Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 14:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 TV JVC AV-21QS5SE - brak wizji z tunera TV magnetowidu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post TV JVC AV-21QS5SE - brak wizji z tunera TV magnetowidu
Czesc,

wczoraj kupilem telewizor JVC AV-21QS5SE i podłączyłem do niego magnetowid PHILIPS VR570.

Chodzi mi o podlaczenie poprzez gniazda SCART (czyli tzw. Euro).

Podłączyłem przewodem SCART gniazdo SCART (Euro) magnetowidu z gniazdem SCART (Euro) TV (podłączałem do trzech gniazd: AV-1, AV-2 i F-AV) i teraz zdarzyla się sytuacja co najmniej dziwna.

Po włożeniu kasety VHS i wlaczeniu PLAY – odtwarzany obraz pojawil się bezproblemowo na ekranie, ale jakiez było moje zdziwienie, kiedy po zatrzymaniu odtwarzania, na ekranie nie pojawila się żadna z zaprogramowanych w magnetowidzie stacji TV (zamiast programu telewizyjnego jest Blue Screen).

Mówiąc krotko – AV-1, AV-2, F-AV w TV działają prawidłowo w przypadku odtwarzania kaset z magnetowidu, natomiast w przypadku przesylania programow z tunera magnetowidu – telewizor sobie nie radzi.

Sprawdzałem dalej i zaprogramowałem jedna stacje TV tak aby odbierala sygnal magnetowidu (czyli po wysokiej częstotliwości – kablem antenowym). W przypadku kabla antenowego TV właściwie odbiera sygnal z magnetowidu.

- Kable na pewno sa dobre, bo sprawdziłem kilka roznych kabli SCART – a wiec to nie kable!

- Po podlaczeniu innego magnetowidu PHILIPS (niestety nie pamiętam modelu) w ten sam sposób, co magnetowidu VR570 – telewizor właściwie odbieral sygnal z gniazd SCART – wiec TV raczej dobry

- Po podlaczeniu tego magnetowidu (VR570), do innego telewizora (FUNAI) – obraz jest OK. – wiec magnetowid wysyla sygnal przez gniazdo SCART – a wiec magnetowid tez jest raczej dobry.

W ustawieniach TV, nie ma właściwie nic co odnosi się do ustawien SCART, w magnetowidzie tez – WIEC DLACZEGO NIE MA OBRAZU Z TUNERA MAGNETOWIDU ???

Jak na mój rozum, może być tylko kilka możliwości takiego zachowania:

1. SCART w magnetowidzie PHILIPS VR570 jest niekompatybilny ze SCART w telewizorze JVC AV-21QS5SE - CZY TO JEST MOŻLIWE? (ale dlaczego po wlaczeniu odtwarzania kasety VHS – sygnal z magnetowidu jest właściwie wysylany do odbiornika TV)?

2. Czy potrzebuje jakiegos super-hiper przewodu SCART (ale dlaczego inny magnetowid przy uzyciu tych samych kabli dal się bez problemu podłączyć do tego TV)?

Będę bardzo wdzieczny za pomoc – może jeszcze sa jakies magiczne ustawienia w tym odbiorniku TV, ale siedzialem kilka godzin i ich nie znalazłem (a moze przyczyny szukac w ustawieniach magnetowidu). Nie naleze do najgłupszych jeśli chodzi o podlaczanie TV, bo to nic trudnego – ale wyczerpałem chyba wszystkie możliwości. No chyba, ze jednak jestem głupi :-)

Wlaczanie i wylaczanie tez nic nie dalo. Chyba, ze wyłączyć TV na dłużej, może zrestartuja sie ustawienia do defaultowych.

Nie wiem, po prostu nie wiem co jest grane. Telewizor mi się podoba, ale tego, ze nie działają gniazda AV (SCART) nie mogę podarowac – to po prostu musi działać.

Rozpisałem się strasznie – ale przed oddaniem do serwisu, moze ktos sie spotkal z takim przypadkiem?

Pozdrawiam

Rostek

poniedziałek, 10 września 2007, 10:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]