Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 17:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Problem z obrazem VHS 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z obrazem VHS
Witam.
Mama problem z obrazem podczas odtwarzania taśmy VHS w urządzeniu Samsung DVD-VR350M (połączenie nagrywarki dvd z vhs). Nagrałem film aby było wiadomo o co chodzi:
http://www.youtube.com/watch?v=R3XpzOpsd3o&feature=youtu.be
Często szumy pojawiają się po jakimś czasi od włączenia, a czasami dopiero po chwili. Jak nie ma szumów to wystarczy przewinąć kasetę na podglądzie do przodu to szymy się pojawią. Niekiedy pomaga przewinięcie kasety na podglądzie do tyłu wtedy szumy znikają na jakiś czas. W czym może być problem? Czyściłem głowicę, sprawdzałem na kilku kasetach i ciągle to samo. Sprzęt praktycznie bardzo mało używany, kupiony jakiś czas temu na Allegro jako powystawowy aby zgrać stare taśmy na kompa.
Tak więc Panowie i Panie - jakieś sugestie? Mało się znam na tego rodzaju sprzęcie.

sobota, 15 września 2012, 14:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problem z obrazem VHS
takie zakłócenia są wynikiem złego prowadzenia taśmy po torze lub pogiętą taśmą

Ostatnio edytowano sobota, 15 września 2012, 22:33 przez kumak, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 15 września 2012, 14:19
Nowy
Nowy

Pogięta kaseta odpada bo dzieje się tak na wszystkich taśmach. Prowadzenie taśmy po torze można jakoś regulować, ustawiać itd?
Jak to wygląda ewentualnie w moim sprzęcie?

sobota, 15 września 2012, 16:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

o tych pogietych kasetach to wy tak na powaznie ?

sobota, 15 września 2012, 17:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wygląda na to, że urządzenie słabo radzi sobie ze śledzeniem ścieżki.

sobota, 15 września 2012, 17:53
Nowy
Nowy

Tak więc Panowie - można coś zrobić z tym śledzeniem ścieżki czy prowadzeniem taśmy? Jakaś regulacja, naprawa - tak aby zwykły użytkownik taki jak ja mógł sobie poradzić? :D
Proszę o jakieś wskazówki, informacje...

sobota, 15 września 2012, 19:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

taśma nie idzie równo w torze lub źle przylega do głowicy.Czyszczenie może nic nie dać.Otwórz klapkę w kasecie i sprawdź czy taśma równa,bez zadrapań i nie pomięta.

sobota, 15 września 2012, 22:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Próbuj odtworzyć kasetę na innym sprzęcie, moim zdaniem to wina gubienia toru ścieżki, chyba że na taśmie nie ma ścieżki wtedy sprawa trudniejsza... . W serwisie za niewielką opłatą powinni wyregulować video.

niedziela, 16 września 2012, 11:14
Nowy
Nowy

No właśnie nie mam drugiego odtwarzacza, ale problem samej taśmy na pewno odpada. Dzieje się tak na każdej taśmie którą uruchomię. Chyba, że kasety mogły się jakoś zniszczyć bo jakby nie patrzeć mają już ok 15 i więcej lat. Jest to możliwe, że dane mogą z nich "uciekać"? :D Ile może kosztować wyregulowanie sprzętu? Chyba, że można to sobie samemu zrobić. Jakieś tam pojęcie o elektronice posiadam. :)

niedziela, 16 września 2012, 14:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

samemu raczej nic nie zrobisz, ja byłem kiedyś u takiego mechanika to podłączał oscyloskop lub coś podobnego i czyms regulował, ale to dotyczyło głowicy w kamerze vhs m50
Cena naprawy w serwisie będzie zbliżona do kupna używanego sprawnego sprzętu lub nawet wyższa.

niedziela, 16 września 2012, 14:54
Nowy
Nowy

Metodą prób i błędów sprawdzałem co nie gra w odtwarzaczu i wyszło na to, że jak przesunie się "takie coś co naciąga taśmę" :) to obraz się poprawia. Zdjęcie tego co ruszam i w którą stronę: https://lh5.googleusercontent.com/-uaZiSvZwIPI/UFYRvgOohYI/AAAAAAAAAp8/-6dWYfyQpx4/s640/VHS.JPG
Po prostu po ruszeniu tym taśma idzie luźniej i obraz jest ok. Coś można z tym zrobić i co to za problem konkretnie? :)

niedziela, 16 września 2012, 19:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

root- raczej nic nie zrobisz-takiego sprzętu nie produkuje się od dawna i sprzęt nawet jak stoi to się starzeje(uruchom samochód po 3 latach postoju)
tor to jedno a i głowice mogą być niesprawne.
Niedawno klientka przyniosła kasetę ze swoim sprzętem i niestety dalej niż godzinę taśmy video nie ciągnęło a było parę razy używane

poniedziałek, 17 września 2012, 00:00
Nowy
Nowy

Masakra ktoś jeszcze używa VHSów??:P Myślałam że to już zabytek... A co do pytania to racja odtwarzać nie śledzi ścieżki

niedziela, 18 listopada 2012, 13:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a mnie to wygląda na nierównomierny przesuw taśmy, zabrudzona głowica synchronizacji (stacjonarna głowica - łatwe do wyczyszczenie) lub gorzej: uszkodzony mechanicznie tor przesuwu taśmy... ostanie magnetowidy VHS mechanicznie przypominały wielką tandetę... więc i takie "kombo" czasami po włożeniu odpowiedniej kasety mogło samo się uszkodzić :)

poniedziałek, 19 listopada 2012, 14:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To czym ty ruszasz to jest hamulec sprzęgła lewego odpowiedzialny jest za naciąg taśmy wokół bębna z głowicami, ty masz prawdopodobnie elektrolity do wymiany po stronie wtórnej przetwornicy napięcia. Zakładam że głowice wyczyściłeś i od synchronizacji też wraz z rolką dociskową i ośką capshtanda.

poniedziałek, 19 listopada 2012, 15:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]