Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 03:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 telewizor + komputer = zły układ ?? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post telewizor + komputer = zły układ ??
Ostatnio zakupiłem telewizor sony wega 32 cale model KV-32CS71K i muszę stwierdzić że był to bardzo dobry wybór. podłączyłem do niego kompa i kino domowe jak marzenie jednak moje niepokoje wzbudziła informacja od mojego znajomego że taki układ doprowadza do bardzo szybkiego wyeksploatowania telewizora! dokładnych informacji nie mógł mi udzelić ale przy dużej oglądalności filmów podobno siada kineskop. czy ktoś może udzielić mi bardzej szczegółowych informacji jak z tym naprawdę jest? i czy dotyczy to tylko telewizorów 50HZ
z góry dziękuję!

piątek, 11 listopada 2005, 16:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Telewizor jest do tego by oglądać na nim filmy(między innymi).
Jeśli chcesz go oszczędzić to nie włączaj go...

piątek, 11 listopada 2005, 18:15
Nowy
Nowy

bardzo fajna odpowiedź :) podoba mi się ale nic nie wnosi do sprawy! więc mogłeś sobie jej oszczędzić. !!
dodam tylko że okres o którym mówię użytkowania telewizora to jest około roku przy częstym oglądaniu.

piątek, 11 listopada 2005, 18:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego Jarooo przecież Kolega Siwyyy77 udzielił Ci jak najbardziej trafnej odpowiedzi. A dlaczego to niby układ komputer i kono domowe "doprowadza do bardzo szybkiego wyeksploatowania telewizora!" ? Może jak podłączysz jeszcze kamerę cyfrową, magnetowid albo "lodówkę" to telewizor zużyje się 10 razy szybciej. Liczą się godziny eksploatacji kineskopu a nie co do niego jest podłączone. Zapewne filomoholik krócej będzie cieszył się telewizorem od przeciętnego Kowalskiego. "Okres użytkowania przy częstym oglądaniu jest około roku" - no to by się producenci ucieszyli, że tak szybka rotacja sprzętu następuje. Mój Sony 25 cali gra od 15 lat od południa do późnego wieczora i jakoś "czarno-biały" narazie nie jest.
Pozdrawiam : Marian

piątek, 11 listopada 2005, 18:50
Nowy
Nowy

wszyskto się zgadza wiem że sie wszystko eksploatuje i wcale mnie to nie dziwi a co do twojego stwierdzenia "Liczą się godziny eksploatacji kineskopu a nie co do niego jest podłączone." ostatnio znajomy miał problem z sonym 29 cali i jak oddał go do serwisu po niecałych 2 latach eksploatacji serwisant od razu stwierdził że ma podłączony komputer do telewizora. znajomy nie mógł mi wytłumaczyć o co dokładnie chodziło ale wspominał o różnicach częstotliwości odświeżania i rozdzielczości. bardzo mnie to interesuje od strony technicznej jak to dokładnie jest. a wiadomo telewizora nie kupuje się po to żeby stał i aby na niego się przyglądać:).

sobota, 12 listopada 2005, 10:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak na marginesie mam pytanie: po co podłaczać komputer do tv?

sobota, 12 listopada 2005, 21:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam
Tak na marginesie mam pytanie: po co podłaczać komputer do tv?

No jak się nie ma stacjonarnego DVD to się filmy ogląda...

sobota, 12 listopada 2005, 21:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niektóre nowe telewizory posiadają wejście takie jak na monitor komputerowy. Można więc sobie pograć w gry na dużym ekranie.
Pozdrawiam : Marian.
PS.
Oczywiście nie jest konieczne to wejście monitorowe.

sobota, 12 listopada 2005, 22:13
Nowy
Nowy

Witam wszystkich ponownie :) dywagujemy tutaj o nowych zastosowaniach telewizorów, o nie posiadaniu przeze mnie DVD i takich innych bzdurach a nie o to chodzi i jest nieważne co sobie będę z czym łączył i dlaczego konkretnie tak a jak ktoś dalej ma zamiar wnikać odpowiadam "bo taki miałem akurat kaprys:)". pytanie moje jest jedno: "czy taki układ powoduje problemy z telewizorem"- mniej więcej opis co się dzieje podałem wcześniej i oczekuję prostych odpowiedzi TAK lub NIE + krótki konkretny opis :) a nie jakieś dane wyssane z palca :)

Pozdrawiam: Jaroo

niedziela, 13 listopada 2005, 20:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]