Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 20:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 panasonic czy inny 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post panasonic czy inny
Chcę kupić magnetowid i zastanawiam się jakiej firmy Panasonic, JVC czy Grundig, a może Samsung? Ostatnio (od 5 lat) byłem nieszczęśliwym posiadaczem Philipsa (4 razy w naprawie - nigdy w pełni sprawny!), szukam czegoś co zagwarantuje mi niczym nie zakłóconą pracę przez najbliższe parę lat. Nie szukam czegoś wymyślnego, ot 6 głowicowe stereo z 2 złączami Euro. Proszę o porady.

środa, 7 maja 2003, 10:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli magnetowid to zdecydowanie Panasonic....

środa, 7 maja 2003, 11:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Teście mają Sharpa od ... wielu lat (nie pamietam ale ok 12) i żadnych problemów.
Ja mam od roku Panasonica i też nic się nie dzieje ale okres 1 roku to zbyt mało aby chwalić sprzęt.

środa, 7 maja 2003, 14:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tak, moi rodzice też mieli Sharpa przez dłuuugi okres czasu - posiadał takie funkcje, że do tej pory nie znalazłem magnetowidu takiej klasy, no ale kiedy się pospsuł to usłyszałem, że taniej jest kupić nowy.

środa, 7 maja 2003, 14:26
Nowy
Nowy

Jestem nowy na tym Forum. I od razu mam problem...

Kupiłem w MM magnetowid JVC HR-S5963E (S-VHS ET) i nie jestem kontent z tego wyboru...
1. ma głośny mechanizm
2. ma słaby tuner TV - obraz z video jest o wiele gorszy od tego z tunera telewizyjnego (po kablu antenowym)
3. słaba jakość głowicy - przy nagrywaniu w trybie SP "czarnego" pola (z wejścia Euro - zawsze tak zaczynam kasetę) widać kursujące po ekranie linie poziome - taki efekt miałem w używanym ponad rok magnetowidzie Panasonic
4. niemożność odtworzenia nagranych w systemie S-VHS ET nagrań na video nie mającym tego systemu
5. Brzydki display...

No i co mam czynić ??? Ufałem, że JVC, jako wynalazca systemu VHS, ma do tej pory dobrą markę, a tu takie kwiatki... Nie wiem, może za to jest np. nie do zdarcia w użytkowaniu ? Zaznaczam, że u mnie magnetowid pracuje średnio ok. 3 - 4 godzin dziennie, i to głównie w trybie LP...
Do tej pory miałem Panasonic - najpierw SD 450 (wytrzymał dwa lata do zepsucia się camswitch'a [zresztą mam go do dzisiaj - pokazuje F06, ale "wbijam" w niego kasetę i jakoś chodzi], a potem - i do dzisiaj - FJ 612 - ten z kolei ma zniszczoną głowicę, potrafi zaginać taśmy przy cofaniu, i chodzi coraz gorzej...
Co robić ? JVC kosztował w MM tylko 899,- zł (w net'owym sklepie 1049,-), a z Panasonic'ów podobał mi się HV 60 EPS (749,- zł). Mam jeszcze trzy dni na zwrot JVC-a... Acha, JVC był made in Germany, a Panasonic made in Slovakia; Philips'y - China; Sony - Indonesia....
Pomóżcie !!!

sobota, 4 października 2003, 21:57
Stały bywalec
Stały bywalec

Uzywam 3 magnetowidow JVC i 3 Panasonic(1 650 i 2 1000), uzywalem tez Panasonica 950 oraz kilku innych tanszych. Jesli chodzi o jakos obrazu i dzwieku to JVC nie ma sobie rownych, obraz jest bardzo ostry i przejrzysty nawet ze starych kaset VHS(najwyzsze modele JVC maja cyfrowe filtry redukcji szumu i TBC). U mnie nie stwierdzilem zeby tuner w JVC byl gorszy od tego w Panasonicu(sygnal TV z kablowki).
JVC ma wilele kapitalnych funkcji np. odtwarzanie w zwolnionym/przyspieszonym tepie w bardzo dobrej jakosci, cyfrowa klatke stop i wiele innych. JVC ma tez minusy, najwieksza wada jest mechanizm, lubi sie psuc, potrafi wciagnac tasme przy wyciaganiu kasety(zdarza sie tylko przy 240 i dluzszych tasmach i goracym magnetowidzie), choc moze to jest wina konkretnego modelu bo pozostale 2 niewciagnely jeszcze mi tasmy przez 3 lata.
Panasonici maja swietna mechanike, ale slabszy obraz. Obraz nagrany na JVC z karty Pinnacle 500 i odtworzony z magnetowidu nierozni sie prawie od tego z karty.
VHS ET to nic innego jak SVHS tylok na kasecie VHS, zeby odtworzyc taka kasete trzeba miec magnetowid ktory odtwarza SVHS alub VHS ET.
Pozdrawiam Piotr

niedziela, 5 października 2003, 11:00
Nowy
Nowy

Chyba zdecyduję się na Panasonic'a - zależy mi na jakości, ale najbardziej zależy mi na niezawodności mechaniki... Magnetowid u mnie prawie zawsze jest gorący, ze względów oszczędnościowych 95 % moich kaset to 240-tki, nie mogę sobie pozwolić na takie awarie jak wciąganie taśmy...
Szkoda, bo wierzyłem w tę firmę, wierzyłem że "made in Germany" samo w sobie gwarantuje jakość, a tu takie kwiatki..
A może te magnetowidy JVC są w jakiś sposób "trefne" - chodzi mi o sporą różnicę cen w MM i agdrtv.com - ???
Pozdrawiam i wielkie dzięki!

niedziela, 5 października 2003, 16:37
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja kupowalem magnetowidy JVC w platynowym sklepie Sony(dali mi najwiekszy rabat), zaznaczam ze magnetowidy na ktorych pracuje kosztuja powyzej 2000, z tanszymi modelami JVC nie mialem stycznosci. Jeden na 3 magnetowidy wciaga mi kasety(wizyty w serwisie nic nie pomogly, dowiedzialem sie ze takie rzeczy sie zdarzaj:(). Wracajac do kaset dluzszych niz 240 czytalem gdzies ze niszcza one szybciej mechanike niz 180 ,ale na ile jest to wiarygodne to nie wiem.
Co do mechaniki to Panasonic jest chyba niezawodny.

Pozdrawiam Piotr

poniedziałek, 6 października 2003, 13:01
Bywalec
Bywalec

Powiem krutko jak chcesz magnetowid nie do zajechania, ale do montażu analogowego to tylko Panasonic, sprzęt nie do zajechania i magnetowid i kamera! A jeśli chocdi o cyfre to przychylę się do postów MrPIotr-a i gloom-a że JVC, choć muszę wściubić swoje 5gr :lol: że SOny też jest dobry ale zbyt delikatny!

czwartek, 9 października 2003, 19:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Magnetowidy
Po przeczytaniu powyższych postów moge wywnioskować,że udzielali się tylko użytkownicy sprzętu-natomiast przedstawię państwu moja opinię z drugiej strony-jako wieloletni serwisant magnetowidów.
Obecnie na rynku nie ma i nie będzie magnetowidów tak żywotnych jak 10 i wiecej lat temu.Dominują wszędzie koreańczycy: Samsung robi dla Grundiga,Sonego ,LG dla Aiwy i Thomsona(nowe modele),Daewoo dla Thomsona i wielu innych czyli duży wybór w marketach to fikcja.Panasonic sprzedaje się nieźle ,ale tylko dzięki marce wyrobionej kilkanaście lat temu modelami typu L-25,J-35,J-45 a nowe konstrukcje są niestety o wiele gorsze i nietrwałe.Przytoczone w jednym z postów zdanie o dobrej marce Sharp(teście mają 12 lat i działa ok)jest bardzo mylace gdyz z doswiadczenia wiem,że taki kilkunastoletni sprzet u"teściów " służy w 90% swojego żywota jako zegar a nie magnetowid.Natomiast JVC to nie to(mechanizm zamiast uproszczony jest skomplikowany-co czyni go bardziej podatnym na usterki).Wszystkie nowe konstrukcje nie są zaprojektowane do dużych obciażeń-czytaj eksploatacji -maja przeżyć gwarancję(na szczęście dla klientów większość producentów daje 2 lata) a potem klient ma kupić nastepny model. Większość producentów kusi klienta niższą ceną ( porównajcie ceny sprzed 10 lat do dzisiejszych)-niestety to nie w trosce o klienta-spadły koszty produkcji albowiem stosuje się elementy o dużo gorszej jakości( np. rolka dociskowa w starych sprzetach typu Panasonic J35 wytrzymywała spokojnie 8-10 lat niezłej pracy natomiast nowe rolki nie zawsze wytrzymuja czas gwarancji a przeciez dzisiaj nie używa sie magnetowidu w takim stopniu jak kiedyś).Sprawa jest prosta-producenci juz kilka lat temu stwierdzili ,że nie w ich interesie długowieczna praca magnetowidu-klient kupi raz i 10 lat już go nie widać ,więc produkują sprzęt "krótkodystansowy" a klient i tak nie ma wyboru,bo znikneła inna alternatywa-możemy wybierać międzi różnymi nazwami sprzetu a i tak wyprodukują go Koreańczycy:)
Dobra strona takich działań jest znaczne obniżenie cen i większa dost ępność sprzetu HiFi dla mniej zamożnych klientów.
PS. Juz niedługo wszystko będzie jednorazowe:(((

