Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 15:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Awaryjność CRT kontra LCD? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Awaryjność CRT kontra LCD?
Które telewizory są według was bardziej awaryjne CRT czy LCD?

Mile widziane będą opinie serwisantów.

wtorek, 7 marca 2006, 22:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No to pytanie odpowiem za dwa, trzy lata jak LCD się troszku zestarzeją.
Tymczasem możesz, lub nie, słuchać opini różnej maści specjalistów!
Jeżeli chodzi o CRT to w ostatnim okresie obserwuję znaczące pogorszenie trwałości i to we wszystkich przedziałach cenowych.
Pozdrawiam.

wtorek, 7 marca 2006, 22:55
Bywalec
Bywalec

Czyli obserwujemy trend spadkowy pod względem jakości w produkcji odbiorników CRT. A jak ta kwestia ma się do dynamicznie rozwijającego się rynku LCD? Czy można mówić o dużych "wahaniach" dotyczących jakości?

wtorek, 7 marca 2006, 23:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jestem bardzo ciekawy skąd kolega ZET120 posiada takie dane odnośnie awaryjności i spadku jakości tv crt?
Pozdrawiam

środa, 8 marca 2006, 09:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Od siedemnastu lat prowadzę firmę o profilu;
NAPRAWA TELEWIZORÓW.

środa, 8 marca 2006, 10:55
Bywalec
Bywalec

powiem tylko tyle ze np. juz nie produkuja monitorow CRT! szukalem z dziewczyna 19" nowy ze sklepu i starsznie trudno bylo znalesc. Wszedzie juz wchodza LCD o ich jakosci nie bede sie wypowiadal bo jak sie sprzedawcy pytali czemu ma byc CRT i my mowilismy ze potrzebujemy do dzialan CADOWSKICH to sie nawet nie dziwili ze szukamy crt i starsznie im bylo przykro!! Taki dobry LCD kosztuje kolo 2 - 3 tys. Tak samo z telewizorami jest, ale chyba telewizor to juz musi byc znacznie drozszy!

środa, 8 marca 2006, 11:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Coś w tym jest, bo mój ojciec posiada tv crt sony z 1992, wyprodukowany chyba gdzieś w europie i do tej pory hula jak żyleta. A ja od 1998 mam już drugi tv. Pierwszy soniak padł trzech latach, a teraz thomson powoli odchodzi w krainę wiecznych łowów :lol:
Pozdrawiam

środa, 8 marca 2006, 19:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pogorszenie jakosci wynika glownie z przeniesienia produkcji do krajow azjatyckich, obnizania kosztow co wiaze sie montazem elementow gorszej jakosci oraz swiadoma tendencja. Czynniki te sprawiaja iz awaryjnosc wzrasta. Np: zywotnosc laserow montowanych w CD w latach 80-tych szacowana byla na okolo 20 lat. Dzisiejsze lasery koncza zywot po 2-3 latach, co wymusza kupno nowego sprzetu. Taka niestety tendencja w elektronice: kiepsko ale za to tanio. Ma to tez swoje dobre strony poniewaz rozwoj w elektronice jest ogromny i po 2 latach urzadzenie jest przestarzale.

środa, 8 marca 2006, 20:13
Nowy
Nowy

Według mnie telewizory LCD są praktycznie bezawaryjne. Chyba że ktoś zakupi jakiś chłam, jednak te z górnej półki są bezawaryjne z tego co się konsultowałem ze sprzedawcą w jednym z dużej sieci sklepów.

