Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 23:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Konkrety - LCD TV 23" ew. 26" - proszę o pomoc w w 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Konkrety - LCD TV 23" ew. 26" - proszę o pomoc w w
Warunki:
Pomieszczenie 17m2, odległość od ekranu od 2 do 3 metrów, potrzebne w miarę szerokie kąty. Do czego? 1. TV (na razie kablówka), 2. PC (multimedia szeroko rozumiane - jednakowoż nie będzie to ekran do pracy), być może jakiś DVD recorder (taki klasy do 900zł) oraz 3. dzieciaki / konsola PS2. Sam ekran na niskim stoliczku (stąd mimo niskiej, głębokiej kanapy, fotela będzie oglądany _nieco_ z góry).
Cena od 2500 do maksymalnie 2900 (maksymalnie!).
Moja short lista:
LG RZ 23LZ55 lub LG RZ 23LZ41 - atrakcyjna cena, podobno niezła współpraca z pecetem, komplet złącz.
SAMSUNG LE 23R51 - troszkę za drogi (choć bywa w okolicach ok.2900 dostępny, ale jak napisałem może dozbieram, pytanie czy warto?) Wiem że chodzi pięknie z piecem, nie wiem jak tam z interpolacją (także w ww LG)... tzn jak to będzie grało z konsolą i czy ładnie, jak będzie potrzeba, przeskaluje obraz na 4:3 (pasy? wnerwiające?) Czy prawdą jest, że te Samsungi dają lepszy obraz po komponencie niż HDMI/DVI?
HYUNDAI HQL260WR - tanio (najtaniej), opinie bardzo różne... od takich, że to gie po całkiem niezłe recenzje (THG) z uwypukloną bardzo szybką (mimo że podają tylko 23ms) matrycą, świetny podobno do gier (konsole - przeskalowanie a propoz PS2 np), niezłe parametry obrazu (kolory). Tylko jak to, to sobie radzi z sygnałem, czy będzie to przede wszystkim dobry odbiornik TV? Wiem, że ma dwa poważne ograniczenia (stąd ta cena za 26") - brak cyfrowego złącza (szczęśliwie jest komponent) oraz nie natywną rozdzielczość dla PC po D-subie (czyli jakakolwiek praca na tym ekranie odpada - ale to wogóle nie jest moim priorytetem).
Dodam jeszcze, że sygnał jakościowo jest różny ;) (UPC 3city), a co do HD to przyda się w przyszłości (720p), bo kiedyś planuję nabyć tuner HD (albo zewnętrzny albo na pecetowej karcie) no i może dzieci, także te wyrośnięte :P, będą chciały next2gena. Aha dzwięk będzie chodził via DDTS100 (dekoder Creativa z dużą ilością formatów) i na zestawie głośników 5.1 tej firmy (analog, drewno) stąd głośników w TV wogóle mogło by nie być (nie jest ważna ich jakość).
Czy są inne lepsze modele w podanych cenowych widełkach? Który z powyższych będzie najlepszym wyborem? Z góry dziękuję za pomoc.

sobota, 17 grudnia 2005, 01:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]