Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 05:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wyższość tv lcd, plazma nad tv tradycyjnym - rozterki? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Wyższość tv lcd, plazma nad tv tradycyjnym - rozterki?
Witam wszystkich
Prześledziłem posty dotyczące telewizorów lcd i plazmowych i jestem delikatnie mówiąc zaskoczony! Dlaczego?
Dlatego, że odwiedziłem kilka sklepów, spędziłem sporo czasu wpatrując się w "szklane okna na świat" i na kilkanaście tv lcd czy plazmowych, chyba tylko jeden, no może dwa dorównywały jakością obrazu telewizorom tradycyjnym np panaorama 32. Początkowo miałem wątpliwości czy może są podłączone do różnych anten itd. Ale to chyba bez sensu aby sklep posiadał 30 anten, każda do osobnego tv!?
Stąd nie rozumiem zachwytu ludzi tymi telewizorami!
Może kiedyś ta technologia faktycznie będzie się charakteryzowała wysoką jakością obrazu ale obecnie przegrywa z tv tradycyjnymi. Czyż nie? :lol:
Pozdrawiam

czwartek, 15 września 2005, 12:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Wyższość tv lcd, plazma nad tv tradycyjnym - rozterki?
czto napisał(a):
Może kiedyś ta technologia faktycznie będzie się charakteryzowała wysoką jakością obrazu ale obecnie przegrywa z tv tradycyjnymi. Czyż nie?

Ależ oczywiście, że tak!
Cytuj:
Stąd nie rozumiem zachwytu ludzi tymi telewizorami!

Marketing, marketing, reklama, reklama......

czwartek, 15 września 2005, 13:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Marketing, marketing, reklama, reklama......
PRZERAŻAJĄCE

czwartek, 15 września 2005, 16:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla mnie jedyna "wyzszoscia" (ale w tym wypadku najwazniejsza) telewizora LCD nad zwyklym jest to, ze maly telewizorek LCD nosze sobie w jednej torbie razem z laptopem, a z tradycyjnym tak latwo by nie bylo ...

czwartek, 15 września 2005, 17:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Miałem nadzieje, że odezwą się zwolennicy lcd bądź plazmy i przedstawią swoje argumenty przemawiające za w/w telewizorami. Bo jak na razie jedyny argument za, to ... gabaryty!

czwartek, 15 września 2005, 19:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A co bys chcial innego uslyszec, przeciez wiadomo, ze lcd i plazmy nie dorownuja jakoscia tradycyjnym telewizorom. I kupuje sie je ze wzgledu na gabaryty lub ewentualnie dla szpanu

czwartek, 15 września 2005, 19:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przeciez wiadomo, ze lcd i plazmy nie dorownuja jakoscia tradycyjnym telewizorom.

Jeżeli chodzi o reprodukcje kolorów na pewno nie!
Mają jednak kilka innych niepodważalnych zalet jak choćby idealną geometrię, całkowity brak błędów zbieżności i czystości kolorów.
Jeszcze jedna sprawa, która mnie denerwuje w crt, a mianowicie słaba kompensacja wymiarów obrazu w funkcji zmian kontrastu i jaskrawości. W LCD i plaźmie ze względu na konstrukcję efekt ten nie występuje.
Pozostaje jeszcze sprawa trwałości. O ile w przypadku crt można to w przybliżeniu określić ( choć w przypadku nowych kineskopów to też problem) to sprawa trwałosci LCD i plazm wyjaśni się w najbliższej przyszłości.

czwartek, 15 września 2005, 21:05
Bywalec
Bywalec

Post Wyższośc tv lcd....
Mnie także uderzył fakt słabej jakości obrazu w LCD. Całkiem fajnie wygląda obraz-testowy z firmowej płyty, w drogich plazmach 42 cale-jednak ich koszt to ponad 10tys.zl. jak oddadzą sygnal kablówki? Czy cyfry+? LCD takie tam 25-32 cale to jednak kicha.
Cześć.Ch.

czwartek, 15 września 2005, 22:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

o czym wy mówicie ?
Co jest slabe ? LCD i Plazmy ?
Slabe do czego ?Do najgorszego sygnalu na świecie.
Sprawdź jak odbierają gdy dajesz im dobry sygnał.

http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMp ... 1&pageno=5

Jesli bedziesz jadł suchy chleb ciekawe ile pociągniesz.
Sprawdź sygnał nawet z najtanszego dvd. Jeszcze nie slyszalem nigdy złego słowa.

Plazmy i LCD - Tak !!!
jeśli masz kiepski sygnał - to go zmien. Zainwestuj w złącza,-chociaż komponent - i pogadamy.

Ciekawe ,że skoro CRT takie najlepsze i zaden z wystawcow na targach w Berlinie nie poświcil im najmniejszej uwagi.

http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMp ... &pageid=21

Zapewne producenci najwiekszy na swiecie nie maja pojecia co jest dobre a co zle. Tylko Nasi gloryfikują CRT.

