Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 23:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Odtwarzacze DVD - porady dla kupującego 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Odtwarzacze DVD - porady dla kupującego
Witam

Mam pytanie na co należy zwrócić uwagę przy kupnie odtwarzacza DVD. Ma on odczytywać płyty DVD, VideoCD, Super VideoCD, do tego muzykę w MP3 i z nośników płyty zarówno CD-ROM i CD-RW i zwykłe płyty DVD i DVD-RW. Czyli praktycznie wszystko co powinien mieć odtwarzacz.

Moje pytanie to czy powinien mieć on jakiś lepszy laser coby nie było problemów z odczytem podanych płyt, czy lasery są wszystkie jednakowe. Do tego na co mam popatrzeć z użytecznych funkcji (wiem że są możliwości symulacji dźwięku przestrzennego itp)

Warto zwracać uwagę na konkretne firmy? I czy jakość odtwarzanego materiału na każdym jednym odtwarzaczu DVD jest taka sama czy też lepiej potestować różne. Kwota to tak najlepiej do 1000 zł.

Pozdrawiam

środa, 3 września 2003, 07:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DVD
Nie warto kupować drogich DVD-obecnie wiekszość firm daje 2 lata gwarancji i w tym czasie wyjdą na jaw wszelkie wady sprzętu a sprzedawca w sklepie nie jest w stanie ocenić jakości sprzetu(chyba,że po ilości zwrotów). Pierwsza rzecz na jaka radze zwrócić uwage to typy odczytywanych formatów-wybierz sprzet ,który poza DVD czyta również DVD-R i DVD+R.Na czasie są też mp3 i JPEG(jeżeli potrzebne).Musisz mieć świadomość ,że za rok lub dwa wejdą kolejne nowe formaty,których Twój sprzęt nie bedzie obsługiwał i konieczna będzie jego wymiana - i to jest jeden z poważniejszych argumentów za niezbyt drogimi odtwarzaczami-poza tym w odtwrzaczach wielu renomowanych firm siedzą te same graty co w tych tańszych(pokazuje to praktyka serwisowa).

piątek, 7 listopada 2003, 02:11
Bywalec
Bywalec

Jezeli masz zamiar nagrywac wlasne plytki wypal najpierw cos na roznych nosnikach -r/-rw/+r/+rw jakies mp3-ki wez to do sklepu i popros o odtworzenie na modelu ktory ostatecznie wybierzesz. Gdybys spotkal sie z odmowa, zabieraj plytki, uciekaj i nigdy nie wracaj do takiego sklepu. Placisz, wymagasz!!! Moja zasada. Nie maja sprzetu demo i nie beda dla Ciebie otwierac pudelka? Kota w worku nie kupuj. Idz tam gdzie maja.

poniedziałek, 17 listopada 2003, 18:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]