Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 21:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Czy PlayStation zaszkodzi telewizorowi 100 hz ??? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Czy PlayStation zaszkodzi telewizorowi 100 hz ???
Witajcie.
Mam taki dylemat. Mam nowy TV 29' 100Hz oraz konsole PlayStation 2. W instrukcji TV wyczytalem aby nie uzywac z tv m.in. konsoli do gier gdyz moze to spowodowac uszkodzenia. Takze w instrukcjach niektorych gier napisane jest aby uwazac przy "duzych ekranach".
Nie wiem jak potraktowac te ostrzezenia. Czy rzeczywiscie cos sie moze stac?? czy ma to jakis wplyw np. na szybsze zuzywanie tv??
:(

piątek, 22 października 2004, 11:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wedlug mnie, to konsola jest przystosowana do wspolpracy z TV, a nie z monitorami, wiec odpowiedz jest prosta!
Zreszta, w konsoli nie mozesz sterowac (chyba) odswiezaniem obrazu i sygnal idzie troche innym kablem niz 15 pin (nie niesie informacji miedzy innymi o fH i fV), wiec to tak, jaby napisali, ze podlaczenie DVD jest szkodliwe dla telewizora.

sobota, 23 października 2004, 12:46
Nowy
Nowy

Chciałbym odświeżyć temat, ponieważ sam planuję zakup Playstation 2 a mam panoramicznego Panasonica 32PX10 i w instrukcji telewizora rzeczywiście jest mowa o tym, że "intensywne używanie telewizora do gier telewizyjnych może spowodować powstanie trwałego "cienia" na ekranie... Powyższe uszkodzenie nie jest objęte gwarancją."
W związku z powyższym prosiłbym o opinie zwłaszcza użytkowników Playstation 2 używających konsoli na 100 Hz telewizorach panoramicznych. Czy ktoś zauważył jakieś problemy związane z używaniem konsoli, czy też mogę śmiało kupować plejaka i nie martwić się?
Pozdrawiam

piątek, 3 lutego 2006, 12:47
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Podejrzewam że chodzi o stare konsole do gier typu Pegasus i wcześniejsze, gdzie obraz był statyczny a na dodatek bardzo kontrastowy i poruszające się obiekty były niewielkich rozmiarów. Wówczas faktycznie może dojść do wypalenia się luminoformu. Podobne ryzyko istnieje jeżeli używamy telewizora do monitoringu, zwłaszcza jeżeli mamy jedną, na dodatek statyczną kamerę.

piątek, 3 lutego 2006, 16:30
Stały bywalec
Stały bywalec

dobrze że nie napisali że granie w gry może powodować wady wzroku z uwagi na szybki ruch w obrazie :D

co do gwarancji to musieli by uwzględnić i w ramach gwarancji naprawiać ponieważ używasz telewizora zgodnie z przeznaczeniem - zadaniem odbiornika jest wyświetlanie obrazu a nie parzenie kawy - podłączasz konsolę do tv żeby zobaczyć obraz na ekranie - identycznie postępujesz z kamerą, wideo, DVD, aparatem cyfrowym i tutaj obraz jest przesyłany w identyczny sposób

może Sony dopisze w instrukcji swoich TV " Uwaga nie podłączenie konsoli do grania może doprowadzić do uszkodzenia kineskopu co nie jest objete gwarancją" :D :) :?: :idea:

piątek, 3 lutego 2006, 19:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

przy CRT - nie spotkałem sie nigdy takim problemem. Więc w telewizorze 32 Px 10 - nie stanie się nic.
Inaczej sprawa się przedstawia z LCD i plazmami.
Tu zdarzyć się może "powidok"
Nawet widziałem wypalone TV LCD Philipsa - wskutek stałych elementów wyswietlanych w tym samym miejscu.
pozdrawiam

niedziela, 19 lutego 2006, 23:34
Stały bywalec
Stały bywalec

ok LCD i Plazma to przyszłość komputerów więc koniec z gierkami, programy do edycji wideo czy z seri office to też problem bo ramki czy menu i inne elementy to obraz statyczny
tak na marginesie - w TV mamy znaczki - symbole typu TVP1, TVP2, POLSAT itp - jakoś nie pozostawiają śladów na kineskopach

niedziela, 19 lutego 2006, 23:43
Stały bywalec
Stały bywalec

Zgodzę się co do plazmy, ale absolutnie nie co do LCD. Matryca LCD jest tylko filtrem przepuszczającym światło, nie ma w niej luminoforu, więc także "wypalenie" nie ma prawa występować. Natomiast jest to zmorą plazm. Nie spotkałem się z tym zjawiskiem w tv CRT, choć teoretycznie ma prawo występować, gdyż ekran pokryty jest luminoforem, który świeci (podobnie jak w plazmie) i ma prawo się wypalać.

piątek, 23 czerwca 2006, 11:36
Stały bywalec
Stały bywalec

TV i Plazma mają dużo współnego tylko wyprodukowanie kineskopu jest o setki razy tańsze niż panelu plazmy, która ma ograniczenia konstrukcyjne np min rozmiar to 42 cale z uwagi na wielkość piksela który w rzeczywistości składa się z trzech miniaturowych świetlówek - trwałość przy obecnej produkcji jest ta sama co TV - pokrycie kineskopu i miniaturowych świetlówek to ten sam materiał czyli luminofor.

Plazma bije ostrością obrazu TV - dlaczego - bo w kineskopie mamy maskę z otworami i strumień elektronów "śmigający" po kineskopie przez otworki w masce a nie zawsze jest on zogniskowany dokładnie a w plazmie mamy "świecące piksele" bez ogniskowania a na dodatek płaski kineskop który prawie całe emitowane światło śle w kierunku widza - żaden LCD nawet HD nie ma takiego kontrastu jak plazma ( min 1:10000 ) a czarny w plazmie to czarny a nie gama odcieni z tęczy, LCD odstaje nadal jeśli chodzi o opóżnienie i tutaj jakieś 2ms to chwyt reklamowy - realizowany przez procesor i nie zauważalny dla ludzkiego oka co wynika z bezwładności ciekłych kryształów, nie wspominając o xxxxEngine dla obrazu który wyostrza ale jak oglądamy spreparowany materiał HD specjalnie przygotowany dla LCD HD - w splepie wystarczy oglądać obraz z tunera TV aby się przekonac o możliwościach LCD, które przeżywa aktualnie renesans za sprawą TV HD ale to agonia

środa, 12 lipca 2006, 20:08
Stały bywalec
Stały bywalec

http://facet.interia.pl/news?inf=767398

Chyba obydwie technologie zabrnęły w ślepy zaułek, ale jeżeli mamy dyskutować zalety i wady każdej z nich, to polecam:
http://www.tomshardware.pl/display/20050309/index.html

czwartek, 13 lipca 2006, 11:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]