Siedzę przed TV LCD JVC 32" - sygnał mam normalny - leci TVN - obraz jest super.

pozdrawiam

sobota, 17 września 2005, 03:27
Bywalec
Bywalec

Post Wyższość tv lcd....
Kiki -to dlaczego gdy obserwuję obraz na kilku ekranach, ctr i lcd , w sklepie to ten c ctr jest lepszy? Ostatnio stały panasoniki 100hz 32 cale i jakies tam LCD (ale były takze inne konfiguracje).
Cześć.Ch.

sobota, 17 września 2005, 07:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Analogowa płyta gramofonowa też nie jest przedmiotem zainteresowania producentów, ani wystawców!
A jednak właśnie poczciwa, stara, winylowa płyta potrafi oddać wszystko co najlepsze w muzyce i przekazać wszystkie zawarte w niej niuanse i to niezależnie od tego czy to się komuś podoba czy też nie!
Każdy telewizor, niezależnie od tego czy jest nim plazma, LCD czy też crt potrzebuje dobrego sygnału, ale przecież nie ma on decydującego wpływu na jakość odtwarzanych kolorów.
Przy słabym sygnale obraz będzie zaszumiony, zaśnieżony ale sposób jak i jakość wyświetlanych kolorów pozostanie bez wyraźnych zmian.
Chociaż czytając Twoje posty można odnieść wrażenie,że LCD i plazmy nie nadają się do popularnej kablówki czy też zwykłej anteny, a wszystko co mają najlepszego ujawnią dopiero po podłączeniu np. cyfry.
Swoją drogą jak tak dalej pójdzie to niedługo przeczytam, że mp3 to wyznacznik jakości. :-)

Pozdrawiam.

sobota, 17 września 2005, 08:32
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

"" Analogowa płyta gramofonowa też nie jest przedmiotem zainteresowania producentów, ani wystawców!
A jednak właśnie poczciwa, stara, winylowa płyta potrafi oddać wszystko co najlepsze w muzyce i przekazać wszystkie zawarte w niej niuanse i to niezależnie od tego czy to się komuś podoba czy też nie! ""

- oczywiście kolega ma też kamerę VHS bo ten szumek który potrafi oddać wszystko co najlepsze w obrazie i przekazać wszystkie zawarte w nim niuanse jest najlepszy.

Kolega ma wspaniałe wspomnienia ,ale nie są one wyznacznikiem jakości. Ja też mam starą płytę gramofonową zespołu XXX , ale nie jakość nagrań stanowi o tym że ją trzymam , lecz to że słuchając tej płyty przytulałem się do mojej ówczesnej dziewczyny.

Od kilku lat mam monitor LCD kupiłem go za 8000zł bo takie były wtedy ceny tego sprzętu ,ale nie zrobięm tego bo mam za dużo kasy(średnia krajowa w portfelu) lecz to że przy zwykłym monitorze łzawiły mi oczy przez to że okropnie miga i zmiast prawidłowo oddawać kolory wali po oczach światłem które nie jest naturalne.

Mam jednak ciekawą teorię na temat przywiązania do telewizorów CRT:
mianowicie właśnie to miganie które niszczy wzrok przyciąga jak żarówka ćmy. Ludzie oglądający CRT są naćpani tymi błyskami. Ten kto pracuje już na monitorze LCD wie o co chodzi. Obok mojego LCD w pokoju stoi telewizor 21calowy - po kilku latach PRACY NA lcd NIENAWIDZĘ GDY KTOŚ WŁĄCZA TEN TELEWIZOR OBOK - BO MI COŚ MRYGA Z BOKU. To tak jak po rzuceniu palenia przeszkadza dym z papierosa tak i użytkownikom mającym plazme lub lcd może już przeszkadzać ten badziewny obraz na CRT, który na dodatek nie jest zdrowy.

Podsumowując - żeby oceniać trzeba używać.

sobota, 17 września 2005, 10:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Podsumowując - żeby oceniać trzeba używać."
Święte słowa.
LCD i plazmy to również wielkość obrazu - które nie wystepuje w kineskopach.
To większa rozdzielczość , wygoda i dłuzszy czas pracy / podawany nawet przez źródła niezależne/
LCd to mozliwość regulacji odchylenia i obrotów.
Nie sugeruj się obrazem w supermarketach. Tam sygnal jest do bani.
W sklepach specjalistycznych uzyskasz wiecej informacji
pozdrawiam

sobota, 17 września 2005, 11:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podsumowując - żeby oceniać trzeba używać.

Wątek dotyczy telewizorow LCD a nie monitorow. Ale jak juz przy tym jestesmy to i owszem uzywam zarowno monitory LCD jak i CRT i jezeli tylko szanowny kolega mi poleci jakies monitory LCD oddajace pelna 32-bitowa przestrzen kolorow bez przeklaman i w cenie ponizej 25 tys. za sztuke to bede wdzieczny i wyrzuce swoje monitory crt przez okno :)

sobota, 17 września 2005, 11:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kiki czy ty rozumiesz różnice w zasadach działania CRT a LCD bo po twoich postach mam poważne wątpliwości zwłaszcza ten fragment o wysokiej rozdzielczości LCD.Reklama Ci wmówi wszystko np:sok z owocu jest lepszy i zdrowsz niż sama owoc.Popatz tylko na tę tablice Mendelejewa jako dodatki do tego co zostało wyciśnięte z tego owocu.

sobota, 17 września 2005, 12:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona