszcze dżentelmeni ;)

Mam Cyfrę+ i zamierzam kupic DVD, odległość od ekranu 3,5 m- 4 m, zamierzam wydac na calośc (plazma +DVD) ok. 10 tys. Nie jestem audiofilką tzn. dźwięk nie musi być dla mnie wyrafinowany.

Wiem, że są lepsze telewizory od Philipsa, ale jak pisałam mam do nich kupon rabatowy na 3 tys - więc szkoda mi nie wykorzystać. Jeśzcze jedna prośba jeśli TV Philips - to jaki (z 42 calowych) ..mają chyba z 5 rodzajów.

Wszelkie dalsze rady mile widziane i pięknie dziękuję :)

sobota, 27 sierpnia 2005, 16:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zależy od kasy ale chyba się nie zmieścisz -po za 42 7320
nowy zestawa Yamahy do tego i wszystko gra
pozdrawiam

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 17:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: c.d.
Aga.B napisał(a):
Mam Cyfrę+ i zamierzam kupic DVD, odległość od ekranu 3,5 m- 4 m, zamierzam wydac na calośc (plazma +DVD) ok. 10 tys. Nie jestem audiofilką tzn. dźwięk nie musi być dla mnie wyrafinowany.

Zgadzam sie z kiki - plazma Panasonica. W chwili obecnej Matsushita (panasonic) jest swiatowym liderem pod wzgledem produkcji eanw plazmowych. - sugerowalem sie tymi talonami rabatowymi na Philipsa

zdecydowanie polecam zakupic caly komplet jednego producenta.

Jezeli moge dorzucic troszke swoich przemyslen to zakup plazmy w tej chwili jest troszeczke nie na miejscu. W przyszlym roku wiekszosc plazm bedzie oferowala juz kompatybilnosc z HDTV. na dzien dzisiejszy plazmy oferowane w cenie do 10tys posiadaja mala rodzielczosc.
Jak kupowac plazme to z minimum rozdzielczoscia 1024 x 768 pikseli.
Matshushita wprowazdzila w japoni plazme 65" a ceny mniejszych plazm drastycznie polecialy w dol, przedstawiciele koncernu zapowiedzieli ze w IV kwartale 2005r wszystkie ekrany plazmowe beda jzu z z rozdzielczoscia HD.
Aga B. - szczerze - kup sobie na dzien dzisiejszy TV 32" Panasia 32PX10 lub 32PX20 - ceny odpowiednio 2200 i 2800zl (przynajmniej takie widzialem) jest to bardzo dobry sprzet! przeczekaj 1-2 i zobaczysz jak sie bedzie przedstawiala sytuacja z Plazmami. Byc moze zdecydujesz sie na LCD a nie na plazme. A TV podarujesz komus w prezencie ;)

Dokladnie rok temu znajomy kupil Panasonica 32PX10 za 3.700 dzis jest tanszy o 1500zl. Wszystkie TV polecialy w dol. Przyszly rok bedzie podobny tylko ze to plazmy i LCD beda tanialy.

Jeszcze jedno plazmy pozeraja ogromne ilosci energii powyzej 300W LCD zadowoli sie ok 100W.

Ja sie wstrzymuje z zakupem nowego odbiornika TV bo sam nie wiem czy to bedzie plazma czy LCD :)

Zestaw kina domowego koniecznie z nagrywarka DVD... ale to juz w nastepnym odcinku jak juz bedziesz wiedziala czy TV czy jednak szalenstwo i Plazma :)

pozdrawiam
Kris

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 19:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak się nie do konca nie da - za dwa lata bedą nowe technologie , ale droższe - i znów trzeba czekać . Będą SED i OLED - ale znów trzeba czekać. Później holografia , trójwymiar .
ITD.....
Kup co uważasz . W tej klasie cenowej Panasonic - chodzi super.

pozdrawiam

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 20:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

OLED i SED to nowe technologie i zanim sie upowszechnia minie 5-6 lat (ma na mysli zanim cena bedzie przystepna dla Kowalskiego)
Plazmy goszcza u nas od kilku ladnych lat. ich jakosc z roku na rok jest lepsza a cena nizsza, LCD rowniez agresywnie wchodzi w rynek odbiornikow wielkoekranowych (pow. 30") i konkurencja miedzy LCD i Plazma sie zaostrza. Sam fakt przeniesienia potencjalu rodukcyjnego z tanszych TV Panasonica na Plazmy jest dowodem ze ceny beda jeszcze nizsze.

Wiadomo ze jak kazdy chiclby odkladac decyzje ze za rob bedzie tansze i lepsze.. to nigdy by nie kupil... uwazam jednak ze warto sie wstrzymac te kilka miesiecy z zakupem plazmy. chyba ze ma sie na dzien dzisiejszy 10-12tys by kupic plazme z rozdzielczoscia min. 1024 x 768. Tylko to daje gwarancje ze za 2-3 lata bedziemy podziwiali obrazy HD na swoim cacku.

Na dzien dzisiejszy kupilbym TV 32" Panasonica. 2tys. to nie tak wiele :) a jakosc obrazu jest znacznie lepsza niz na tanszych plazmach (tylko 10" mniej :()

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 21:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

siedzę jak wiele osób przed 32 LCD JVC C 50 - 2 m / z kablówki/ -
chodzi super. Jestem barzdo zadowolony.
Podkreslam też fakt o którym mówi się nie wiele. A to fakt nie zaprzeczalny.
LCD maja znacznie mniejsze promieniowanie.
Ale decyzja należy do Ciebie.
pozdrawiam

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 23:42
Nowy
Nowy

Post Dzięki
Blondynka dziękuje wszystkim doradcom ! :)

Podzielę się wrażeniami, jak kupię

środa, 31 sierpnia 2005, 20:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Dzięki
Aga.B napisał(a):
Blondynka dziękuje wszystkim doradcom ! :)

Podzielę się wrażeniami, jak kupię

To może lepiej zaproś, na seans filmowy :wink:

środa, 31 sierpnia 2005, 22:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]