Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 11:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jaki TV LCD? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Jaki TV LCD?
Hej, co powiecie na:
klik

Za mną przemawia:
- FullHD
- tuner TV ;)
- 23" a nie jakieś 21,5 ;) (teraz oglądam tv na 14")
- przyjemna cena

Warto kupić? Czy może macie jakieś inne typy?

Pozdrawiam

czwartek, 18 lutego 2010, 02:02
Moderator
Moderator

Post Re: Jaki TV LCD?
Być może taki malutki telewizor potrzebujesz, bo przecież dzisiaj komputerowe monitory są znacznie większe, pamiętam gdy kupowałem do domu telewizor 42cale, podczas wypakowywania go śmialiśmy się do rozpuchu, gdzie taką ogromną taflę powiesimy, a dzisiaj dochodzimy do wniosku, że i 50 nie było by zbyt wiele.
Przekątna prostokąta (obecne ekrany TV) jest znacznie większa niż kwadratu, więc ten telewizorek 23 cale odpowiada zaledwie 19 calowemu komputerowemu monitorowi 4:3 (jeśli nie mniejszemu), przy takiej wielkości Full HD uwierz mi - nie wielkie ma znaczenie "dla oka", nie dopatrzysz się szczegółów na tak małym obrazie. Obecnie monitory do komputera 26 cali zaczynają być standardem, a tu telewizor 23?
andrzej_men napisał(a):
- tuner TV
- 23" a nie jakieś 21,5 (teraz oglądam tv na 14"

Każdy telewizor ma tuner TV (bez niego jest zaledwie monitorem);
a z tymi calami ma się wrażenie, że twój post jest sprzed wielu, wielu lat, czy to do samochodu ma być?.
Chyba coś za mało napisałeś...

czwartek, 18 lutego 2010, 08:49
Moderator
Moderator

No i wszedłem dopiero pod ten link, który podałeś i co..... ?
Napisałeś w tytule Jaki TV LCD, a to nie TV tylko monitor!!!!!
(mała różnica, jak na fachowca video) 8O

ręce opadają normalnie, aby ludziom odpowiadać trzeba wpierw rozszyfrować o czym piszą...

czwartek, 18 lutego 2010, 08:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wielkie dzięki za zajęcie głosu :)
Nie musisz podważać mojego autorytetu bo nie o to chodziło.
Najpierw wylewasz dobre rady, a dopiero później sprawdzasz o co mi dokładnie chodzi?
Jakbym potrzebował jakąś hiper wielką przekątną napisałbym o tym, chciałbym zauważyć, że przy -tuner tv strzeliłem oczko bo to przecież oczywiste (wiesz taki żart). Ogólnie w telewizji oglądam tylko i wyłącznie wiadomości, czasem jakiś serial i to wszystko przez kablówkę, więc wiadomo jak z jakością.

W ramach ścisłości, chcę też używać tego monitora/telewizora (niekiedy) do podglądu projektów HD.

Jak już jesteś taki obeznany w temacie to proszę podpowiedz mi jaka różnica jest między telewizorem LCD FullHD, a monitorem LCD z taką samą natywną rozdzielczością.

Pozdrawiam serdecznie

czwartek, 18 lutego 2010, 23:00
Moderator
Moderator

Podobne pytanie jak to "czym się różnił magnetowid, od odtwarzacza z możliwością nagrywania" (VHS).
Monitor nie ma tunera tv (zazwyczaj), nie posiada też na sobie wszelkich gniazd przyłączeniowych typu euro, chinch itp, jest przewidziany do pracy z komputerem.

czwartek, 18 lutego 2010, 23:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale monitor o którym pisałem wyżej ma tuner TV i wszystkie złącza takie jak występują w telewizorach, czy też nie można nazwać go właśnie telewizorem?
Wydaje mi się, że gdyby sprzedawca wystawiłby ten produkt w dziale rtv agd nazwałby go inaczej.
Rozmowa nie ma sensu, proszę nie podniecaj się tak więcej bo niczego tym nie wskórasz.
Prosiłem o pomoc, a nie o to, żebyś miał radochę z jechaniu po mnie. Na szczęście robisz to w miarę kulturalnie, ale to powoduje jeszcze większego wku...

Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie.

czwartek, 18 lutego 2010, 23:19
Bywalec
Bywalec

Witam i przepraszam że wtrącm słowo w tą pasjonującą wymianę poglądów.

Jeżeli jeszcze temat aktualny to polecam z własnego doświadczenia takie coś :
http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/lcd-tv-tuner/LS22EMDKUSEN/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=

Pomimo tego że jest to 21,5 cala :wink: w codziennym oglądaniu w niczym to nie przeszkadza
pod warunkiem że oglądasz w pokoju z 2-3 metrów.
Sprzęt posiada wszystkie funkcje jakie potrzebujesz. Bardzo czytelne manu,elegancka obudowa,
tylko ma jedną wadę - ta powiedzmy pseudo szklana powierzchnia strasznie lubi łapać kurz.
Producent dorzuca w komplecie fajną szmatkę do wycierania i to działa. Obraz z DVD jest bardzo dobry, w HD niestety jeszcze nie miałem przyjemności zobaczyć lecz jestem pewien że będzie super. Ku mojemu ździwieniu DIVIX odtwarzany z urządzenia za pomocą kabla Chinch jest super. Oczywiście zaraz znajdzie się jakiś zapalony okulista który zamiast oglądać film liczy piksele, no i dźwięk raczej przeciętny ale to chyba nie ma znaczenia biorąc pod uwagę zakup za ok.1100 zł.
Przed zakupem oglądałem podobne urządzenia, jednak padł wybór na Samsunga i nie żałujemy zakupu.

Powodzenia.

piątek, 26 lutego 2010, 18:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]