Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 04:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 1080 hdtv w Polsce czy kiedyś będzie normalnie? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post 1080 hdtv w Polsce czy kiedyś będzie normalnie?
Po lekturze http://www.nextag.com/1080p-lcd-tv/search-html żaden handlarz nie jest w stanie przekonać mnie do zakupu telewizora o rozdzielczości 768 linii. A widząc ceny oferowane gdziekolwiek w Polsce za telewizory LCD i Plasma jestem porażony. Nie moge nic naleźć w Polsce za rozsądną cenę porównywalną do USA. Czy to jest temat nierozwiązywalny? Niech mnie ktoś oświeci :idea:
Pozdrawiam wszystkich .

sobota, 10 marca 2007, 16:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest wsiadaj w samolot lec do USA, Wielkiej Brytani i kup sobie wymarzony TV LCD lub Plazma i po kłopocie.

sobota, 10 marca 2007, 23:37
Bywalec
Bywalec

Twoja odpowiedz jest tak samo inteligentna jak wszystkich sprzedawców tych rupieci HD Redy. Winszuje ci spostrzegawczego zmyslu kolego.

poniedziałek, 12 marca 2007, 02:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Twoja odpowiedz jest tak samo inteligentna jak wszystkich sprzedawców tych rupieci HD Redy. Winszuje ci spostrzegawczego zmysłu kolego.
za to twój temat aż poraża głębią inteligencji. Dobrze ci kolega z góry napisał jak ci sie nie podoba ze za drogie lub do bani to nie masz innego wyboru jak wsiąść w samolot i lecieć tam gdzie ci sie podoba xD

Bilet do UK 180zeta... ev.możesz sobie kupić wysyłkowo :] W końcu mamy już EU nie?

Co my możemy poradzić ze kraj jest jaki jest - zresztą po jaką cholere ci full wypas tv z pełnym hdtv? Co będziesz na nim oglądał żeby sie cieszyć tym pełnym hdtv? Chyba ze jesteś taki mastah i masz pokupowane jakieś drogie platformy cyfrowe zza oceanu (nie wiem nawet czy można)... jest jeszcze jedna opcja chcesz poszpanować przed sąsiadami :D

poniedziałek, 12 marca 2007, 02:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No niestety koledzy dobrze Ci poradzili. Nie masz co sie irytować. W Polsce są takie ceny i na razie tego nie zmienisz. Dwa lata temu zmieniałem kamerę i serce mnie bolało jak czytałem cenniki na amerykańskich stronach. W końcu zdecydowałem sie kupić sprzęt w naszym kraju ze względu na gwarancję akceptowaną u nas.

Miłego Dnia!!!

poniedziałek, 12 marca 2007, 08:09
Bywalec
Bywalec

Widze, ze temat jest zbyt trudny. Panie Kubanczyk pelna rozdzielczosc 1080i jest nadawana przez jedna z polskich tv(platne) i kilka zachodnich tv (niektore nawet bezplatne). Ponadto ruszylem post w oczekiwaniu na rzeczowa dyskusje ale widze ze nie ma z kim rozmawiac. Wasze rady byly co najmniej malo odkrywcze i nie inspirowany waszymi radami dokonalem juz zakupu w USA tego czego mi potrzeba, poprzez polska firme posredniczaca. I nie dla szpanu zlosliwy kolego Kubanczyk i nie dla zbytku.

sobota, 17 marca 2007, 23:29
Nowy
Nowy

Czy cos sie zmienilo teraz jak wyglada sytuacja. Moze ktos sie na tym zna i sie wypowie.

niedziela, 18 marca 2007, 01:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Miałem okazję porównać ( w salonie TV nie w Polsce) obraz FullHD i ten sam na telewizorze HD Ready. Jest różnica i to spora, mniej więcej jak obraz z DV kontra stary VHS, oczywiście w dużym uproszczeniu (dotyczy rozdzielczości). Jeśli ktoś tego nie widział, to pewnie trzydzieści lat temu zadawał podobnie mało odkrywcze pytanie: po co Ci telewizor kolorowy? Przecież audiofil też nie pyta po co mi sprzęt HiFi Stereo. On chce słuchać muzyki z najlepszą jakością. Podobnie jest z obrazem. I jeszcze jedno moje, subiektywne zaznaczam, spostrzeżenie. Dzisiejsze TV FullHD w wydaniu Plazma mają lepsze parametry obrazu niż te same, ale z ekranem LCD.
Jeszcze "coś" im brakuje, brak półtonów, mniej żywe kolory, mniejsza dynamika itp. Technika jednak idzie szybko do przodu.
Pozdrawiam :)

niedziela, 18 marca 2007, 02:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panie Kubanczyk pelna rozdzielczosc 1080i jest nadawana przez jedna z polskich tv(platne)
orly? a wiesz na jakim sprzecie sa realizowane produkcje tam? :D

Dalej sie upieram ze kupowanie dzisiaj czegokolwiek pod pelne hdtv to strata kasy, no ale przeciez nie moge zabronic komus wydawac na co chce dla przyjemnosci :P Sam pale i nie znajduje racjonalnych powodow dla ktorych to robie :D

niedziela, 18 marca 2007, 02:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sytuacja jest zabawna. Amatorzy z łatwością wprowadzają nowe formaty wysokiej rozdzielczości. „Zawodowcy” natomiast dalej gnuśnieją w swoim 4:3 DV. Zdawało by się że będzie odwrotnie, a jednak.

Pozdrawiam

niedziela, 18 marca 2007, 11:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Amatorzy z łatwością wprowadzają nowe formaty wysokiej rozdzielczości. „Zawodowcy” natomiast dalej gnuśnieją w swoim 4:3 DV

WITAM!
Kiedyś - starsi to pamiętają - ograniczał nas (amatorów w znaczeniu "instytucji typu nietelewizyjnego") brak dostępu do technologii, nowoczesnych technologi. Teraz ten problem (z wyjątkiem ceny) nas nie dotyczy... a DUUUŻYCH (np. telewizje) dotyczy i to bardzo... poprzez skalę koniecznych zmian.

Mamy lepiej?!
Nie do końca. Klienci też są zdezorientowni...

niedziela, 18 marca 2007, 16:21
Bywalec
Bywalec

Do amatorów nie zaliczam swojej osoby, nikomu nie ujmujac([i] bo amator to wielbiciel tego co robi[/i]), ale ostatnio mam wysyp zlecen w technologii 1080.
Jeszcze nie moge obejrzec w pelnej rozdzielczosci tego co montuje, ale nawet po downkonwersji podgladu obraz jest ostrzejszy. Niestety swiat idzie do przodu i kto stoi w miejscu ten sie cofa :)

wtorek, 20 marca 2007, 22:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ogromnie się cieszę że ktoś mnie rozumie.

Pozdrawiam

środa, 21 marca 2007, 14:28
Bywalec
Bywalec

Cos sie ruszylo. 32" Full HD za 7000 zl, Media Markt. To ciagle drogo ale cena sie ruszyla. Ja bede mial 42" za ponad 4500 zl z transportem i chyba sprzet na siebie zdazy zarobic :)
Pozdrawiam wszystkich passiv co wola placic wiecej za mniej :)

środa, 28 marca 2007, 21:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]