Pozdrawiam.
P@blo.

piątek, 26 maja 2006, 15:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

... tak i nie ma w nich martwych pixeli i padajacych swietlowek? Mysle ze nowy sprzet stwarza nowy typ problemow. Wyjscia jednak nie ma - juz szykuje sie na jakiegos Samsunga LCD HD ready. Mimo wszystko CTR stwarzaja spore problemy technologiczne i ograniczenia i na tym sprzecie nie mozna wprowadzic technologii High Definition

piątek, 26 maja 2006, 15:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie ma telewizorów które się nie psują.
Jakość można będzie ocenić za rok -dwa , gdy ilość sprzedaży obu technologi się wyrówna.
Ja stawiam jednak ,że mniej bedzie wadliwych TV LCD.
pozdrawiam

czwartek, 22 czerwca 2006, 01:06
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

w monitorach LCD jeśli już się coś psuje to podświetlenie, albo matryca, martwe piksele - matryce najczęściej przez ludzi bo paluchami dotykają, a póżniej wyłażą czarne dziury.
--
Z ciekawszych awarii kineskopów: U mnie w pracy jedna baba podlała kwiatek wiszący nad monitorem, sama go tam wcześniej powiesiła, woda z kwiatka nakapała do monitora kineskopowego... jeśli ktoś nie widział iskrzacego dymiącego monitora, to moze sprobować z wodą.

czwartek, 22 czerwca 2006, 08:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z ciekawszych awarii kineskopów:

Prawdę mówiąc to dosyć "typowa" przypadłość, a z racji, że pracuję w zawodzie już kilkanańcie lat przerobiłem wszystkie przypadki kontaktu TV z wodą.
Zaczynając od podlewanych kwiatów, które nie wiedzieć czemu muszą wisieć dokładnie nad telewizorem, a kończąc na odbiornikach pływających w wodzie w czasie pamiętnej powodzi w 1997r.
O dziwo znakomitą większość odbiorników "powodziowych" udało się naprawić, a duży ich odsetek pracuje do dzisiaj.

Kiki ma dużo racji pisząc, że nie ma telewizorów, które się nie psują jednak wyraźnie widać ogromny spadek jakości rozumianej jako trwałość.
Jak już kiedyś pisałem światowi producenci już dawno udowodnili, że potrafią wyprodukować trwały odbiornik (Panasonic np.TC21B3EE, TCAV26EE, Sanyo seria CPT CEM) ale teraz tego nie robią bo i po co?
Odbiorniki te sprzedawane swego czasu przez sklepy Pewexu i Baltony pracują do teraz, niektóre bezawaryjnie przez 25lat!

A teraz?
Psują się na potęgę tuż po gwarancji szeroko reklamowane Philipsy Pixel Plus, Thomsony ICC20, ETC210, Sony AE6B, itd o tv z Hipermarketów nie wspominam ponieważ znakomita większośc popularnych 21' to złożone z litewskich podzespołow wynalazki.
Wydaje się, że to świadoma działalność producentów zmuszająca do szybkiej wymiany sprzętu.
Czas z pewnością pokaże cóż warte są nowe technologie plazmowe i LCD.

czwartek, 22 czerwca 2006, 12:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Wydaje się, że to świadoma działalność producentów zmuszająca do szybkiej wymiany sprzętu.

To raczej pewne - odwaze sie powiedziec.

Podobnie bylo kiedys z Mercedesem (chodzi o auta). Firma ta byla bliska bankructwa bodajze w latach 80, kiedy to wyprodukowali chyba merola znanego jako Beczka. Auta byly bezawaryjne, w konsekwencji czego nie zarabiali oni na wymianie czesci, na serwisie, bo nikt tego nie potrzebowa. Do dzis tamte modele jezdza po malych wymianach i usunieciu czesto tylko malych usterek. A dzis? Z gory mamy jakby nakaz po kupnie samochodu jezdzic z nim na przeglad co rok. A to wiadamo - nie male koszty dla przecietnego Kowalskiego, ktory najczesciej rezygnuje z tego a po 4 latach auto zaczyna nabierac powaznych usterek.
Tak wiec jest to uzasadnione z punktu widzenia producentow.
Z reszta kto z nich przejmuje sie tym ze wlasnie zepsul mi sie tv - i jeszcze nie oplaca sie go naprawiac. Przeciez tylko na to czekaja.

Z nowu kupi kklient nowy!!!!

Wnioski sam wyciagnij - trwalosc - to tylko mazenie dzisiejszych nabywcow jakichkolwiek produktow.

czwartek, 22 czerwca 2006, 13:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]