Teraz jest wtorek, 20 sierpnia 2019, 00:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 TV 55" 4K bardzo przycina filmik na YT nakręcony w 4K 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post TV 55" 4K bardzo przycina filmik na YT nakręcony w 4K
Witam.

Wczoraj zakupilem tv Philips 55" 4K, nowy ze sklepu. I o ile radzi sobie z innymi filmami gdy tv ustawiony jest na 4K , na YT np pt " Holliday in Poland 4K " , to filmik nagrany przezemnie smartfonem w 4K i 60 fps ktory umiesciłem na YT pt " Sherwood Forest " strasznie przycina. Czekalem na pauzie żeby film sie wgral ale nic to nie dało.

Łącze sie z tv bezprzewodowo z internetem 100 Mb/sek. Ruter stoji 3 metry od telewizora i nic nie stoji na drodze od Rutera do tv. Wi - fi w miejscu gdzie stoji tv jest maxymalny.
Gdy oglądamy np seriale z NETFLIXA w 4K to obraz jest idealny, nic nie przycina i z odleglosci 50cm można ogladać a obraz jak w kinie.

W czym tkwi problem z tym przycinaniem mojego filmu w 4K 60 fps na YT ??

Z góry dzieki.

poniedziałek, 29 lipca 2019, 07:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: TV 55" 4K bardzo przycina filmik na YT nakręcony w 4K
Przejrzyj dokładnie instrukcję i specyfikację tego odbiornika - jakie producent stawia wymagania wobec kodowanych plików zewnętrznych.
Może przekraczasz limit bitrate danych albo częstotliwość klatkażu dla danej rozdzielczości i kodeka.
Jeśli podasz dokładny model telewizora, to jest też nikła szansa że ktoś go już doświadczył od strony praktycznej. A przynajmniej łatwiej będzie Ci pomóc z interpretacją instrukcji.

poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:17
Bywalec
Bywalec

Czy może byc to spowodowane tym ze renderujac film w 4K w programie do montażu, wybralem :

Bitrate - najwyższe - maxymalne
Fps - 60
Jakość - najwyższa - maxymalna

No i wyrenderowałem to w 4K.

Czy moglo byc tak że w/w ustawienia wybralem na : STANDARD a klatkaż na 30 fps ???
Bo wczesniej wszystkie filmiki tak renderowalem i juz nawet nie pamietam czy w "Sherwood Forest " tez wszystko mialem ustawione na STANDARD i klatkaż 30, bo poprostu nie wchodzilem wczesniej na ustawienia.

Ponizej umieszczam link do art w ktorym jest napisane ze do oglądania Netflixa w 4K zalecane jest 25 Mb/s i do ogladania filmow z YT w 4K jest podobnie. Ja mam internet bezprzewodowy 100 Mb/s wiec zakładam ze to nie wina tego że mam za wolny internet.

Pozostaja te Bitraty ale nie wiem jak sprawdzic ile ma ten moj Sherwood bo nie mam go juz na komorce.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... rnetu.html

środa, 31 lipca 2019, 05:56
Bywalec
Bywalec

Tutaj umieszczam link jaki powinien być bitrate do poszczególnych rozdzielczosci :

https://help.yitechnology.com/hc/en-us/ ... esolution-

środa, 31 lipca 2019, 06:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czyli Ty masz na YT gdzieś schowaną inną wersję "Forest". Bo ta linkowana na forum nie jest 4k60p, więc zakładałem że odtwarzasz z jakiejś pamięci masowej typu pendrajw.
Jeśli odtwarzasz na TV strumień z YouTuba to podejrzyj statystyki dla nerdów, które pokazują rzeczywiste parametry:

Załącznik:
Image 1.jpg
Image 1.jpg [ 313.87 | Przeglądane 14 razy ]

Puść odtwarzanie filmiku, odczekaj minutkę aż się zoptymalizuje routing sieci, pstryknij czymś fotkę tych statystyk tak by dane były czytelne i pokaż ją tutaj.
Podaj też link do wersji 4k na YT, to będzie można sprawdzić czy nie ma błędów na etapie montażu i eksportu.

środa, 31 lipca 2019, 13:01
Bywalec
Bywalec

Dzieki. Dzis to zrobie.

Ale zauważylem ( bo robilem testy ) ze z tym tv jest chyba cos nie tak.
Np. Wczoraj nakrecilem material w 4K w 60 kl a potem je wyrenderowalem w 3 ech wersjach :

1. Bitrate - najwyzsza jakosc i 60 fps
2. Bitrate - standard i 60 fps
3. Bitratr - standard i 30 fps

W 1 i 2 przypadku jak robilem.nawet wolne panoramy ze statywu to na smartfonie wygladalo to jak żyleta a na tv obraz tak smuźył że MASAKRA.

W 3 przypadku efekt dokładnie taki sam.

Myślałem ze klatkaż przy ruchu kamerą ma duże znaczenie a tu różnicy nie widać.

EDIT - obraz smuzył że masakra bo robiłem panorame przy zblizeniu cyfrowym o 4 x i dlatego wtedy byla MASAKRA. A potem robiłem panorame przy powiekszeniu o 2 x i tez smuzylo ale juz znacznie mniej.
POTEM ROBIŁEM PANORAME BEZ ŻADNEGO ZOOMU I SMUZENIA NIE BYLO PRAKTYCZNIE W OGÓLE WIDAĆ.

WIĘC SPROSTOWUJE TO CO PISALEM POWYZEJ BO TO WINA CYFROWEGO ZOOMI BYLA. SORKI.

Pozatym nie moge puscic obrazu video ze smartfona bezposrednio przez kabel USB. Mimo ze w tv są 2 wejscia USB to moge obejrzec tylko zdjecia ktore mam na smartfonie a filmy .. czekam, czekam bo sie kółeczko obraca przez 2 minuty i wywala mnie do menu głównego.
Rany. Sprzet za 450 £.

czwartek, 1 sierpnia 2019, 07:22
Bywalec
Bywalec

Puszczałem różne moje filmiki z YT na tym moim nowym tv i statystyki są takie :

Najgorzej wypada ten film " Forest " strasznie przycina, co chwila buforuje a szybkosc bitratu jest tam srednio na 20 Mb/s . Moze dlatego że kręciłem ten film w całosci gimbalem pod smartfona ? Tyle tylko ze nie wchodziłem na żadna aplikacje. Poprostu uzywałem gimbala tylko jako stabilizator, bez żadnych bajerów:

No i kurde nie umiem wstawić tutaj zdjęcia, ktore zrobilem. Ale bylo to w 4K 60fps i bylo na zdjeciu 21 Mb/s.
Co zrobić żeby przesłać zdjęcia tych parametrów ?

Na innych filmach które kręciłem w 4K bitrate jest wiekszy - wynosi ok 27 - 32 Mb/s i wtedy nie przycina i jakosc jest dobra. .

Ogladałem tez filmiki innych ludzi na YT w 8K a nawet w 16K i u nich bitraty są na poziomie 40 - 60 Kb/s ( na moim tv ) . Obraz żyleta i nie ma mowy o przycinaniu. Jak oni to robią ?

Zauważyłem ze oni jak najwolniej ruszają kamerą. Czy to jest podstawa zeby obraz nie smużył ? Czy lepiej użyć wyższego klatkażu, np 60fps zamiast 30 żeby miec płynniejszy obraz bez smużenia obrazu podczas ruchu kamerą ?

Jak to z tym jest ?

piątek, 2 sierpnia 2019, 04:13
Nowy
Nowy

Szanowny Panie kolego, jest wiele wątków, które poruszyłeś. Jakość wyświetlanego obrazu jest zależna od wielu czynników. Przede wszystkim jeżeli możesz to podłącz telefon/odtwarzacz przewodowo, wifi - z tym różnie bywa. Potrzeba łącza o dużej przepustowości aby można było cieszyć się dobrą jakością! 120mB/s może nie wystarczyć aby uzyskać b.dobrą jakość...
Następna sprawa, telefon, niezależnie jakiej firmy, nie jest wyznacznikiem jakości...
Ponadto, właściwości/możliwości TV, to kolejna sprawa. Różnie za tym bywa. To co podają producenci, często ma się nijak do tego co faktycznie można uzyskać.
Często możliwość wbudowanego odtwarzacza w TV są kiepskie. Lepsze możliwości dają często zewnętrzne odtwarzacze...

niedziela, 4 sierpnia 2019, 21:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Yourofsky, wrzuć to zdjęcie, bo widzę że problem się nie rozwiązał, na hosting dla for:
https://pl.imgbb.com/

i w poście wklej kod linkującej miniaturki.
Najpierw sprawdźmy czy nie ma dławienia streamu, potem można przyglądać się innym sprawom.

poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 00:16
Bywalec
Bywalec

https://ibb.co/Z2Lc04J
https://ibb.co/3B5ZFM3
https://ibb.co/QJP2r5t
https://ibb.co/Y0NZw4R
https://ibb.co/2NSr4Qt
https://ibb.co/mqD8WYN
https://ibb.co/XCVyrR7
https://ibb.co/gybrTdQ
https://ibb.co/ZW2YqSj

Ten link 3 od dołu to z tego strasznie przinajacego sie " Sherwood Forest ".

Przycina STRASZNIE w filmiku " Sherwood Forest " jak jest ustawiony tv na 4K ale juz gdy zmniejszam do 2K to przestaje przerywać. I z tym filmikiem jest najwiekszy problem, moze przez to ze caly ten film nagrywakem z gimbala ? Ale nie uzywalem zadnej aplikacji bo te gimbale tak naprawde dzialaja dobrze ( tzn aplikacje ) tylko z Iphonami a ja mam samsunga s9.
Pozostale filmy otwieraja sie ok. Ale zauwazylem ze ten telewizor troche smuzy jak obraz jest w ruchu. W PL mam plazme 50" i serio w plazmie nic nie smużylo. Uważam ze plazmy są THE BEST. Teraz chybz tylko oledy dorównują plazmom.

Mam tez nagrany filmik z " Taksówkarza " NAGRAŁEM GO BEZLUSTERKOWCEM SONY A 7 II, OBIEKTYW 24 - 70 SWIATLO STALE 4.0. - pt " W każdym miescie jest jeden taki czlowiek " . Tam nagralem siebie od tylu jak macham sztangą i na PLAZMIE obraz byl super, taki naturalny. Ostrosc ustawilem na plazme i moja postac jest delikatnie rozmyta i na PLAZMIE wyglada to ok, naturalnie .... a na tym philipsie 4K - PORAŻKA - pojawiają sie ciemne plamy na moich plecach, pikseluje no masakra. A powtarzam ze bylo to nakrecone bezlusterkowcem z matrycą FF.

Marciniozo. Wlasnie jsk podłàczam telefon do tego tv przez kabel to pokazuje tylko zdjecia a gdy chce odpalic video to mysli, mysli i mnie wywala do menu glównego

Ostatnio edytowano poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 09:21 przez Yourofsky, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 08:46
Bywalec
Bywalec

Tu podaje link do tego filmu z taksówkarzem. Czy u Was tez pojawiają sie plamy i piksele ???

https://youtu.be/U-2cdBYxrbE

Nakrecony bezlusterkowcem , matryca FF

poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 09:09
Bywalec
Bywalec

Wszystko w porządku, brak problemów.
Jakie parametry materiału masz na wyjściu?
Bo nie tylko wystarczy powiedzieć że bitrate było takie a takie, ale również informacje o pozostałych parametrach jest ważna, np. metoda kompresji czy to VBR czy CQP, bitrate zmienny od - do, itp.
Bo nie ma jednej metody kompresji, do tego mogą się różnić implementacją i dana metoda kompresji może być błędnie interpretowana na używanym sprzęcie.

poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 11:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widzisz, Yourofsky, wszyscy odruchowo zakładają, że ty odtwarzasz z pena czy dysku, a nie że oglądasz stream YT. Pośrednictwo YouTuba, który zawsze przeprowadza rekompresję do kilku wersji, zawsze coś zabiera z jakości bo to są kompresje stratne, a oprócz tego wprowadza czynnik losowy - od chwilowej kondycji łącza zależy który stream wynegocjują przeglądarka i serwer.

Statystyki pokazują nieznaczne gubienie ramek, ale w tej skali nie powoduje ono tego co opisujesz. To są błędy operatorskie już na etapie rejestracji. Podstawowy błąd niedostosowania ruchu kamery do rygoru klatkażu. "Forest", jest w niskim klatkażu, a Ty majtasz kamerą jak chorągiewką i obraz traci płynność. Obraz szarpie.

Pozostałe objawy które opisujesz wydają się wynikiem różnych bajerów wciskanych do telewizorów, takich jak "upłynniacze " obrazu dające w efekcie smużenie, czy "micro-dimming" wytwarzający kaszę na przejściach tonalnych.
Ludzie pracujący z video wyłączają takie rzeczy "na dzień dobry".

Generalnie pracujesz ze sprzętem konsumenckim i w konsumenckim workflow, a to daje znikomy wpływ na to co się robi, więc i nie bardzo jest co Ci doradzać.

czwartek, 8 sierpnia 2019, 02:42
Bywalec
Bywalec

Ok. Ale i tak Wam bardzo dziekuje za chec pomocy. Za kilka dni opuszczamy z żoną Szkocje bo choc ona piekna to o prace jest tu bardzo trudno a jesli mowa o prace na stale to nie ma mowy.

Z pięknego garnka sie nie najesz.

Jest w Glasgow kilka studiów filmowych ale co im po mnie skoro nie znam języka dobrze.

Wracamy do srodkowej Anglii, tam pracy jest dużo i to czesto za niezła stawke.

Co do tego tv .... oddajemy go bo jestesmy zawiedzeni. W Angli cos lepszego sie kupi.

Pozdro i jeszcze raz dzieki.

Zwlaszcza za zwrócenie uwagi ze z gimbal nie kreci w 60 fps a w 30 ;)

sobota, 10 sierpnia 2019, 19:23
Bywalec
Bywalec

Dziś chcielismy oddac tv bo okres zwrotu jest do miesiąca. Ale nam go nie przyjeli bo nie można oddac telewizora jeśli byl uzywany.

Szczęka mi opadla !!

To po co jest ten miesieczny okres do zwrotu ?? Zeby tv stal przez ten max miesiac w pudelku pod sciana ????

Mieliscie kiedys taki przypadek ??

I teraz trzeba zalatwiac jakiegos dobrego kuriera z ibezpieczeniem na wypadek awarii tv w transporcie a droga daleka, 300 mil.

niedziela, 11 sierpnia 2019, 17:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]