Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 17:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Podłączenie laptopa do TV 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Podłączenie laptopa do TV
Witam.
Kiedyś chciałem podłączyć laptop do telewizora za pomocą kabla S-Video->Euro, aby ogądać na tym TV jakieś filmy itp. Niby wszystko było pięknie, ale obraz jakby "łamał się" w połowie podczas szybszych scen, co strasznie irytowało. Potem popsuł się TV, więc kupiłem nowy i korciło mnie, aby spróbować kupić taki kabel od innego sprzedawcy i "może będzie lepiej". Lecz na tym nowym TV obraz przez stary kabel jest kolorowy, jednak straszne zakłócenia się dzieją (na starym TV nie było aż czegoś takiego, tylko "łamany" obraz być może przez jakość kabla, ale żadnych innych zakłóceń), natomiast przez nowy kabel obraz jest bardzo w porządku, ale... obraz jest czarno-biały. Czy ktoś mi może wyjaśnić, czemu na starym odbiorniku nie miałem problemu z kolorami i zakłóceniami, a na nowym mam? No i co w takiej sytuacji mam zrobić, aby były kolory i brak takich zakłóceń, jak za pomocą starego kabla? Laptop to Compal Hel80 z kartą Geforce 7600go, a TV to zwykły kineskopowiec marki Digihome. Bardzo proszę o pomoc.

wtorek, 20 stycznia 2009, 00:38
Moderator
Moderator

Post Re: Podłączenie laptopa do TV
LINK a jeżeli nie pomoże, to dokładny schemat poszukam wieczorem jak będę w domu.
PS Jeszcze LINK

wtorek, 20 stycznia 2009, 09:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
*gulp*

Nie mam pojęcia o czym oni w ogóle gadają. Wszelkie przeróbki takich rzeczy są dla mnie zupełnie obce, a dam to zrobić do fachowca, to zapłacę więcej niż za dodatkowy monitor do laptopa...

Generalnie rzecz ma się tak - kupiłem ten kabel: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=511782703, no i mimo że w starym odbiorniku były kolory, to w nowym telewizorze jest ich brak (chodzi głównie o kolory, zakłócenia może wyeliminuję jakoś sam). Wszelkie przeróbki odpadają, bo to naprawdę zupełnie czarna magia jak dla mnie. Może kupić inny kabel? Bo nie rozumiem, czemu nie da się na tym TV, skoro na starym się dało...

wtorek, 20 stycznia 2009, 10:32
Moderator
Moderator

Je też do lutowania mam dwie lewe ręce. W tej sytuacji nowy kabelek może rozwiązać sprawę, jest taka szansa. Gdyby zawiodła to pozostaje plan B. Kabel S-VHS / Chinch i podłączenie go do kostki Chinch / Euro, lub od razu kabel Chinch / Chinch i podłączenie go do tej samej przejściówki. Chinch oznacza nieco gorszą jakość niekiedy, ale nie sposób pomylić w nim połączeń tak, aby nie było kolorów.

wtorek, 20 stycznia 2009, 11:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]