Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 23:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 magnetowid a satka 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post magnetowid a satka
Witam!

Planuje kupno magnetowidu, ale nigdzie nie moge dostac blizszych informacji nt. wspolpracy magnetowidow z cyfrowym tunerem satelitarnym. Panasonic ma swoj external link, sony i inne firmy rowniez maja swoje odpowiedniki, ale jak to dziala od nikogo nie moge sie dowiedziec. Konkretnie chcialbym, aby po zaprogramowaniu magnetowidu na nagrywanie np. z TVN7 o 9.00 i pozniej z tele5 o 11.00 magnetowid potrafil sam przelaczyc kanal w tunerze satki. Tak to dziala, czy ten caly external link itd. sluzy jedynie do automatycznego zalaczenia trybu AV na magnetowidzie? Jesli jednak potrafi przelaczac, to czy kazdy magnetowid bedze mogl wspolpracowac z kazdym tunerem? Mam tunerem Opticum 2003 FTA.

Przy okazji jaki magnetowid radzicie kupic do uzytku domowego? Jestem juz calkiem skolowany i nie wiem, czy warto wydawac te 700-1000 zl czy lepiej kupic najtanszy model za 500 zl (skoro straszycie, ze sa teraz takie malo zywotne), a moze wciagnac z allegro uzywany w bdb stanie za 300-400 zl? Jak myslicie?

Dodam, ze nie mam jakiegos zestawu kina domowego, tylko zwykly stereofoniczny telewizor LG 21" i satke cyfrowa.

Z gory dzieki za pomoc!

środa, 25 lutego 2004, 11:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A co myslicie o jakis tanich combo? widzialem, ze za tys. moge cos wciagnac (jak wspomnialem tyle max. planowalem dac za magnetowid)

środa, 25 lutego 2004, 12:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
zszedlem cale miasto - nikt nic nie wie :-(
niektorzy twierdza,ze to w ogole niemozliwe, inni, ze sam showview wystarczy do przelaczania tunera sat, inni mowia, ze to mozliwe tylko z poziomu tunera wlaczajacego magnetowid. jesli chodzi o to ostatnie, to zdaje sie, ze external link panasonica i odpowiednik philips faktycznie tak dzialaja, tzn. odbieraja od dekodera sygnal, zeby wlaczyc nagrywanie, ale sterowac tunerem nie potrafia. za to ten showview deluxe jvc najwyrazniej sluzy do przelaczania kanalow w tunerze, ale za pomoca nadajnika podczerwieni (czyli pseudopilot) ktorego w komplecie najwyrazniej nie ma (wszystkie magnetowidy z jvc ktore spotkalem sa jedynie showview deluxe _ready_, a nie dzialajace).
wczesniej spotkalem gdzies na necie informacje, ze dany magnetowid wspolpracuje z 300 typami tunerow sat, ale niestety nie dodalem zakladki i ponownie tego znalezc nie moge :-(

please, help, chociaz jakies linki do stronek, for itp.

środa, 25 lutego 2004, 19:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
no to sam ze soba tocze dyskusje ;-) ale moze moje odkrycia pomoga "potomnym" ;-)

krotko mowiac wciagam najprawdopodobniej JVC. model z ShowViewDeluxe Ready widzialem za 650 zl, do tego przystawka RM-SD1 (nadajnik podczerwieni zgodny z SVD) kosztuje 20 euro w Niemczech. nie znalazlem u innych producentow rozwiazania, ktore umozliwialoby swobodne nagrywanie z tunera satelitarnego, ktory nie jest sam w sobie programowalny.

środa, 25 lutego 2004, 23:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]