Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 01:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Telewizor 3D w domu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Telewizor 3D w domu
Hejka :mrgreen: Mam pytanie, jak myślicie warto jest wydać sporo pieniędzy na domowy telewizor 3D i mieć fajny gadżet, czy jednak w domu wystarczy "zwykły" telewizor, jakiego zdania jesteście? Za czy jednak przeciw nowej technologii?

wtorek, 2 listopada 2010, 15:30
Bywalec
Bywalec

Post Re: Telewizor 3D w domu
Nie wiem jak inni, ale ja lubię nowości dlatego jak najbardziej jestem za 3d w wersji domowej. Sport oglądany w tej jakości musi pozostawić ogromne wrażenie.

środa, 3 listopada 2010, 13:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

znajdz najpierw gdzies taki telewizor i obejrzyj na nim materialy 3d, wydawanie kupe kasy bo sie lubi nowosci... no coz ja na przykad nie mam tyle kasy i o ile w kinie, duzy ekran i 3d ma sens bo cie umiejscawia w srodku akcji to ogladanie z 4 metrow telewizora 42 cale daje ubogie odczucia w porownaniu do tych kinowych

jedno sensowne zadanie to modelowanie trojwymiarowe, to jest mnie w stanie przekonac, z drugiej jednak strony zdrowe oczy przemawiaja jeszcze bardziej wiec ja osobiscie czekam na udoskonalenie technologii, spadek cen, lub po raz kolejny jej przeminiecie

środa, 3 listopada 2010, 13:59
Bywalec
Bywalec

Degenerado napisał(a):
z drugiej jednak strony zdrowe oczy przemawiaja jeszcze bardziej
Ale przecież chyba nikt nie będzie oglądał ciągle telewizji 3d, mówię o telewizorach w których 3d jest dodatkową funkcją. Chcesz oderwać się od normalności to zakładasz okulary i sobie oglądasz.

środa, 3 listopada 2010, 14:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ile czasu montuje sie wesele ? ja zakladam wykorzystanie tego do pracy jakiejs a nie tylko ogladanie filmow przyrodniczych z azjatyckimi ssakami w 3D

sesja w bad company moze trwac kilka godzin a po godzinie juz sie chce wracac do normalnego widoku i to wcale nie z powodu oczu , po prostu jest niedosyt ze cos jest jeszcze nie tak jak powinno, jakies to takie "niedojebane"

sory za brzydki wyraz ale on idealnie oddaje uczucie jakie wystepuje przy graniu w 3d

środa, 3 listopada 2010, 14:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Miałem dylemat kupić czy nie i kupiłem - LG 47LX6500 3D (Infinia LED Plus). Narazie w 3D nie ma za bardzo co oglądać, kupiłem dzieciom Straszny dom 3D i czekam na więcej tytułów, przede wszystkim na te które mnie zainteresują - mają się ukazać w najbliższym czasie. Jakość filmu 3D jest świetna, efekt wyraźny a okulary - oczywiście lepiej byłoby bez ale na dopracowanie technologii "bezokularowej" przyjdzie jeszcze pewnie długo czekać więc zdecydowałem się. Mnie okulary nie przeszkadzają, ale dla niektórych jest to problem, no i mogłyby być tańsze. Oczywiście 3D jest to dodatkowa możliwość, z której nie korzysta się codziennie, najczęściej oglądam program z n dekodera w HD , według mnie jakość obrazu jest świetna.

środa, 3 listopada 2010, 15:15
Nowy
Nowy

Star napisał(a):
Jakość filmu 3D jest świetna, efekt wyraźny a okulary - oczywiście lepiej byłoby bez ale na dopracowanie technologii "bezokularowej" przyjdzie jeszcze pewnie długo czekać więc zdecydowałem się.
Czyli mam rozumieć, że mimo wszystko polecasz 3d w przeciwieństwie do kolegi wyżej?! Mi też się wydaje, że telewizory te są dużo bardziej zaawansowane i dzięki temu nawet lepiej radzą sobie z wyświetlaniem normalnego obrazu.

czwartek, 4 listopada 2010, 14:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak polecam 3D ze względu na możliwość oglądania filmów 3D. Jakość obrazu zależy od wielu parametrów i najlepiej ją ocenić wzrokowo. Praktycznie telewizory 3D mają conajmniej 200Hz ze względu na konieczność wyświetlania 50 ramek na sekundę. Przez to mogą np. wyświetlać full HD 50p

czwartek, 4 listopada 2010, 15:36
Nowy
Nowy

Trochę smuci mnie jednak ilość dostępnych materiałów :? , powoli się rozbudowuje baza filmów, które pojawią się w 3D, zarówno jeśli chodzi o nowe produkcje jak i starsze klasyki ale chyba dalej tego mało

piątek, 5 listopada 2010, 13:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

i co z tego ze ta baza sie rozrasta jak filmy sa tak kipsko robione ze plakac sie chce, w avatarze sa dwie sceny z prawdziwego zdarzenia gdzie 3d odzialywuje na ogladajacego (blednik, reakcje obronne) a reszta przypomina ogladanie CKM w tekturowych okularach, 30 lat temu widzialem Winnetou w kinie Oka w wawie, nic ale to nic sie nie zmienilo jesli chodzi o 3D, nvidia do spolki z sony wali marketingowa papke a ludzie jak to ludzie ... lykaja, pocieszajac sie ze 3d to moze takie sobie ale obraz 2d jest rewelacyjny :)

piątek, 5 listopada 2010, 14:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przecież Avatar jeszcze się nie ukazał na płytach Blu-ray 3D, więc trudno się w temacie Avatara 3D na TV wypowiadać. Widziałem Avatara 3D w kinie, i efekt był rewelacyjny.

piątek, 5 listopada 2010, 14:50
Nowy
Nowy

Star napisał(a):
Przecież Avatar jeszcze się nie ukazał na płytach Blu-ray 3D, więc trudno się w temacie Avatara 3D na TV wypowiadać.
Degenerado to ciekaw jestem na jakiej podstawie jest ta twoja krytyczna opinia, co?!

piątek, 5 listopada 2010, 15:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pisalem o avatarze w kinie

jak to jest dla ciebie rewelacyjny efekt to strach pomyslec jaki jest dla ciebie rewelacyjny obraz w telewizorze :)

piątek, 5 listopada 2010, 15:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myślę, że ci którzy czytają wątek i byli na avatarze w kinie mają swoje zdania w tym temacie. Przecież to normalne, że jednemu coś się bardzo podoba,a innemu wcale. W tym przypadku wyrażam tylko swoją skromną opinię nie oczekując że wszyscy będą ją podzielali.

piątek, 5 listopada 2010, 15:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zgadzam sie, ja bynajmniej niekogo nie namawiam do nie-kopwania telewizorow 3d, tylko mowie ze poki co to lipa i zaden przelom technologiczny, kazdy ma swoj rozum i wie co dla niego najlepsze a sprzedaz trzeba napedzac

piątek, 5 listopada 2010, 15:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona