Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2019, 14:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 zewnętrzyny dysk firewire? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post zewnętrzyny dysk firewire?
Może ktoś mi doradzi co kupić.
Od kiedy urodził mi się synek potrzebuję co jakiś czas zrzucić z kamery cyfrowej filmik i nagrać na DVD (nic profesjonalnego). Ponieważ zajmuje to dużo czasu i miejsca na dysku potrzebuję kupić zewn. dysk firewire.
1. Czy jeżeli kupię go z obudową która posiada 2 porty firewire to bedę mógł podłączyć bezpośrednio do niego kamerę i do 2giego portu notebooka i zapisywać na nim film?
2. Czy warto kupić obudowę na dyski 2,5" (wygoda w transporcie i nie potrzeba zewn zasilacza), czy na dyski 3,5" (tańsze dyski i chyba szybsze)?
Mam notebooka z portem usb1.1 i 1firewire, P4 1,7GHz 256M RAMu z nagrywarką DVD, WinXP Home.
z góry dziękuję za jakiekolwiek porady

czwartek, 30 grudnia 2004, 17:32
Nowy
Nowy

Dysk Fireware ???;) hehe, sory za to, ale jakos mnie to rozbawiło.
Wiec tak, jako tako nie ma dyskow FIREWARE, są tylko E-IDE / ATAPI, SCSI, SATA, ktore można włozyć do obudów które po przez adapter ( przejsciówke w srodku ) zamieniają sygnał na Fireware własnie lub Usb, zalezy kto co tam ma. Taki dysk musisz podłączyc wtedy do Twojego Noteboka do portu Fireware, a kamere do drugiego portu w noteboku. Wtedy po przez oprogramowanie mozesz przenieśc dane na dysk ten, a następnie przez inny zaś program wypalić na DVD. Być może są kombajny do tego, ale tego to juz ci nie powiem bo nie wiem.
Teraz co do dysku. 3,5" są szybsze, tańsze ale i wieksze ( ale nie duzo od mniejszych braci ), 2,5" mniejsze, ale ich wydajnośc już nie taka, no i owiele droższe. Teraz już od ciebie zalezy jak dysk wybierzesz no i odpoowiednią do niego obudowe.

czwartek, 10 lutego 2005, 19:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

monolit76: prawidlowa pisownia to "firewire"
robertd: tak, jesli kupisz kieszen z 2 portami to bedziesz mogl podpiac kamere do dysku, a dysk do kompa (laptopa). dysk kup 3,5 cala bo jest szybszy, a przeciez chcesz na niego przechwytywac material?

czwartek, 10 lutego 2005, 22:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mam obudowę zewnętrzną 3,5 cala firmy Manhattan jest cicha stabilnie pracuje można w nią włożyć każdy napęd ja również dysk HDD poza tym ile masz tych gniazd firewire w laptopie? jak jedno no to lepiej kupić Usb 2 wtedy kamera po firewire do laptopa a dysk po usb, tak u mnie chodzi. z tym że jeśli masz usb 1 to do video jest ono nie wydolne, a co do zasilacza to taka obudowa posiada zasilacz i jeśli się zdecydujeśz to lepiej sprawdź w sklepie czy wiatrak głośno nie chodzi we wnątrz, bo kolega kupił inną niż moja i szlag go trafia bo szumi głośniej od kompa, co do obudów 2.5 cala to są mniej praktyczne, bo tylko do HDD poza tym w obudowie 3.5 dysk ma lepszą wentylację,osobiście jastem bardzo zadowolony. Pozdrawiam

piątek, 11 lutego 2005, 01:18
Nowy
Nowy

Jakbyś nie wiedzial o co chodzi, a że błąd to racja, jakie nie raz sie popełnia czy to pisaniu czy samym życiu. Ale dobrze ze przynajmniej wylogikowałes i chciałeś zabłysnąć. Tak dalej!!!!

piątek, 11 lutego 2005, 16:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]