Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 17:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 PenDrive vs. TELEWIZOR 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PenDrive vs. TELEWIZOR
Witam.

Być może temat luźno związany z tematyką forum, ale niemniej jednak liczę, że znajdzie się ktoś, kto wie w czym tkwi problem.

Ostatnio zakupiłem pamięć Flash USB [Kingston DataTraveler G2 16GB] z nadzieją, że uda mi się przenosić na niej filmy bez marnowania płyt itd. z komputera i obejrzeć je na moim telewizorze [Sony Bravia LCD KDL-32V5500 32''], niestety ku mojemu zaskoczeniu mimo wcześniejszego sformatowania pendrive'a i nagraniu nań filmu .avi - telewizor wyświetlił informację o podłączeniu urządzenia USB, ale po wejściu w menu wyboru nośnika z którego ma być odtwarzany film/muzyka/zdjęcia pojawiał się tylko folder z nazwą katalogu, w którym umieściłem film. Po wejściu do tego folderu widniał jedynie napis: "Brak elementów do wyświetlenia".

Próbowałem ponownie sformatować dysk wymienny i nagrać nań film bezfolderowo, w głównym folderze pendrive'a w innym formacie (.mkv)
niestety również bez skutku - "Brak elementów do wyświetlenia" :(

Bardzo proszę o pomoc!

Z góry dziękuję
i serdecznie pozdrawiam.

środa, 7 lipca 2010, 11:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: PenDrive vs. TELEWIZOR
Formats supported on USB/card slot JPEG RAW MP3 MPEG1

środa, 7 lipca 2010, 11:17
Nowy
Nowy

Czyli jak rozumiem mój telewizor nie wspiera standardowych formatów jak .avi i .mkv?
Czy np. aktualizacja oprogramowania telewizora umożliwiłaby mi oglądanie filmów wideo w windowsowskich formatach?

Czy brak kodeków to wina jedynie tego, konkretnego modelu telewizora, czy też wszystkie TV LCD nie odtwarzają podanych formatów via USB?

środa, 7 lipca 2010, 11:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

musisz sprawdzac specyfikacje, przeciez teraz nikt nie bedzie siedzial i googlowal za ciebie zeby przejzec model po modelu

kup sobie media player podlaczany przez hdmi i masz z glowy, sa juz takie co 90% formatow popularnych na rynku wyswietlaja

środa, 7 lipca 2010, 12:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam. Wczoraj kupiłem TV Sony Bravia KDL-32EX710 i ku mojemu zaskoczeniu TV nie odtwarza plików Mpeg4 z Kamery EX1R inne TV Samsung i LG odtwarzają a Sony wyświetla że odtwarzanie niemożliwe.
Co za polityka Sony żeby własnych plików nie otwarzać. Chodzi oczywiście o PenDriva i USB.
Pozdrawiam

piątek, 11 lutego 2011, 08:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety z tego by wynikało, że producenci TV nie traktują poważnie wejścia USB i dodają go jakby dla bajeru. Osobiście jakiś czas temu kupiłem player ASUS o!Play za coś koło 300zł. Nie jest to urządzenie z najwyższej półki, nie posiada twardego dysku ale za to z formatów, których mi się na nim nie udało odtworzyć trafiłem tylko na ...AVI DV :) NIe jest to problem, bo test zrobiłem z ciekawości, a wiadomo, że raczej mało ludzi ogląda dla relaksu filmy w tym formacie 8) . Poza tym odtwarza RMVB, MKV, wszelkiej maści divxy, mp4, chyba wszystkie możliwe formaty audio i jeszcze kilka rodzajów foto. Ma dostęp do sieci (internet też) więc nawet nie muszę na pendriva zrzucać jak coś chce oblukac w salonie. Kilkaset tv internetowych i ... długo by wymieniać.
Oczywiście wejście usb i esata w zestawie. Komplet wyjść (w tym oczywiście HDMI). Prezentując coś klientowi po prostu podłączam przenośny HD z archiwum wersji DVD i klient może dowolny fragment z dowolnego weselicha czy innej imprezy zobaczyć bez zabawy w żonglerkę płytami. Samo urządzenie lekkie i niewielkie więc.
Który telewizor mi na to pozwoli ? :lol:

Ostatnio edytowano piątek, 11 lutego 2011, 10:19 przez SylwekK, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 11 lutego 2011, 09:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co ciekawe tak jak napisałem pliki surowe z EX1R wrzucone na pena TV LG cz Samsung bez zająknięcja odtwarzają a SONY Bravia KDL-32EX710 (inne zresztą Sony też)niemożliwe odtwarzanie.
Niby da się bez tego żyć (mam odtwarzacz blu-ray) ale skoro jest USB w TV to czemu nie skorzystać?
Trochę to chore.
Pozdrawiam

piątek, 11 lutego 2011, 09:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Posiadam TV SONY KDL-32EX710AEP (Bravia) LED z wejściem USB.
Pliki nagrane kamerką Panasonic HS700 ( H.264, MTS) odtwarzają się z pendrive'a Corsair 32 GB bez najmniejszego problemu :mrgreen:
Bez zająknięcia odczytuje też pliki w MPEG2 i .AVI.

-----------------------------------------
http://vimeo.com/channels/ex1r#9103780
2 x Xeon E5520 / ASUS Z8PE-D18/ 24GB DDR3 ECC-R Kingston / nVidia GTX 580 / BD-R LG / SSD OCZ 120GB RevoDrive PCI-E / 4 TB HDD SATA III / Win 7 PRO 64bit / BEQUIET DARKPOWER PRO P8-1000W / Adobe CS5 Production Premium / Edius 6.01 / PMW-EX1R / HS700.

piątek, 11 lutego 2011, 10:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam. Panie Bogusławie a może Pan sprawdzić pliki z EX1R (taką kamerę też Pan posiada)?.
Pozdrawiam
PS. Trochę głupio że z Panasonica odtwarza a z Sony nie.

piątek, 11 lutego 2011, 11:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdzę wieczorkiem ... :mrgreen:

2 x Xeon E5520 / ASUS Z8PE-D18/ 24GB DDR3 ECC-R Kingston / nVidia GTX 580 / BD-R LG / SSD OCZ 120GB RevoDrive PCI-E / 4 TB HDD SATA III / Win 7 PRO 64bit / BEQUIET DARKPOWER PRO P8-1000W / Adobe CS5 Production Premium / Edius 6.01 / PMW-EX1R / HS700.

piątek, 11 lutego 2011, 11:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego co mi wiadomo Sony nigdy nie wspieralo (i watpie zeby cos sie mialo w tej kwestii zmienic) ze tak powiem pirackich formatow czyli np Divx. Instrukcje trzeba czytac, tam zapewne jest napisane jakie formaty mozna przez Usb (jesli chodzi o Sony raczej nie wiele). Ja min z tego powodu kupilem Samsunga, ktory lyka praktycznie wszystko i z pena i z dysku i jeszcze przez WiFi moge go sobie z kompem polaczyc.
Generalnie jesli chodzi o tv tu duzo info znjadziesz http://www.hdtv.com.pl/

piątek, 11 lutego 2011, 23:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A czy ja coś napisałem o DIVIX-ach, mi chodzi o surowe pliki z kamery SONY EX1R które inne TV LED odtwarzają a TV SONY nie. I instrukcje czytam .
Pozdrawiam

sobota, 12 lutego 2011, 13:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Polityka SONY jest zaiste "dziwna" ...
Pliki z kamery Panasonic ( H.264), inne pliki .avi, MPEG2 moja 710 tka odtwarza z pendrive'a bez problemu, natomiast pliki zgrane z karty SxS ( PMW-EX1R ) na pendrive'a są już "niezrozumiały format" .... :(
Wielka szkoda, bo żeby coś oglądnąć muszę albo wypalać BDRa, albo przerabiać materiał video na zrozumiały dla LCDka format ... :mrgreen:

sobota, 12 lutego 2011, 14:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak właśnie bardzo dziwna polityka SONY niezrozumiała. Każdy inny LCD odbierał pliki z EX1R a Sony LCD było kilka na sklepie i żaden nie łyknął.
Głupie to ale prawdziwe
Pozdrawiam

sobota, 12 lutego 2011, 17:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

S_tach napisał(a):
Tak właśnie bardzo dziwna polityka SONY niezrozumiała. Każdy inny LCD odbierał pliki z EX1R a Sony LCD było kilka na sklepie i żaden nie łyknął.
Głupie to ale prawdziwe
Pozdrawiam

Mimo, ze bylem kiedys zagorzalym fanem tv Sony, z ww powodow odpuscilem sobie ta marke (jesli chodzi o tv) Kupilem Samsungi ktore z czytaniem wszelakich formatow przez usb nie maja problemu. Co ciekawe Sony, w nie ktorych modelach uzywa matryc Samsunga.

niedziela, 13 lutego 2011, 03:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona