Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 00:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Telewizor 32 cale 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Telewizor 32 cale
Witam szanownych forumowiczów
Mam zamiar kupic telewizor CRT 32 cale w cenie do 2500 zł.
Czytając wypowiedzi o różnych markach, myślę że zdecyduję się na zakup Panasonic TX-32PM11 lub JVC-AV32X5. Ostatnio jednak widziałem w sklepie Samsunga WS32Z316 Slim. Mam prośbę, czy ktoś mógłby mi powiedziec, coś na temat tego telewizora, ewentualnie doradzic inny model.
Pozdrawiam.

niedziela, 15 stycznia 2006, 14:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

najlepsze mozliwości , parametry i cenę ma JVC 32 X 5
Samsunga - zdecydowanie odpusć.
pozdrawiam

środa, 18 stycznia 2006, 03:33
Nowy
Nowy

Post Telewizor 32 cale
Witam.
Kiki, dziękuję za odpowiedż na moje pytanie. Mam jednak nastepne pytanie już do ciebie, ale tylko z czystej ciekawości. Co jest przyczyną, że tego Samsunga, nie polecasz.
Pozdrawiam.

czwartek, 19 stycznia 2006, 00:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A to niby dlaczego Samsunga ma sobie odpuścić? Jakbyś chłopie pogadał z TV mechaniorami, to byś wiedział, że najmniej w tym kraju psują się Panasoniki i właśnie Samsungi. W stosunku do tych dwóch wymienionych telewizorów kineskop Samsunga robiony jest w dużo nowszej technologii i nie chodzi tu o to, że to slim, co z resztą widać, kiedy sobie te TV postawisz obok siebie i porównasz na tych samych ustawieniach jaki jest obraz. W zasadzie to jest jedyna metoda wyrobienia sobie opinii o sprzęcie. W Łodzi np. te telewizory w jednym ze sklepów stoją obok siebie i mimo, że Samsung jest odrobinę droższy, to widać róznicę w obrazie na jego korzyść oczywiście. Nigdy nie polecałbym wyrobów Samsunga, w których jest zastosowana jakakolwiek mechanika, ale TV i monitory LCD, czy plazmę zdecydowanie polecam.

czwartek, 19 stycznia 2006, 01:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie polecam
bo testowałem
Żadna prosta - nie jest prosta.
Technologia slim - to technologia niedopracowana.
pozdrawiam

czwartek, 19 stycznia 2006, 01:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tak to można powiedzieć o każdej nowej technologii, łącznie z LCD i plazmą. Zwróć tylko uwagę jak jest napylany luminofor w tych kineskopach, a zobaczysz, że ten z Samsunga pozwala na wyświetlanie o wiele więcej szczegółów, niż Panasa czy JVC. W ogóle TV JVC są mało rozpowszechnione na naszym rynku i z tego też względu raczej nie polecałbym, bo w razie awarii mogą byc kłopoty. Tak na marginesie towar, który przychodzi do Polski lub jest w niej montowany nie grzeszy raczej jakością, a telewizory padają po 4-5 latach, głównie lecą właśnie kineskopy. I zaczyna przodować w tym niechlubnym rankingu Sony, a dalej Philips i Thomson. Poza tym Philipsy mimo, że technologię mają w miarę nowoczesną, to np. lutowania fatalne, co jest przyczyną częstych awarii. Pozdro dla wszystkich TVManiaków.

czwartek, 19 stycznia 2006, 10:29
Nowy
Nowy

Cześć, w innym watku próbowałem już poruszyć temat technologii slim tv zastosowanej przez samsunga, póki co bez echa. Widze, że koledzy w tym wątku powolutku zaczynają się w tym przedmiocie rozpisywać. Ponawiam więc swój "apel". proszę o podsumowanie za i przeciw technologii slim tv w odniesieniu do modelu 306 v lub 308. Naprawdę czytając mnóstwo postów nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi. Bardzo prosze o opinie faktycznych użytkowników, lub ludzi rzetelnie poinformowanych. To być albo nie byc tego modelu na mojej wąskiej półce. podkreślam, mam kabel aster i w przyszłości kino i nie jestem krezusem (bo to przecież nie sztuka wydac 8000 na lcd i plazmę tylko kupić coś względnego za rozsądne pieniądze).
Ostatnia rzecz: skoro większośc twierdzi, że slimy to padaka, to czemu samsung jest tak kr otkowzroczny, że nie wycofał technologii na amen. pozdrawiam i liczę na opinie. :?:

czwartek, 19 stycznia 2006, 11:17
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

