Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 12:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Telewizory SLIM ( samsung , lg) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Telewizory SLIM ( samsung , lg)
Chciałbym dowiedzieć się od użytkowników slimów jak to się sprawuje?

środa, 7 czerwca 2006, 14:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

seria Slim Samsunga -w dalszym ciągu są niedopracowane .
Linie proste mają odchylenia nawet 6 mm żadna linia prosta - nie jest prosta.
również w końcówkach bocznych rozjeżdżaja się kolory.
Lepiej siegać po sprawdzone modele.
pozdrawiam

czwartek, 22 czerwca 2006, 01:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Sprawują się bardzo dobrze. Jakość wyświetlanego obrazu (kolory, nasycenie, kontrast, jasność) nie mają sobie równych. Mówienie, że żadna linia prosta nie jest prosta to oczywista przesada, jednak faktem jest, że występują odchylenia, szczególnie w górnych odcinkach linii. Jednakże oglądając programy właściwie się tego nie zauważa. Chyba, że ktoś o tym wie i chce odbiornik na tym "przyłapać". Niemniej w normalnej eksploatacji wcale to nie przeszkadza. :)

czwartek, 22 czerwca 2006, 10:34
Nowy
Nowy

Ktory ze slimów LG czySamsunga bedzie lepszym zakupem , bo nie widziałem innych marek

środa, 5 lipca 2006, 01:25
Stały bywalec
Stały bywalec

wtorek, 8 sierpnia 2006, 09:11
Nowy
Nowy

Co do Slimów Samsunga: widoczne skrzywienia gemoetryczne w centralnej częsci kineskopu (góra). Stosunkowo b. duże zużycie prądu: 185W to praktycznie 2x więcej niż poczciwy Panasownic PX-32PS12P. Ale coś za coś i zawsze tak będzie. Jesli ktoś często ogląda filmy na DVD to progresywne złączę może się przydać. Jak by nie było brak przeplotu znacząco poprawia jakośc obrazu. Ciekawy wygląd. Jak napisał user wyżej do tej geometrii można się przyzwyczaić.

Co do LG SILM. Często małe skrzywienie na dolnym lewym rogu (podobnie jak w thomsonie dm400 tylko że mniejsze). Gorsze użyte materiały wykonania obudowy. Cena jest mniejsza od Samsungów.

Co do JVC to dzis przyszedł mi jeden model SLIM ale jeszcze nie testowałem. Jutro wrzucę testówkę i dodtkowo pare innych drobiazgów sprawdzę to coś więcej napiszę.

Co do Daewoo to niestety klapa. Model 2950 totalny niewypał. Obudowa, wygląd OK. Ale niestey odwzorowanie kolorów, kontrast, jasność, czerń do kitu. Co mnie najbardziej odrzuciło do SLIM Daewoo to geometria. Samsung przy tym to mały problem niezauważalny. W 2950 skrzywienie na lewym dolnym rogu wyniosło ok 1cm !!! Odrazu po włączeniu TV na oczy rzuciła się geometria. Myśłałem że może 1 sztuka taka. Ale niestety, nie tylko ja to zauważyłem. Tak jak napisałem wcześniej coś za coś. W przypadku Daewoo cena robi swoje. Są to tanie produkty i musimy się liczyć z tym że możemy mieć jakieś niedociągnięcia. Nie obrażając oczywiście Daewoo Electronics. I nie mylić tej firmy z Daewoo znanej z motoryzacji. Bo rozłączenie nastąpiło ok 6 lat temu i naprzykład Daewoo El. produkuje elektronikę wykorzystywaną w lotnictwie czym możę się szczycić.

odsumowywując SLIMY - jeśli komuś zalezy na głebokości, wyglądzie to niech kupuje.... Ale jeśli nie niech kupi sprawdzone standardowe bańki.

wtorek, 19 września 2006, 21:53
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Zauważyłem, że podczas scen dynamicznych, z niezbyt dużą ilością światła, następuje smużenie, podobne do tego, które kiedyś występowało w odbiornikach LCD. Nie wiem czym to jest spowodowane, być może coś poprzestawiałem w ustawieniach trybu technicznego swojego Samsunga. Zauważalne jest to zarówno z DVD jak i Cyfry+. :?

środa, 20 września 2006, 09:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]