Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 11:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 wybór LCD - liczę na fachową pomoc 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post wybór LCD - liczę na fachową pomoc
Przede mną nie lada wyzwanie, czeka mnie wybór odpowiedniego telewizora i telewizji cyfrowej do tego TV, dlatego proszę was o pomoc. LCD będzie położony ok. 3m od punktu z którego będzie oglądany. Kwota jaką posiadam na ten zakup to ok. 3500zł, jeśli uda się za mniej to będzie jeszcze lepiej, pozdrawiam :D

czwartek, 15 lipca 2010, 11:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: wybór LCD - liczę na fachową pomoc
Jaka to telewizja cyfrowa? Bo to ma znaczenie. Jeżeli głównie SD to zamiast LCD rozglądałbym się za plazmą. W tej cenie są niezłe Panasoniki. Z resztą - HD też na nich nieźle wygląda.

3 metry, 42" wystarczą, chyba jest w domu koneser kina - takiemu będzie zawsze cali brakować. Sam mam z około 3m 42" i myślę o czymś większym jednak :)

czwartek, 15 lipca 2010, 20:22
Moderator
Moderator

ASM napisał(a):
Jaka to telewizja cyfrowa? Bo to ma znaczenie. Jeżeli głównie SD to zamiast LCD rozglądałbym się za plazmą. W tej cenie są niezłe Panasoniki. Z resztą - HD też na nich nieźle wygląda.

Ja napiszę tak:
- na żadnym LCD obraz nie będzie tak dobry jak na plazmie bez względu na to czy jest to HD, czy SD i o tym każdy doświadczony wie.
Ciekawi mnie uzasadnienie zależności SD dla plazmy podane przez kolegę wyżej?

czwartek, 15 lipca 2010, 23:21
Bywalec
Bywalec

Telewizory plazmowe mają podobno lepszą czerń i bardziej nasycone kolory. Ale za to są droższe niż modele LCD, które i tak według mnie oferują całkiem niezły stosunek jakość/cena.

piątek, 16 lipca 2010, 13:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego Darku. Większość tego co krąży po sieci i między znajomymi - zarówno o plazmach jak i LCD to mity. Z każdym rokiem LCD jest lepsze, ba - są już modele LCD gdzie czerń jest porównywalna z osławionym Kuro... Inny mit to to, ze plazmy ciągną więcej prądu... Jednak co by nie mówić z samej technologii wynika niezaprzeczalny fakt iż obraz SD na LCD nie ma prawa wyglądać dobrze. Jedynie sygnał w natywnej rozdzielczości panelu będzie odtwarzany prawidłowo, z odpowiednią ostrością. Ostrością (tu znów sprawa wynikająca z technologii), która jest wyższa (bo czy lepsza to subiektywne odczucie) na LCD przy natywnym materiale.

Technologia wykonania plazmy powoduje, iż obraz w niższej rozdzielczości będzie wyglądał nieźle na panelu full hd. Te alogrytmy skalowania w LCD trochę poprawiają i każdym rokiem jest lepiej, ale... no cóż. To nie to. Dlatego będę się upierać (a z LCD i plazmą mam na co dzień do czynienia) przy wyborze plazmy do oglądania materiałów SD. Przy HD wybór nie jest tak oczywisty. Bardziej naturalny wydaje mi się obraz z plazm, ale jeżeli nie ma ona 200 Hz to nie daje się dłużej patrzeć na obraz. Nie wiem, może mam coś ze wzrokiem, ale to miga jak cholera. Na LCD tego migotania nie widać, nawet jeżeli ma on tylko 50Hz. To też wynika z wykorzystanej technologii. Nie mówię tu o poprawianiu płynności ruchu poprzez wyliczanie klatek pośrednich, tylko o samym fizycznym migotaniu panelu. Obraz na LCD jest za to dla odmiany bardziej ostry, kontrastowy i nasycony. Trochę przesadnie, ciężko jest tańsze modele LCD skalibrować obraz by wyglądał tak jak na plaźmie. W moim panasiu mam ostrość na max i nieco mi brakuje skali...

Na koniec - zarówno LCD jak i plazmy mają wady. I nie ma fizycznie możliwości ich naprawy. Dopiero panele OLED (nie mylić z LED bo to zupełnie co innego) załatwiają większość spraw - mają zalety zarówno z LCD jak i plazmy. Nie wspieram ani jednej technologii, ani drugiej. Czekam na OLEDy. W salonie mam plazmę (panaś), w sypialni LCD (sony) i ani jedno ani drugie mi nie odpowiada do końca.

piątek, 16 lipca 2010, 22:49
Nowy
Nowy

ASM napisał(a):
W salonie mam plazmę (panaś), w sypialni LCD (sony) i ani jedno ani drugie mi nie odpowiada do końca.
Ale dlaczego, co jest nie tak według Ciebie? Co to dokładnie za modele? Napisz coś więcej to może będzie mi łatwiej dokonać wyboru.

poniedziałek, 26 lipca 2010, 13:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

IWONA.Z napisał(a):
ASM napisał(a):
W salonie mam plazmę (panaś), w sypialni LCD (sony) i ani jedno ani drugie mi nie odpowiada do końca.
Ale dlaczego, co jest nie tak według Ciebie? Co to dokładnie za modele? Napisz coś więcej to może będzie mi łatwiej dokonać wyboru.

W zasadzie to tylko ulice i numer. Jak by kolega miał problemy z decyzją to weźmie oba hahaha

piątek, 30 lipca 2010, 19:10
Bywalec
Bywalec

Jak tam Iwonko, kupiłaś wreszcie ten LCD? Ciekaw jestem twojej decyzji, napisz co kupiłaś i przede wszystkim czy jesteś zadowolona. Pozdrawiam serdecznie! :mrgreen:

poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 14:20
Nowy
Nowy

Ostateczny wybór padł na sony EX500. Teraz mogę się cieszyć nie tylko ładnym obrazem, a przy tym jeszcze liczyć na oszczędności bo telewizor posiada również energooszczędne funkcje. Dzięki za wszystko :D

środa, 18 sierpnia 2010, 14:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]