No cóż, zaletą slima jest niewątpliwie stosunkowo niewielka głębokość. Co do wad: czytam wszędzie jakie to słabe zbieżności ma ten TV, jakie to zniekształcenia... Więc są dwie możliwości: albo Ci co to wypisują nie mają pojęcia o czym piszą, a drażni ich sama nazwa Samsung, albo ja mam super egzemplarz, bo rażących odchyleń od normy nie zauważyłem. Owszem są pewnie załamania na górze ekranu, ale takie załamania ma każdy telewizor w tym kraju i oby były tak małe w każdym. Korzystam z sygnału z Cyfry+ oraz DVD i obraz jest żyleta. Szczególnie ładnie wygląda czerń. No i znakomicie ogląda się DVD. Przed zakupem testowałem naprawdę sporo odbiorników i wybrałem ten. Jak to się mówi: pożyjemy-zobaczymy czy było to słuszne pociągnięcie. Na razie jestem zadowolony. Tak na marginesie przy załadunku odbiornik jednym bokiem spadł z wysokości ok. 1 m na chodnik i ... nic się nie stało. To chyba też świadczy o wytrzymałości.

czwartek, 19 stycznia 2006, 20:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

trochę - delikatnie mówiac mijasz się z prawdą -
Przyszedł już któryś klient z wydrukami zdjęć z z telewizora slim - lekko wkurzony,ze nawet drzwi na filmie nie są proste.
Zdjęcia są zamieszczone z kzywymi liniali w czasopiśmach dokonujących testy - poszukaj
Zapewne wszyscy się mylą.
Na wszystkich portalach skarżą sie i właściciele i ogladajacy.

"Więc są dwie możliwości: albo Ci co to wypisują nie mają pojęcia o czym piszą, a drażni ich sama nazwa Samsung"
Poczytaj posty obok - jeśli 40 M 61 jest znkomity - to jest znakomity,
jesli plazma S5S jest extra - to jest extra
Ale jesli slim jet słaby - to jest słaby.
poczytaj:
http://www.gazeta.pl
http://www.HDTV.com. pl
http://www.Audiostereo.pl
http://www.idg.pl
pozdrawiam

piątek, 20 stycznia 2006, 02:10
Nowy
Nowy

No własnie, napiszcie prosze , gdzie mozna otrzymac pomoc "techniczna", myślę tu o fachowych publikacjach dotyczących w/w telewizora. poproszę o linki do stron fachowych (póki co wszystko co udało mi się znaleźć to opinie i oświadczenia wybranej cześci uzytkowników/raczej niezadowolonych/ i powiedzmy innych. interesują mnie niezależni eksperci, ja wiem jakies instytuty, konsumenckie organizacje. z góry dzięki. raz jeszcze podnoszę temat - skoro slimy sa takie tragiczne to dlaczego nie wycofano ich z produkcji?
i sprawa ostatnia - dzwoniłem trochę do dystrybutorów, kitórzy donosza, że póki co incydentalnie zdarzały im się wymiany na inne egzemplarze, niewadliwe.ale procentowo znikoma ilość. jak to interpretować w odniesieniu do fali negatywnych opinii?? :?:

piątek, 20 stycznia 2006, 11:32
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

No cóż, ja czytałem te opinie wcześniej, jeszcze przed zakupem telewizora. I jeszcze raz powtarzam: nie jest tak źle jak tam wypisują. Przynajmniej w moim egzemplarzu. Z resztą wygenerowałem sobie obraz kontrolny z siatką i wierzcie mi: drobne odchylenia są, ale nie przeszkadzają zupełnie w odbiorze. Tak na marginesie: z polskich montowni czy fabryk, gdzie wytwarza się TV z reguły 1 na 15 odbiornioków jest poprawnie wyregulowanych. To o czymś świadczy.

piątek, 20 stycznia 2006, 12:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

najważniejsza jest Twoja akceptacja.
Jeśli Tobie się podoba - to najwżniejsze.
pozdrawiam

poniedziałek, 20 lutego 2006, 00:06
Stały bywalec
Stały bywalec

Najlepsze wyjście - porównać obraz na tym samym sygnale wejściowym. W sklepie to jest możliwe. Jeżeli któryś szczególnie przypadnie Ci do gustu - weź go - najlepiej właśnie ten egzemplarz.

niedziela, 25 czerwca 2006, 18:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]