Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 11:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 podłączenie WIDEO z kartą TV w PC 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post podłączenie WIDEO z kartą TV w PC
Witam potrzebuje podłaczyc WIDEO z kartą TV w PC . W Pc ma S-video a w Odtwarzaczu VHS mam wyjscie 2 x Czincz , jedno dla obrazu a drugi do dzwięku. Szukałem na Allegro odpowiedniego kabelka i nic nie znalazłem . Czy jest jakis inny mozliwy sposób typu z s-video na euro i z euro na 2xczincz. Prosze o odpowiedz Pozdrawiam

Ostatnio edytowano wtorek, 1 kwietnia 2008, 00:13 przez jabol_ek, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 31 marca 2008, 21:29
Moderator
Moderator

Post Re: Mam Problem
jabol_ek napisał(a):
Mam Problem

Jak na razie to z tytułem największy :wink: .
Obrazek
Cena: 6.90 zł a widziałem gdzieś taniej :wink: .

poniedziałek, 31 marca 2008, 22:00
Nowy
Nowy

Post Re: Mam Problem
a to nie działa na zasadzie ze musze wejsc od strony EURO ?? NIe wiedziałem ze jak wejde od strony s-video to bede miał wyjscie sygnału na Czinczach z Audio i Video =) ale czuje sie teraz uświadomniony =) Dziekuje ci Bardzo !! ps. znasz fachową nazwę tego urządzonka ??? i drugie ps. na wyjsciu z magnetowidu mam jednego czincza z wyjsciem video a drugi jest do dżwięku (i tu podejrzewam jest stereo) a na tej przejsciowce są 3 czincze 1 wideo a 2 i 3 od dzwieku (lewy i prawy kanał) da sie to jakos zgrac w jednego ?

Odnalazłem na allegro urządzenie z obrazka tylko zaciekawiła mnie pewna informacja z aukcji cytuje :
"Przejściówka nie ma wbudowanych żadnych konwerterów. Jeśli chcesz użyć jej do przekazywania obrazu poprzez kabel SVHS - upewnij się, czy urządzenie z eurozłaczem obsługuje ten sygnał."

Ja przez taki własnie kabel chce przesłac obraz i dzwiek (SVHS - potocznie S-VIDEO) Pomimo tego ze tyczy sie euro złącza czy nie będe miał kłopotu w momecie gdy chce przesłac sygnał poprzez czincze. Głownie martwie sie o te kilka słów ....się, czy urządzenie z eurozłaczem obsługuje ten sygnał...

poniedziałek, 31 marca 2008, 23:08
Nowy
Nowy

Post Re: Mam Problem !!
A co powiesz na cos takiego ?? :

Obrazek

SVHS(S-VIDEO 4pin)(wizja) i MAŁYM JACKIEM (dzwięk), a z drugiej strony są trzy wtyki RCA (CHINC) żółty -wizja, czerwony i biały-fonia.
Z tym ze nadal jest kłopot z tymi dwiema wtyczkami czincz odpowiedzialnymi za dźwięk bo w magnetowidzie mam tylko jedną.
ALBO TO :

Obrazek

i to by było chyba spełnienie marzeń , z tym ze z tego co czytałem to te drozsze kabelki maja jakies jeszcze cudy ktore sprawiaja ze zawsze mamy kolor na monitorze (konwertery czy cos takiego) . Jeszcze jedna mała sprawa jezeli kupie ten kabel gdzie te dwa czincze sa teoretycznie odpowiedzialne za dzwiek i obraz to czy napewno bede miał dzwiek. Bo ten zestaw połaczeniowy powyzej ma jacka jeszcze dodatkowo ktory jest odpowiedzialny za dzwiek (czyli rozumiem przez to ze przez kabel s-video 4 pin nie leci fonia ?? )

??????!!!!!REASUMUJĄC CO LEPSZE !!!!!??????

wtorek, 1 kwietnia 2008, 00:27
Moderator
Moderator

Post Re: Mam Problem !!
jabol_ek napisał(a):
SVHS(S-VIDEO 4pin)(wizja) i MAŁYM JACKIEM (dzwięk), a z drugiej strony są trzy wtyki RCA (CHINC) żółty -wizja, czerwony i biały-fonia.
Z tym ze nadal jest kłopot z tymi dwiema wtyczkami czincz odpowiedzialnymi za dźwięk bo w magnetowidzie mam tylko jedną.

... z tego co czytałem to te drozsze kabelki maja jakies jeszcze cudy ktore sprawiaja ze zawsze mamy kolor na monitorze

...(czyli rozumiem przez to ze przez kabel s-video 4 pin nie leci fonia ?? )

Te kabelki nie są drogie, nie bój sie prób :wink: . Nie oznacza to że zaraz wszystko zadziała. Z tymi urzadzeniami jest jednak taki kłopot: Nie wszystkie urządzenia rozpoznają sygnał S-VHS, (a nawet jeżeli tak, to czasem nie we wszystkich gniazdach euro. czasem "tylko" nie ma koloru. Zazwyczaj pomaga zmiana podłączeń do przejściówki. W necie jest trochę schematów. Jak nie znajdziesz, to wieczorem w domu znajdę, (o ile lubisz sam majsterkować i lutować - ja przyznam się - nie bardzo). Niekiedy trzeba pogodzić się z gorszą jakością i połączeniem chinch / euro.
Poza tym:
Problem z dwiema wtyczkami chinch rozwiązuje przejściówka chinch stereo / chinch mono.
Prawda - kabel S-VHS to tylko obraz.
PS Schematy: LINK

wtorek, 1 kwietnia 2008, 08:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]