Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 03:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jaki TV kupić? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki TV kupić?
Witam Cię szanowny użytkowniku forum.

W temacie telewizorów jestem zupełnie nieobeznany. Chcę niedługo kupić nowy telewizor. Mam małe mieszkanie więc najbardziej chyba odpowiadałaby mi wielkość 28 cali. Chciałbym żeby było to coś lepszego czyli najlepiej plazma i full HD jednak nigdzie takiego jeszcze nie spotkałem i obawiam się, że może takich małych nie produkują, czyż nie? Jeśli się nie mylę to jaki byś mi polecił? Telewizor może być maksymalnie długi na 85.

Proszę o rady i z góry dziękuję.

Pozdrawiam

poniedziałek, 30 lipca 2007, 23:20
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie produkuje się plazm o tak małym rozmiarze ekranu. Proponuję rozejrzeć się za LCD.

czwartek, 2 sierpnia 2007, 12:55
Bywalec
Bywalec

Post sony
Polecam sony

sobota, 24 listopada 2007, 01:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zapomnij o Plazmie, aktualnie najlepsze są TV LCD, minimalny rozmiar Full HD to 37 cali, mniejszych narazie nie ma. Jak 37 cali to za dużo to szukaj HD Ready (o rozdzielczości 1366 x 768) minimalny rozmiar to chyba 26 cali.

sobota, 24 listopada 2007, 03:58
Nowy
Nowy

Mam pytanie. Jaki telewizor jest lepszy : Samsung 42V6SX czy Panasonic TH-42PA50

wtorek, 27 listopada 2007, 14:31
Nowy
Nowy

Jesłi małe mieszkanko i generalnie jestes nastawiony na 37 to oczywiście LCD. Obecnie nawet większe LCD sie robi, doruwnujące wielkościom Plazmom tak więc plazmy powoli będą wypierane. LCD generalnie jest lepsze pod wieloma względami, aż szkoda czasu pisać. Jeśli ma być to TV do 42 cali nie inwestuj w FullHD szkoda pieniążków bo rozdzielczość oka nierozrużnia już tego z odległości wiekszej niż 2 metry, a wątpie żeby siedział w odległości 1,5 od TV.

Pozdrawiam i podsumowując LCD. zwróć uwagę na czas reakcji aby był jak najmniejszy żeby nie miał takiego efektu smugi, coś jakby tv nie nadążął za obrazem... szczególnie widoczne na meczykach jak lubisz oglądać, gdzie obraz sie zmienia dość szybko i jest różnica koloru (koszulki murawa).

środa, 28 listopada 2007, 00:17
Moderator
Moderator

Do niedawna kłóciłbym się o wyższości plazmy nad LCD, lecz na dzień dzisiejszy zdanie zmieniłem.
Plazma ma krótszą żywotność;
Plazma ma szybę na ekranie co powoduje odbijanie się otoczenia;
Plazma ciągnie zdecydowanie więcej prądu, grzejąc się potrafi okopcić ścianę na której wisi :);
Plazma więcej waży pomijając, że z racji technologii tworzenia dość dużych punktów ekranowych nie da się jej zrobić małej.
Do niedawna za wyższością plazmy przemawiały dwie zasadnicze cechy:
szerszy kont widzenia, oraz większa gama kolorów, ale to zamienia się w historię.
Ostatnio na topie jest firma LG, jako producent "dość dobrze świecących" matryc, drugi Samsung i dopiero cała reszta. Jestem za LCD.
Pozdrawiam gorąco

środa, 28 listopada 2007, 00:41
Nowy
Nowy

Uzupełnie kolegi wypowiedzi pewnymi komentarzami

Montażysta Darek A. napisał(a):
Plazma ma krótszą żywotność;

A niby to prawda, ale ja osobiście nie patrze nigdy na ten argument... Dlaczego??? bo tv może grać kilka lat non stop a ciągle plazma zachowa zdolność emisji. pozatym myśle że i tak taki tv nie posłuży nam dłużej niż 5 lat.... - postęp. Dlatego. przynajmniej dla mnie żywotnośc to nie argument.

Plazma ma szybę na ekranie co powoduje odbijanie się otoczenia;

wprowadzane są oczywiście powierzchnie antyrefleksyjne, z czasem napewno mogłyby byc tak dopracowane że niwelowały by wszystkie nieporządane efekty, ale tak nie będzie, bo plazmy powoli będą wycofywane i nie m sensu rozwijać tej gałęzi dlatego nikt nie pracuje pewnie nad poprawą tego.

Plazma ciągnie zdecydowanie więcej prądu, grzejąc się potrafi okopcić ścianę na której wisi Smile

To prawda, dla mnie to największy minus, bo plazma tak naprawde ciągnie nawet więcej prądu niż zwykły kineskop a takich samych parametrach tj. przekątnej ekranu. Dlaczego tak jest??? Proste, ponieważ poszczególne piksele plazmy mogą być tylko włączone lub wyłaczone tzn świecić lub nieświecic, a nie jak w LCD przyjmować mniejsze lub większe natężenie wywołujące świecenie.

Plazma więcej waży pomijając, że z racji technologii tworzenia dość dużych punktów ekranowych nie da się jej zrobić małej.

To że sie nie da zrobić małej to nie problem chyba hehe ;) przecież idziemy w kierunku 100 i więcej cali, ale co tam. Mało tego że dużo waży... należy pamiętać że położenie horyzontalne (na płasko) plazmy grozi jej trwałym uszkodzeniem, co jest niewygodne w transporcie

Co do kąta widzenia i doniedawnych różnic w kontraście na korzyść plazmy, to powtórze to jak mantre: nad LCD wszytskie koncerny ciągle pracują - nad polepszeniem/udoskonaleniem, a plazma idzie do lamusa... Dlatego własnie LCD doganiają plazmy pod tymi względami pod którymi do tej pory im ustępowały

środa, 28 listopada 2007, 02:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Jaki TV kupić?
Kup sobie 32 cale LCD bo potem bedziesz załował ze masz tylko 28. Najbardziej optymalnym wyborem wydaje mi sie ten http://ans.sklep.pl/32lh3000-telewizor- ... -3213.html
bedziesz zadowolony i w zupełnosci Ci wystarczy. Tez u nich brałem i wszytsko okej.

niedziela, 12 lipca 2009, 10:31
Moderator
Moderator

Witamy Cię kolego damian11 na forum :)
Jako nowemu tłumaczymy, bo masz prawo nie wiedzieć:
- pod każdym nickiem znajduje się data kiedy odpowiedź została udzielona, nie wiem czy ma sens odpowiadanie komuś na pytanie z przed dwóch lat, bo pewnie od tamtej pory pytający dawno ogląda swój telewizorek :D

niedziela, 12 lipca 2009, 20:58
Moderator
Moderator

Oraz zmienił zdanie :lol: na temat wyższości TV Plazmy nad LCD :P
TV Plazma 42 cal. to TV Plazma 42 cal. tylko ten rachunek za prąd :mrgreen:

niedziela, 12 lipca 2009, 22:50
Bywalec
Bywalec

jurekwejh napisał(a):
Oraz zmienił zdanie :lol: na temat wyższości TV Plazmy nad LCD :P
TV Plazma 42 cal. to TV Plazma 42 cal. tylko ten rachunek za prąd :mrgreen:
Rachunek? Ja wolę jednak zapłacić te parę groszy więcej niż oglądać kiepską jakość.

Mac Pro 2x3.2GHz Quad-Core Intel Xeon
3 x GTX 285
8 x 1,5TB Raid
16GB OCZ RAM1600MHz
3 x 3090WQXi
Final cut studio7 + motion4 + Soundtrack Pro3 + Color1,5 + Compressor3,5 + DVD Studio Pro4

piątek, 7 sierpnia 2009, 02:42
Moderator
Moderator

Czytam to i uśmiecham się...
Dzisiaj nawet nie będę przyglądał się telewizorowi LCD zdecydowanie łapiąc się za plazmę, ale postęp i rozwój w technologii jest taki, że do postów w tym temacie powinno dopisywać się datę :mrgreen:
07.08.2009r

piątek, 7 sierpnia 2009, 03:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

obie technologie zaczynają się jednak zbliżać co do jakości końcowej obrazu.
Jednak Ledy pozwalają odskoczyć co do poboru mocy :D .
Różnica jest znaczna. Model 40 LE 700 Sharpa pobiera 40 W. Szacuje się że w okresie użytkowania czyli 8 lat - jeden telewizor masz gratis.

piątek, 7 sierpnia 2009, 10:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Popatrz za tv SHARP tam jest fulHD 32 cale super obraz cena może już nie jest taka super ale liczy sie jakość obrazu.

piątek, 7 sierpnia 2009, 11:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona