Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 15:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Monitor, który lepszy 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Monitor, który lepszy
Mam na uwadze monitor do obróbki zdjęć; Dell U2412M .
Czy jest porównywalny z EIZO z podobnej półki cenowej?np;Eizo FS2331-BK.
Może ktoś ma wiedzę na ten temat?

poniedziałek, 20 stycznia 2014, 16:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Monitor, który lepszy
Zobacz tutaj, gosc jest jednym z lepszych fachowcow od monitorow, http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152 . Wlasnie tez ostatnio dokupowalem drugi monitor, ostatecznie kupilem uzywke Eizo s2231W ze wzgledu na matowa matryce SPVA, choc dzis kupil bym S2232 bo ten ma rozdzilke 1920x1080 a moj 1680x1050. Model Eizo, ktory podales jest w grupie polecanych, wiec mozna sie zastanowic, ja go nie wybralem, gdyz obsluga menu jest tylko pilotem, co mnie akurat nie przekonuje. Co do Della, hmm, dla mnie matryca IPS to wypalarka oczu, mnie to strasznie meczy, a niestety czesto nie da sie ich sciemnic do akceptowalnego poziomu, w Eizo mam w tej chwili jasnosc ustawiona na 15% w Dellu nawet minimum bylo dla mnie za jasno (glownie w ciemnym pracuje). Co mi sie jeszcze nie podoba i mi przeszkadza to to, ze wszystkie te nowe Delle maja swiecaca matryce, nic to nie daje a strasznie wkur... mam lustro w domu nie potrzebuje sie przegladac w monitorze. Moj monitor to starszy model z podswietleniem CCFL, ale rownomiernoscia podswietlenia moim zdaniem bije na glowe wszystkie tanie ledoipsy, a to tez bylo jednym z kryteriow wyboru. Mam juz drugiego Eizo, to jest jednak zupelnie inna polka (nawet tansze modele, choc nie wiem jak jest z tymi najnowszymi tanimi) poza Neckiem w zasadzie brak konkurencji w swojej klasie. Ze wzgledu na ograniczony budzet kupilem uzywke, jesli chodzi o nowe to do 2000 w zasadzie nic sensownego w tej chwili nie ma na rynku. Monitor sluzy do video, ale tez do obrobki zdjec i bardziej pod tym katem go wybieralem. Oczywiscie, kazdy ma nieco inne podejscie do tego tematu.

poniedziałek, 20 stycznia 2014, 17:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Aktualny temat który również mnie dotyczy zastanawiam sie nad kupnem monitora 27" mam 2 produkty które mnie zainteresowały
1. NEC MultiSync EA274WMi - LCD 27
2. EIZO FlexScan EV2736WFS-BK - LCD 27
monitor do montażu + sporadyczna obróbka zdjęć, może ktoś już użytkuje któryś z w/w modeli. Bardzo proszę o opinię, obecnie mam dell-e i potrzebuję balsamu dla oczu...:)

wtorek, 21 stycznia 2014, 12:50
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Użytkuję Eizo ponad 10 lat bez problemu.Zdecydowany jestem znów na Eizo. Zastanawiam się czy LED czy LCD.
Led jest nowocześniejszy ale Lcd też ma swoje zalety.Im większy wybór tym trudniejsza decyzja.

wtorek, 21 stycznia 2014, 17:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

o to jest led czy podswietlenie led bo to spora roznica

wtorek, 21 stycznia 2014, 18:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

przemosmial- poszperaj na mwa.pl, moze znajdziesz jakies dokladniejsze opisy, w kazdym razie oba sa na liscie polecanych, wiec musza byc niezle.

benko - troche myslisz pojecia, poszperaj, poczytaj na mwa, a sporo ciekawych rzeczy sie dowiesz.

wtorek, 21 stycznia 2014, 21:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.agito.pl/monitor-iiyama-28-l ... 07372.html

ktoś ma ? widział ? pracuje ?

środa, 19 listopada 2014, 17:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
http://www.agito.pl/monitor-iiyama-28-led-prolite-b2888uhsu-b1-gwarancja-zero-martwych-pikseli-do-30-dni-od-zakupu-2492-1007372.html

ktoś ma ? widział ? pracuje ?

przymierzałem się więc go sobie popróbowałem...
Co chcesz wiedzieć?

czwartek, 20 listopada 2014, 16:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jak wyglada pelnoekranowy podglad 4k i czy premiere i after w takiej rozdzielczosci przy 28 calach sa do zaakceptowania czy raczej nie bardzo i zostaje zastosowanie podgladowe ? dziala 4k w 60hz ?

czwartek, 20 listopada 2014, 17:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
jak wyglada pelnoekranowy podglad 4k i czy premiere i after w takiej rozdzielczosci przy 28 calach sa do zaakceptowania czy raczej nie bardzo i zostaje zastosowanie podgladowe ? dziala 4k w 60hz ?

Obraz 4k jest OK, różnica pomiędzy FHD jest faktycznie "bijąca po oczach" - jako monitor podglądowy.
Jeżeli chodzi o pracę na AP lub AE to nie wiem bo nie miałem możliwości. Sprawdzałem tylko na Edku. Interfejs w tej rozdzielczości wyglądał nieźle ale jednak mi nie do końca pasował - (mimo wszystko ciasno - moje subiektywne odczucie) lepiej mi się pracuje na dwóch 23 calach + podgląd (ale to chyba kwestia przyzwyczajenia) dlatego zostałem na razie w tym konfigu.
iiyama jak to iiyama jestem do nich przyzwyczajony bo od lat pracuję na takich moniotorach - trzeba się jednak przywyczaić że matryca nie jest równomiernie rozświetlona (czarny ekran) nawet w takim monitorze...
co do pracy na 60 hz to nie wiem (nie pamiętam) - poprostu nie zwróciłem na to uwagi...

czwartek, 20 listopada 2014, 18:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

crit napisał(a):

iiyama jak to iiyama jestem do nich przyzwyczajony bo od lat pracuję na takich moniotorach - trzeba się jednak przywyczaić że matryca nie jest równomiernie rozświetlona (czarny ekran) nawet w takim monitorze...
co do pracy na 60 hz to nie wiem (nie pamiętam) - poprostu nie zwróciłem na to uwagi...

No coz Iiyama, nigdy nie wypuscial porzadnego monitora do pracy foto/video, wypuszcali glownie tanie, popularne monitory na matrycach TN, z tego co piszesz poraz kolejny utwierdzam sie w przekonaniu, ze ta firma nie nalezy sobie zawracac glowy. Pewnie pracowac sie da, ja jednak wole starszy model ale Eizo.

piątek, 21 listopada 2014, 02:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

starszy model eizo 4k ?

piątek, 21 listopada 2014, 09:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wiadomo że nie ma. Jacekxyz zapewne myślał o pozostaniu w starym konfigu.
Moim zdaniem warto jeszcze chwilę poczekać bo rynek w 4k dopiero rusza. Reasumując iiyama to dobry i(bo) tani monitor w średniej klasie...

piątek, 21 listopada 2014, 11:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no jak nie ma to jaki sens jest w jego wypowiedzi skoro rozmawiamy o monitorze 4k ?

z tego co wyszukałem opinie to na podglad w zupelnosci wystarczy

piątek, 21 listopada 2014, 11:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
no jak nie ma to jaki sens jest w jego wypowiedzi skoro rozmawiamy o monitorze 4k ?

z tego co wyszukałem opinie to na podglad w zupelnosci wystarczy

Chłopak się rozpędził. Na podgląd tak, jak najbardziej. Ja musiałem przystopować bo w 4k mało robię i nie opłacało mi się tyle kasy na podgląd wydawać a na główny mi nie pasował. Jak się u mnie ruszy w 4k to już ceny pewnie spadną ;-)

piątek, 21 listopada 2014, 11:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona