Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 21:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 kino domowe jako prezent świąteczny 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kino domowe jako prezent świąteczny
Witajce! Mamy już grudzień, święta zbliżają się do nas wielkimi krokami, a więc pora pomyśleć o świątecznych prezentach. Jako, że od niedawna mieszkam z narzeczoną i to będą w zasadzie pierwsze wspólne święta w naszych czterech ścianach postanowiłem postawić na praktyczny prezent i kupić pod choinkę kino domowe. Zarówno Ola jak i ja jesteśmy wielkimi fanami wieczornych seansów, więc myślę sobie że prezent powinien być trafiony. Problem w tym, że nie bardzo znam się na takim sprzęcie, dlatego prośba do was o wskazówki i pomoc w jego zakupie.

piątek, 3 grudnia 2010, 13:27
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: kino domowe jako prezent świąteczny
Patrz na Yamahę

piątek, 3 grudnia 2010, 14:57
Moderator
Moderator

Osobiście sugerując się swoimi doświadczeniami polecam Manta.
Rodzima firma, wiedzą jakiego sprzętu Polacy oczekują (czcionka itp), ze strony producenta łatwa aktualizacja firmware itp.
Najróżniejsze już problemy widziałem z kinami, jak nie asynchron audio z video, to lagi w tekście, albo znów nie czytało jakiegoś dość pospolitego formatu, a Manta jak to często powtarzałem "odtwarza nawet tarcze od flexa" :)
Nie mam nic z nimi wspólnego i nie podejrzewajcie mnie zaraz o jakieś reklamy!

piątek, 3 grudnia 2010, 17:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

nic nie piszesz w jakim przedziale cenowym

jak sie wam nie spieszy to warto cos upolowac na na www.ibood czesto sie tam trafiaja zestawy znacznie taniej

jesli kino ma sluzyc glownie do filmow to niewarto placic kokosow
co innego jak ktos lubi posluchac dobrej muzyki klasycznej to zestaw audiofilski obowiazkowo ceny niestety porazaja

wydaje mi sie ze w przedziale do 1,5 tys najlepszy jest
logitech Z-5500 dekoduje DTS ,DD . Posiada 1 wyjscie optyczne ,1wyjscie coax podpiety mam ten zestaw pod komputer i psp3 filmy z kompa mkv 1080p oglada sie swietnie dts ,dd brzmia swietnie

oczywiscie ze najlepiej byloby cos poskladac prawdziwy amplituner + konkretne glosniki

piątek, 3 grudnia 2010, 21:27
Nowy
Nowy

Sorry, z tego wszystkiego zapomniałem napisać o funduszach :oops: Zależy mi na zakupie czegoś takiego do 2 tysięcy złotych. Oprócz oglądania filmów, będziemy pewnie też chcieli posłuchać czasami muzyki, ale priorytetem niech będzie jednak film.

niedziela, 5 grudnia 2010, 13:22
Moderator
Moderator

Pobaw się trochę tutaj:
http://www.skapiec.pl/site/cat/30/filtr ... _0_0_0/pop

niedziela, 5 grudnia 2010, 13:55
Nowy
Nowy

Przeglądałem już zestawy na różnych porównywarkach cenowych, jak skąpiec, ceneo czy radar, ale nie chce wybierać w ciemno i sugerować się jedynie funduszami. Poza tym mam cichą nadzieje, że może uda się załapać na jakiś rabat świąteczny.

poniedziałek, 6 grudnia 2010, 09:42
Moderator
Moderator

Dwa tysiące nie oszukujmy się jest to bardzo ładna kasa na taki sprzęt, opiniując się wypowiedziami na forumach tematycznych dowiesz się jakie który ma zalety, jakie wady, tutaj prędzej kamery, video od strony "wejścia".
Nikt raczej nie posiada kilku zestawów kina domowego, aby mieć jakieś porównania i opinie. Każdy będzie wychwalał swój własny zestaw, a to z pewnością nie da Ci wiarygodnej opinii porównującej.

poniedziałek, 6 grudnia 2010, 10:23
Nowy
Nowy

Tu faktycznie muszę się z Tobą zgodzić, że każdy zachwala swoje. Dziś po pracy postaram się skoczyć do sklepu z tego typu sprzętem i pooglądać go na żywo, bo tak będzie chyba najlepiej.