piątek, 7 listopada 2003, 02:00
Nowy
Nowy

Post Re: Magnetowidy
marioer napisał(a):
Po przeczytaniu powyższych postów moge wywnioskować,że udzielali się tylko użytkownicy sprzętu-natomiast przedstawię państwu moja opinię z drugiej strony-jako wieloletni serwisant magnetowidów.... .... .....

To prawdziwa przyjemność - trafić na taką wypowiedź! Bo jak tu poważnie traktować takie jednowyrazowe lub jednozdaniowe, emocjonalne okrzyki typu: to jest OK a tamto to.. nie-OK. Jeśli już się komuś odpowie na pytanie - to warto to zrobić z sensem, by się nie wstydzić własnego podpisu.
Prawdą jest, że klient - potencjalny nabywca może się czuć w dzisiejszych czasach od początku do końca tylko wpuszczany w maliny przez producentów, pośredników, dostawców... Jak się ma dużo szczęścia - można trafić dobrze... Wymiana naszych doświadczeń na każdym FORUM ma sens, gdy jest traktowana serio i wypowiedzi są poparte jakimiś faktami, choćby krótkimi, ale w miarę bezstronnymi i rzeczowymi komentarzami. Inaczej - szkoda zdrowia, naszego czasu i... pieniędzy.
Warto szukając sprzętu - radzić się właśnie doświadczonego Serwisanta!
Co wybrać??? Czy np. nagrywarki DVD stacjonarne z HD warte są swojej ceny i czy się psują często???

środa, 7 stycznia 2004, 00:27
Nowy
Nowy

Post Re: panasonic czy inny
Ja jestem właśnie na kupnie magnetowidu i mam następujące dylematy:

Magnetowid ma służyć jedynie do odtwarzania kaset VHS (będę je zgrywał do postaci cyfrowej)

W grę wchodzi SVHS ze względu na większą liczbę głowic, lepsze odwzorowanie kolorów oraz złącze s-video które prześle ładniej obraz do komputera niż composite.

Jak wspomniałem wyżej magnetowidem nie będę nic montował, jedynie odtwarzanie.

Mam dylemat jaki wybrać:

1. JVC, niemontażowy, ale z SVHS, model HR-S7500
2. Panasonic, SVHS są głównie montażowe np. NV-HS800
3. SONY, SVHS montażowy

Jak wspomniałem, nie zależy nie ma funkcjach montażu, a jedynie na jak najlepszej jakości odtwarzania obrazu.

JVC wydaje się najmłodszym magnetowidem, ale nie wiem jak wypada w porównaniu z Panasonic i Sony.

niedziela, 22 lipca 2012, 20:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

trzeba być mega koneserem jakości obrazu aby wychwycić różnice w odtwarzaniu każdego z nich, według mnie ten czy tamten to jeden grom :D

niedziela, 22 lipca 2012, 21:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szukaj modelów przede wszystkim z korektorem podstawy czasu TBC.

niedziela, 22 lipca 2012, 23:03
Nowy
Nowy

Dzięki już coś więcej wiem.

Szukam SVHS z TBC.

poniedziałek, 23 lipca 2012, 08:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]