Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 02:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Chce kupić nowy TV 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Chce kupić nowy TV
Krótko - padł mi telewizor i potrzebuje czegoś nowego. Jako że i mi i żonie udało się uciułać troszkę pieniążków to postanowiliśmy że zrobimy sobie prezent na rocznice w postaci nowego ślicznego gadającego pudła, no i właśnie - chce by już to nie było pudło ale coś bardziej z klasą. Pieniądze jak już powiedziałem są, teraz skrócony "list do mikołaja", czyli czego szukam:
1. Tak cienki jak się da. Być może będzie na ścianie wisieć
2. Lekki. Patrz pkt poprzedni, nie mam ścian które utrzymają za wiele więc ma być to leciutkie.
3. Klasa. Ma ładnie wyglądać, ekskluzywnie.
4. Cichy. Chyba nie muszę wyjaśniać.
5. Ładny z obu stron. Jeśli nie będzie wisiał to będzie stał, raczej na środku salonu więc wypadałoby żeby i z przodu i tyłu miło było na niego patrzeć
6. Coś z kablami. Już tłumacze, chodzi mi o to że nie lubię walających się kabli. Raz że wygląda to nieszczególnie, dwa że się potknąć można.
7. Nie mniej niż 37'' i nie większy niż 42''.

Mój kapitał to ok 12 tyś. złotych.

Pozdrawiam

poniedziałek, 30 czerwca 2008, 12:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Chce kupić nowy TV
witam

Też chciałbym doświadczyć takiego dylematu /Pieniądze jak już powiedziałem są/. Proponuje wybrać się z małżonką po sklepach z TV i kupić taki, który odpowiada kol.Sunder, Twoim oczekiwaniom. Myślę, że prawie każdy model jest w Waszym zasięgu. Nikt chyba nie poleci Tobie konkretnego modelu i typu, bo to bez sensu /dziesiątki modeli/. No gdyby były dwa, góra trzy do wyboru.....
powodzenia

wtorek, 1 lipca 2008, 21:49
Moderator
Moderator

no i oczywiście podłącznie nie pod kabel TV-kablową lecz pod tuner platformy cyfrowej TV z jak największą ilością kanałów HD . w sklepie poproś o sygnał nie DEMO lub HD Discovery lecz rzeczywisty jaki będziesz mieć :P w domu :cry:
p.s. radość pryska jak podłączysz tv w domu i tu dopiero zaczyna się prawdziwy test co zrobić , aby film obejżeć do końca :P >> nie łap się na te z promcji i w super cenie 8O ( szybka utrata wzroku ) w tej kwocie kupisz już TV a nie TV-podobne wielkości 42 cale i szybki TV-wstrętem do oglądania :wink:

wtorek, 1 lipca 2008, 23:14
Moderator
Moderator

No właśnie Sunder, Twoją listę często trzeba skracać do jednego elementu:
1 Jak ten telewizor odbiera sygnał PAL?

Nie wszystkie przeskalowują obraz tak samo znośnie, na wielu PAL wygląda okropnie.

środa, 2 lipca 2008, 07:00
Nowy
Nowy

wbrew pozorom nie siedzę na górze szmalu, po prostu i ja i moje kochanie ostatnich pare miesięcy mieliśmy niezły zapierdziel w pracy co zaowocowało premią i u niej i u mnie, 3 miesiące pod rząd. Miało być na jakiś wyjazd czy wczasy ale szczerze to ja nie lubie sie z domu ruszać a moje kochanie tylko po polsku potrafi mówić :D
Bardzo dziękuje za serdeczne powitanie i rady, mimo że nie dużo z nich rozumiem ;) no dobra, to zróbmy tak, ja rzucę jakąś markę, tudzież model a wy mi doradzicie czy to warto kupić czy na minę sie pcham.
może tak być?

środa, 2 lipca 2008, 09:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam!

Tak naprawdę, ale to naprawdę-naprawdę - jeśli mieliście "niezły zapierdziel w pracy" i dorobiliście się premii... i chcecie to wydać na telewizor na którym zobaczycie to samo (lub nie wiele więcej - na przykład zobaczysz dokładniej te dropy, które na gorszych modelach "gdzieś się rozpływają") co na modelach za 5-6 tys. PLN.
Nie łudźmy się. nad sygnał nie przeskoczymy. Smutne ale prawdziwe.

Nie zamierzam oczywiście oceniać Twojego (Waszego) sposobu wydawania Waszych pieniędzy. Sam jednak zawsze staram się ochłonąć nieco przed dokonaniem "większego" zakupu. Zwykle to pomaga w zaoszczędzeniu paru złociszy... na przykład kilka groszy na nowy ciuszek z pewnością ucieszy "każde kochanie", a nie wpłynie to na jakość zakupionego telewizorka, którego "najnowsza, kosmiczna technologia" już za kilka miesięcy będzie "sentymentalną piosnką przeszłości".

Może warto poświęcić część tych ciężko zarobionych premii na coś trwalszego niż błyskawicznie starzejąca się elektronika?

Widuję po domach plazmy, zakupione kilka zaledwie lat temu za 30.000 - 40.000 PLN... Smutne to są widoki. Design już nie ten. Kasa poooszła. A pokraczne japońskie kreskówki wyglądają na nich tak samo jak na "zwykłym" lcd za 3.000 PLN.

Ja bym się zastanowił... :(

Ale! W końcu to nie moja kasa! :)

Powodzenia w wyborach!

środa, 2 lipca 2008, 13:28
Moderator
Moderator

ciekawy temat się zaczyna :P
romanek11 napisał ;
Cytuj:
jak na "zwykłym" lcd za 3.000 PLN.

a ja napiszę coś takiego :P za kwotę 2800 zł w media mark kupimy TV Plazma 42 cale firmy :P DAEWOO :oops: model DPP 42A3 i jeśli podłączymy z tunerem cyfrowej platformy > n przez złącze HDMI to powinniśmy być zadowoleni ( to chyba najtańszy prze ze mnie znany wariant ) choć cały czas kieruję na sygnał odbioru a nie TV .
p.s. warto obejżeć w sklepie telewizor marki > Panasonic , ale koniec z nazwami :mrgreen: w sklepie podejdz pod telewizor na odległość 0,5 m i dopatruj się rozmyć obrazu które zostają ( na demo obrazie sklepowym i programie HD Discovery tego nie szukaj >> poproś o tvp1 lub tvp2 :mrgreen: te kanały prawdę powiedzą co kupujesz :mrgreen:

środa, 2 lipca 2008, 14:02
Nowy
Nowy

:) szczerze z tym telewizorkiem to jest sprawa prozaiczna bo jak chyba 80% naszej społeczności mam kompleks "biednego". Tzn sami wiecie, kiedyś gdy sie krzyknęło do własnego portfela to echo sie rozchodziło na w Tatrach - taki był pusty. Mi sie zawsze marzył wypasiony TV bo do tej pory stał u nas taki pudełek sprzed 10 lat :) takie łatanie kompleksów sprzed lat + odrobina luksusu w domowym zaciszu. Dla wielu będzie to wyrzucanie pieniędzy w błoto no ale trudno - jedni kupują sobie drogie samochody, kto inny puszcza fortunę na wakacje w jak najegzotyczniejszych krajach, kto innych chodzi z diamentowym rolexem itp a ja jestem kinomaniak :)
wracając do tematu, ciesze sie że padają konkretne ceny - to daje mi spore wyobrażenie o tym co i za ile. Ale pamiętajcie że "gadające pudełko" nie musi być tanie! więc w tych do 12tyś. poruszajmy sie śmiało. Co do mediamarktu... emmm mam złe wspomnienia. Takie pytanie panowie, bo w międzyczasie też kopałem w internecie i wpadłem na http://www.konkurshitachi.pl , mniejsza o konkurs bo nie to mnie obchodzi w tej chwili - jak sama marka? nawet taki żółtodziób jak ja słyszal o Hitachi od lat. Firma nie krzak, i z tego co widzę mają i cienkie i lekkie te ekraniki. No i to tyle mojej wiedzy o nich. Będe zobowiązany jak uzupełnicie. Ktoś z was jest użytkownikiem? Widział to to w akcji?
(matko święta ktoś wie jak sie wyłącza permanentnie te uśmieszki? to szału mnie doprowadzają. tzn emotki )

czwartek, 3 lipca 2008, 09:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po pierwsze napisz jaki masz sygnał w domu - analog czy cyfrówka? Do dużego TV LCD FullHD najbardziej nadaje się cyfrówka, a w szczególności kanały HD, bo co z tego, że TV będzie "ładny" jak obraz na nim wyświetlany będzie beznadziejny? Oczywiście są modele, w których sygnał SD (analog) jest poprawiany, jak w Philipsach technologia Pixel Plus HD, ale temu i tak dużo brakuje do prawdziwej jakości.
No i musisz się zdecydować: LCD czy Plazma? Poczytaj w Internecie (na różnych forach, stronach) o zaletach i wadach tychże rodzajów telewizorów i napisz, który Ci bardziej odpowiada. Myślę jednak, że LCD będzie lepszym wyborem, ale nic nie sugeruję w tej sprawie, po prostu mi bardziej odpowiadają telewizory (a za razem monitory) LCD.
Może nie musisz wydawać na sam telewizor wszystkich pieniędzy, tylko część (i tak na pewno wystarczy), a resztę przeznaczyć np. na dobry odtwarzacz DVD z HDMI (jeżeli takiego nie masz), a do tego zestaw kina domowego? Albo odtwarzacz HD - Blu-Ray? Lub może po prostu wykupić sobie abonament N-ki lub Cyfry+ i cieszyć się dobrą jakością sygnału?

piątek, 4 lipca 2008, 01:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Sunder napisał(a):
a ja jestem kinomaniak :)

Hej

To jak jest tak jak piszesz, kup tańszy TV i projektor... do TV telewizor wystarczy, a na kino masz projektor i to jest zupełnie inna bajka ;) kup tylko dobry ekran to ważna sprawa, projektory teraz ostro staniały, więc nie musisz dużo uszczuplić telewozora, aby mieć świetny projektor...

Pozdrawiam
Muchomor

piątek, 4 lipca 2008, 11:06
Nowy
Nowy

cyfra :)
co do projektora.... ahh to moje marzenie ;) ale no właśnie.. moje :/ mojego kochanie już nie bardzo... no dobra ale z ciekawości: ile taki pakiet małego kinomaniaka by kosztował? projektor + ekran? chyba że prześcieradło wystarczy :P

piątek, 4 lipca 2008, 16:15
Nowy
Nowy

witaj

co to ma byc za ekran? LCD czy plazma.
za wymieniona sume mysle ze jest w czym wybierac.
Plazma - bezapelacyjnie pioneer kuro

LCD - sharp? moze cos z nowej linii hitachi UT (bardzo cienkie ekrany i atrakcyjny design)

pozdrawiam

piątek, 4 lipca 2008, 23:41
Nowy
Nowy

Ja bym proponował Pioneera PDP-428XD Kuro.
Są to najbardziej ekskluzywne telewizory, najładniejsze a ten to najwyższy model w rozmiarze 42'.
Normalnie stoją za 8 tysięcy ale jak poszukasz troche w internecie i po hurtowniach to bys może i koło 7 tysięcy znalazł :)
Odrazu uprzedzam abyś nie kupował w media marktach, media expertach itd.
Telewizory które tam stoją są cały czas włączone, to tak jakbyś kupił ten telewizor używany, jest to dokładnie to samo.
Za reszte kasy kupił bym dobrej klasy zestaw kina domowego.
I w tym przypadku jeśli chcesz strasznie wsłuchiwac się w każdy głośnik z tyłu czy z boku czy leci na nim jakiś dźwiek czy nie to kup sobie jakiś lepszy zestaw JBL-a z amplitunerem Harmon-Kardona i po sprawie. Poza tym może stacje cyfrowe nadają sygnał w HD ale słuchanie mowy na 5.1 jest dla mnie tragiczne.
Jeśli zaś lubisz naprawde soczysty dźwięk który cię sparaliżuje polecam ci kupienie jakiegoś dobrego wzmacniacza 2 kanałowego (najlepiej lampowy ale nie wiem czy by na to środków starczyło) do tego 2 kolumny Grand High TS 5000 które powalają dźwiękiem poprostu.
Nie polecam kupować odtwarzaczy Blu-ray ponieważ jest dopiero kilka filmów które można obejżeć w tym formacie, a cena jego jest jeszcze za droga. Pozatym wypożyczalnie mogą miec pewnie po kilka filmów najwyżej w tym formacie .
pozdrawiam

wtorek, 26 sierpnia 2008, 13:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]