Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 04:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 czy cos nie tak z magnetowidem ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post czy cos nie tak z magnetowidem ?
Mam magnetowid firmy sony typ SLV-SE 730 i kamerę cyfrowa JVC . Chciałbym zgrać kasetę VHS na komputer przez kamerę lecz mam problem z magnetowidem. Jak podłączę magnetowid do kamery i w kamerze włączę w menu kamery A/V-DV OUT na ON to na wyświetlaczu kamery jest czarno biały obraz i „skrzywiony” Natomiast jak podłączam w ten sam sposób odtwarzacz DVD do kamery wszystko jest okej Czy może ktoś miał podobny przypadek czy cos nie tak jest z moim magnetowidem, może cos należy przestawić ?

wtorek, 16 stycznia 2007, 12:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdż jaki obraz wychodzi z magnetowidu, podłączając go do telewizora. Sprawdż czy nie jest przełączony na NTSC, jeśli obraz taki sam.

Pozdrawiam

wtorek, 16 stycznia 2007, 13:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: czy cos nie tak z magnetowidem ?
arkmet napisał(a):
Mam magnetowid firmy sony typ SLV-SE 730 i kamerę cyfrowa JVC . Chciałbym zgrać kasetę VHS na komputer przez kamerę lecz mam problem z magnetowidem. Jak podłączę magnetowid do kamery i w kamerze włączę w menu kamery A/V-DV OUT na ON to na wyświetlaczu kamery jest czarno biały obraz i „skrzywiony” Natomiast jak podłączam w ten sam sposób odtwarzacz DVD do kamery wszystko jest okej Czy może ktoś miał podobny przypadek czy cos nie tak jest z moim magnetowidem, może cos należy przestawić ?

witam
zgranie kasety VHS na kamerkę cyfrową nie jest łatwą sprawą. Chodzi przede wszystkim o techniczne połączenie kamery i magnetowidu. Z magnetowidu wykorzystać można (praktycznie) wyjście scart (inaczej eurozłącze). Teraz należy zaopatrzyć się w przejściówkę eurozłącze-czinch, ale takią która ma przesył w dwie strony (posiada przełącznik in/out). Kupiłem taką na allegro chyba za 9 zł. Kamerka musi mieć porty in/out, inaczej nic się nie nagra. Posiadam JVC GR-D73E, która ma wszystkie wejścia in/out. Dopiero w tak polączonym zestawie udaje się nagrać materiał analogowy na cyfrową kamerkę. Jeżeli chodzi o twoje podłączenie magnetowidu z kamerką JVC, to myślę że dlatego nic się nie udaje, bo wykorzystujesz firmowy adapter eurozłącze-czincz. A on jest tylko 'jednostronny' out. Twój DVD daje in/out cyfrowe i dlatego kamerka nie ma problemu. Jak wygląda w praktyce takie podłączenie, przesyłam zdjęcia i
pozdrawiam

wtorek, 16 stycznia 2007, 20:20
Nowy
Nowy

Jak podłączam magnetowid do TV przez euro wszystko jest dobrze ( na zdjęciu są wszystkie wyjścia z magnetowidu) . Przesyłam również zdjęcie przejściówki eurozłącze-czinch której używam do zgrania VHSa na komputer przez kamerę Czy możliwe ze cos nie tak jest z moim magnetowidem ?

wtorek, 16 stycznia 2007, 21:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

panowie wstawiajcie zdjęcia w jakiś normalnych rozdzielczościach!!!

wtorek, 16 stycznia 2007, 22:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak podłączam magnetowid do TV przez euro wszystko jest dobrze ( na zdjęciu są wszystkie wyjścia z magnetowidu) . Przesyłam również zdjęcie przejściówki eurozłącze-czinch której używam do zgrania VHSa na komputer przez kamerę Czy możliwe ze cos nie tak jest z moim magnetowidem ?

witam
Wg. zdjęć masz Arkmet wszystko co potrzeba. Musisz włożyć adapter w magnetowid do eurozłącza (to czarne), ustawić adapter na 'IN', kamerkę w pozycji PLAY z (opcją REC)i włączyć magnetowid i przechwycić video z VHS. Aha, ważna sprawa. Sprawdź, czy w menu VIDEO kamery masz ustawioną opcję wprowadzania sygnału audio/video ze złączy AV i S-video, czyli S/AV INPUT-ON. To tyle co mi przychodzi do głowy, a za 'rozdiałkę' sdjęc - sorry poprawię się.
pozdrawiam

środa, 17 stycznia 2007, 00:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]