Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 21:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 jak dlugi moze byc kabel ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jak dlugi moze byc kabel ?
wlasnie

mam w kompie karte telewizyjna Pinnacle PCTV i dosc daleko do gniazdka tv, czy dlugosc kabla ma wplyw na jakos obrazu jaki uzyskam na monitorze ?

czy np. 10m to nie za duzo ?

zaznaczam, ze konieczny bedzie trojnik, gdyz chcialbym uzyskac obraz zarowno na telewizorze i na kompie, ktory stoi obok w pokoju

z gory dzieki za wszelkie info

GG:32360

wtorek, 23 września 2003, 23:45
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Zawsze kabel ma wpływ na sygnał, zwłaszcza jeżeli jego długość jest zbyt duża. Używając lepszego kabla (o mniejszej tłumienności) straty są oczywiście mniejsze.
Nie wiem czy piszesz o kablu antenowym, czy o kablu "chinch"? Piszesz o trójniku, czyli raczej kabel antenowy (nie można zastosować trójnika do chincha!), więc użyj kabla tzw. satelitarnego, a trójnik w standardzie ze złączami typu "f" (taki jak używają kablówki), tylko niech nie będzie "made in china" bo to widać w jakości obrazu zwłaszcza przy 10 metrach kabla.

poniedziałek, 6 października 2003, 07:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam trójnik typu "f", defakto nie jest nanim napisane made in china, ale oznaczone jest wejście "IN" i dwa wyjścia "OUT". Moje pytanie polega na tym, czy jeeli pod jedna "OUT" dal sygnał z kablówki, a pod drugi "OUT" i "IN" podłacze Telewizor to pogorsze gdzieś jakoś, a jeżeli tak to gdzie i dlaczego?

Pozdrawiam
Supaplex

niedziela, 21 marca 2004, 17:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja w domu na jednej kablówce mam podłączone 4(cztery) telewizory i czasami na kompie. Wszystko poprzez trójniki. Jakość jest zadowalająca choć nie zwala z nóg. Ważne pożądne łączenia.

niedziela, 21 marca 2004, 18:37
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jedna bardzo ważna rzecz (nie wim czy popana przez przypadek czy świadomie) - kablówkę lub inny sygnał wejściowy podajemy na wejście "IN", a do telewizorów podpinamy sygnał z "OUT".

środa, 24 marca 2004, 10:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A jakie będą objawy, jeżeli pod jedno OUT podłacze sygnał, a pod wejście i drugie wyjście dwa telewizory??

Pozdrawiam
Supaplex

poniedziałek, 29 marca 2004, 20:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

To zależy jak trafisz. Najprostszy rozgałęźnik jest zrobiony w taki sposób, że wejście z jednym z wyjść jest podłączone 'na wprost' (bezpośrednio), a drugie wyjście przez kondensator. Jeżeli podłączysz w taki sposób, że trafisz sygnałem z anteny do wyjścia zrobionego 'na wprost' to praktycznie nie będzie różnicy między dobrym podłączeniem. Jeżeli natomiast podepniesz antenę do wyjścia podłączonego przez kondensator, to wtakim przypadku dwa TV pracują podłączone ze sobą bezpośrednio równolegle. Wystąpi wtedy z dużym prawdopodobieństwem niedopasowanie impedancji i mogą być widoczne na ekranie odbicia objawiające się pod obrazem jego kopią (kopiami) przesuniętym lekko w bok dając nieprzyjemny efekt.

W przypadku skomplikowanych filtrów występujących w bardziej zaawansowanych 'rozgałęźnikach' efekt po złym podłączeniu może być
podobny, ale to już zależy od samej konstrukcji filtra.

Przy nieprawidłowo podłączonych filtrach z tłumikiem może w jednym z TV być bardzo mocno zaniżony sygnał co objawia się szumem na ekranie.

wtorek, 30 marca 2004, 08:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 31 marca 2004, 07:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]