poniedziałek, 6 grudnia 2010, 11:03
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

doradze moze w inny sposob

wybierz amplituner (serce calego systemu )
i
osobno 5.1 kolumny
najgorsze zestawy to wszystko w jednym czyli odtwarzacz dvd z kolumnami
pod zestawy takie zazwyczaj nie da sie podpiac konsoli , komputera itp a nawet jak sie juz da, to sa problemy z dzwiekiem DTS ,DD ODRADZAM

prawdziwe kino domowe to amplituner + kolumny
pod taki amplituner wszystko podepniesz odtwarzacz dvd ,konsola ,komp
jest tam tyle roznych wejsc i wyjsc , taki sprzet cie nie ogranicza

nie bede pisac jakiej marki taki zestaw bo szczerze mowiac niewiem temat rzeka zestaw ktory ci juz raz podalem to zestaw bardziej komputerowy sprawdzony przez wielu, chwalony bardzo za stosunek cena jakosc 1000zl logitech Z-5500
Jak bym mial jeszce raz cos kupic to bym polowal na www ibood.pl przegladnij oferty jakie sie trafialy tam na kina domowe

wtorek, 7 grudnia 2010, 23:39
Bywalec
Bywalec

Okres przed świętami to dobry czas na zakup różnego rodzaju sprzętu z tego względu, że najwięcej promocji się teraz pojawia. W salonach sony raty na cały asortyment do końca grudnia wynoszą 20x0%

środa, 8 grudnia 2010, 10:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kino to tylko odsłuch. I to nie w media, tylko w pomieszczeniu zbliżonym do tego gdzie będziemy na co dzień używać. Dobrać kino to nie problem. Każde będzie grało. Spory problem jest w tym, jak chcemy sobie posłuchać przy okazji muzyki. Tu im więcej damy tym lepiej. Wracając do kina. Dziś standard HD jest czy tego chcemy czy nie. A HD to DTS master audio i analogiczne Dolby Digital. O HDMI nie wspomnę. Wspomniane wcześniej głośniczki Logitecha do HD się nie nadają, gdyż nie mają hdmi i nie dekodują bezstratnych formatów. Co najwyżej core audio w stereo. No, chyba że zostaniemy przy DVD, jednak pamiętać należy że sprzęt audio często się nie wymienia.

Ja mam Onkyo 806 + klipsh 5.1, dojdą jeszcze dwa głośniczki do kompletu dla 7.1. Ale tym się nie sugeruj, trzeba samemu posłuchać.

środa, 8 grudnia 2010, 19:44
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

kolego ASM super doradzasz koles szuka czegos za 2 tys a ty wyskakujesz ze sprzetem za 10tys :roll:
zeby poczuc roznice miedzy DTS a DTS HD
DD a DD HD
To trzeba miec sprzet za 10tys i niezle ucho zeby wyczuc ruznice
do filmow swietnie sie sprzawdza zwykle DD i DTS

zeby twoje kino adekwatnie zgralo sie z reszto sprzetu to trzeba bylo by sporo siana wydac, zaczynajac od kina a konczac na tv np PLAZMA PIONIER KURO za 20tys

środa, 8 grudnia 2010, 20:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No dobrze, może trochę się zagalopowałem.
Ale nie zgodzę się, że pomiędzy 6 a 8 głośnikami nie ma różnicy! Pomijając mój sprzęt, mam tylko 5.1 i w filmach w których 7.1 pojawia się coraz częściej są braki.
Druga sprawa - jeżeli trafimy na film, nawet w 5.1 ale zakodowany np DTS Master Audio, to bez dekoderów, których w DVD nie oświadczymy będziemy słyszeć tylko stereo.

Polecam drogę kompletowania sprzętu.
Ja też na raz nie kupiłem tego. Najpierw ampli do którego podpięte miałem komputerowe głośniczki... Potem stereo, a głośniczki geniusa poszły na satelitki, potem satelitki się wymieniło, ostatnio kupiłem suba, pozostały jeszcze dwa głośniczki. Na raz bym sobie nie pozwolił na taki zakup. Ale wybór nie należy do mnie. Mając 2k kup cokolwiek za 2k, będzie wszystko grać podobnie.

środa, 8 grudnia 2010, 20:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

na kazdym orginalnym dvd z fimem jest albo DD albo DTS a na kazdym bluray disc z fimem jest albo DTS albo DTS HD ,DD albo DD HD wiec niewidze najmniejszego problemu dodam cos wiecej niewiem czy to zasluga karty dziekowej (niesadze bo mam zintegrowana z plyta glowna ) czy mojego smiesznego amalitunera ale wszystkie filmy co ogladam z kompa MKV 1080p te z DTS HD sa zawsze konwertowane do zwyklego DST wiec niewidze problemu znowu
pozatym z tego co wiem to wiekszosc audiofili do odsluchu muzyki preferuje stereo
nietwierdze ze DTS HD ,DD HD to cos zlego ,zawsze lepiej jak to jest ,ale i bez tego mozna poczuc jakby bylo sie w srodku akcji ogladajac film
wiekszosc kin wciaz puszcza filmy w zwyklym DD i DTS

środa, 8 grudnia 2010, 21:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona