Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 10:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Czy warto inwestować w magnetowid S-VHS 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Czy warto inwestować w magnetowid S-VHS
Planuję zakup magnetowidu i zastanawiam się czy warto kupić S-VHS. Nie znam się na tym i chciałbym wiedzieć, czy warto przepłacać. Chodzi mi o kopiowanie z kompa zrobionych filmów. Czy na zwykłej kasecie VHS będzie widoczna różnica jeśli nagram ją magnetowidem S-VHS, niż gdybym to zrobił zwyczajnym magnetowidem VHS. Możecie mi coś polecić :oops: - będę wdzięczny.

czwartek, 20 listopada 2003, 10:48
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Róznicz oczywiście będzie ( wynika to z generowanych ilości lini poziomych). Na Twoim miejscu zasatanowiłbym się w ogóle nad zakupem magnetowidu. Ten sposób zapisu powoli odchodzi do lamusa. Radziłbym Ci zastanowić się nad zakupem nagrywarki DVD ( raczej wewnętrzna) bo jak piszesz chodzi Ci o zgrywanie materiału z kompa. Masz prawie nieograniczone możliwości ingerencji w materiał no i możesz różnymi programami do autoringu stworzyć sobie naprawdę "porządne" DVD do odtwarzania na stacjonarnym (nie tylko) odtwarzaczu.
Serdeczne pozdrowienia
szpec

czwartek, 20 listopada 2003, 13:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli nie pracujesz na svhs-ach to kupowanie takiego nie ma sensu. Oczywiście można jak radzi szpec kupić DVD ale wiele ludzi jeszcze przez wiele lat będzie korzystało z VHS-a bo jest to praktyczniejsze w użyciu. więc warto mieć też możliwość nagrania takiej taśmy.
Co do jakości to nie uzyskasz lepszej używając taśm vhs. Oczywście będzie dużo lepiej jak użyjesz taśmy svhs ale bardzo niewiele osób posiada taki odtwarzacz.

czwartek, 20 listopada 2003, 17:22
Bywalec
Bywalec

Nie kupowałbym magnetowidu, gdyby nie to, że jak pisze bartolo część osób jeszcze korzysta z vhs. Dlatego chcę wydać na ten sprzęt jak najmniej, osiągając przy tym "najlepszą jakość" do osiągnięcia na kasetkach vhs, które później będzie ktoś oglądał na przeciętnym magnetowidzie.

sobota, 22 listopada 2003, 13:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam... skoro chcesz koniecznie S-VHS to napewno najlepszym wyborem będzie Panasonic. najbardziej solidna konstrukcja to model;

-------NV-HS1000 (juz od 1000zł na Allegro),
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18384237

-------NV-HS900 -równie udana(od 400zł w db staniemozna kupić ...
zob. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18577302,

czy obena NV-HS930....ale to nowy model dostepny jeszcze w sklepach za ok. 1900zł....Czyli jest w czym wybierać.

Napisz parę słwów jak wybieżesz.......

ps. nie jestem włascicielem magnetowidów z aukcji allegro:), podaje wyłacznie dla orientacji.

czwartek, 4 grudnia 2003, 21:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może połączyć jedno z połową drugiego ;-). Kupić nagrywarkę do kompa, stacjonarne DVD i SVHS. Film kompa na płytkę DVD potem zgrać to na stacjonarnym na SVHS i jest ;-) Klient na magnetowidzie vhs i tak różnicy nie zobaczy, ale my będziemy mieli satysfakcję, że tak sie spracowaliśmy.
Jeżeli docelowo i tak będzie to oglądane na zwykłym vhs, to w zupełności na mój gust wystarczy zmontowany materiał przesłać przez FireWire na kamerkę, a z tamtąd przegrać na kasetę VHS. Najtaniej i najmniej kombinowania.

Pozdrowienia
Ulv

czwartek, 4 grudnia 2003, 22:59
Bywalec
Bywalec

I już kupiłem sobie - Soniaczek 830 czy coś na końcu. Może niektórzy powiedzą że przepłaciłem za markę, ale jakoś w żadnym innym magnetowidku nie widziałem podwyższonej trwałości głowic, systemu poprawy jakości obrazu i paru innych superowych bajerów. Te dwa pierwsze miały największe znaczenie przy wyborze. Może niewiele to da - VHS to VHS, no ale ja się cieszę :lol:

środa, 10 grudnia 2003, 18:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a tą nagrywarke DVD trzeba kupić ? no bo ja kupiłem już kompa z nagrywarką ..

sobota, 20 grudnia 2003, 21:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Czy warto inwestować w magnetowid S-VHS
frux napisał(a):
Planuję zakup magnetowidu i zastanawiam się czy warto kupić S-VHS. Nie znam się na tym i chciałbym wiedzieć, czy warto przepłacać. Chodzi mi o kopiowanie z kompa zrobionych filmów. Czy na zwykłej kasecie VHS będzie widoczna różnica jeśli nagram ją magnetowidem S-VHS, niż gdybym to zrobił zwyczajnym magnetowidem VHS. Możecie mi coś polecić :oops: - będę wdzięczny.

Warto i nie warto, zależy

S-VHS , jakość bardzo dobra, wszyskie kamery HI-8 nagrywają w S-VHS, ale kasety S-VHS kosztują trochę,

Różnica w obrazie, jest i to znaczna na kzyść S-VHS

Jak się zajmujesz filmowaniem, to warto mieć, bo wtedy klient ma do wyboru, albo kaseta VHS, albo S-VHS za dopłatą ,

wtorek, 6 stycznia 2004, 09:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]