Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 17:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jak ugryźć podłączenie DVD do TV 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post Jak ugryźć podłączenie DVD do TV
Kupiłem DVD i kombinuje jak go podłączyć.
Telewizor ma jedno złącze EURO i czincze na przednim panelu. Pod Euro podłączony jest magnetowid a pod przedni panel zamiennie komputer i kamera.
Problem w tym, że przy oglądaniu materiału z urządzenia podłączonego przez przedni panel przez obraz przechodzą z dołu do góry poziome linie. Nie są bardzo widoczne ale uciążliwe. Widać je przy podłączonym czy to kompie czy to przy DVD.
Więc kombinuję czy można pod jedno Eurozłącze podłączyć jakoś dwa urządzenia: tzn magnetowid i DVD. Może są jakieś przejściówki, rozgałęziacze czy coś ? Czy to wogule jest możliwe ?

wtorek, 22 czerwca 2004, 08:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jesli pasowaloby Ci podlaczenie via chinch to ... przeciez gniazdo scart ma takie piny, odpowiadajace za ten sygnal. Poprostu dolutowac kabelek od chincha do tego samego scart'a od magnetowidu i podlaczyc do TV.
Ja, jesli dobrze pamietam, to takie manewry kiedys robilem. Sygnal chyba sie nie pogryzie bo Scart-scart idzie sygnal RGB i "pracuja" inne piny.
A moze lepiej puscic svhs na ten scart. Z tego co pamietam szykowales sie na "mante" a nie wiem czy ona ma svhs (chyba tak).

środa, 23 czerwca 2004, 12:22
Moderator
Moderator

Szykowałem się na Mantę ale niestety nie zdążyłem :-( Kupiłem Eltę :-) Prawie to samo ! A problem już rozgryzłem najprostrzym sposobem: w sklepie RTV kupiłem rozdzielacz na Eurozłącze. Jedno gniazdo wtyka się w TV a z drugiej strony kabla są dwa gniazda Euro. W jedno wpiąłem magnetowidelca a w drugie DVD i po kłopocie. Utrudnienie jest tylko taki, iż wtedy dwa urządzenia nie mogą pracować równocześnie - a to mi nie przeszkadza. Przy okazji zauważyłem jaka jest różnica obrazu między Erozłączem a chinch - niebo a ziemia na korzyść Euro - jakby mi ktoś zmył mleko z ekranu :-)

środa, 23 czerwca 2004, 19:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]