Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 06:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 jeszcze raz o kabel fire wire 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jeszcze raz o kabel fire wire
ja wiem że tutaj było dużo postów na ten temat, ale żaden nie rozwiązuje mojego problemu: czy jak kupie ten kabelek np za 20 zł to jak podłącze do kompa to system mi wykryje kamere i nic nie będe musiałą dokupywać? tzn żeby nagrać płytę? oprogramowanie?? mam już dość wydatków na dzieci więc nie chcę jeszcze tracić na bzdurach, czy mam chodzićza kabelkiem za 140 zł, i za jakimś oprogramowaniem?/ i gdzie do jakiej wtyczki się to podłącza? co jestt napisane obok wtyczki? usb? czy co? cholera nie wim.Dziekuje z góry :(

środa, 19 stycznia 2005, 11:22
Nowy
Nowy

Post re
Zakladam ze masz kontroler firewire na plycie, lub w postaci dodatkowej karty PCI i np. win xp. Jesli tak to po podlaczeniu kamery do kontrolera firewire komputer powinien sam wykryc kamere. Dalej to juz tylko odpowiedni soft mozez uzyc do zgrywania Windows Movie Maker (jest on skladnikiem win xp) jesli nie masz nic innego. warto jednak poszperac po sieci za czyms inny.
Powodzenia.

środa, 19 stycznia 2005, 11:43
Nowy
Nowy

Dokladnie co napisal poprzednik. Jak kamera sprawna to ino Fireware kabel . Podlanczas to do portu w komputerze ( jesli masz ) . Wtyczka nigdzie indziej ci nie bedzie pasować z tego kabla. To nie jest USB ale IEEE 1394( inna nazwa Fireware ) i kopiujesz materiał z taśmy na Hdd ( dysk twardy ) poprzez wyzej wspomniany move maker . Potem jakis program do wypalania tego materialu na CD bądz DVD, nie wiem na czym to chcesz mieć. Tego programu juz w Windowsie nie ma, musisz jakis se skombinowac, nie wiem czy są darmowe w dosłownym tego słowa tłumaczeniu, moze są , kto to wie ;)

środa, 9 lutego 2005, 17:15
Nowy
Nowy

Jak według mnie dobry jest program NEROVISION EXPRES 3 . Niestety ten program nie jest darmowy. Zakupiłem go wraz z ngrywarką DVD.

poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 17:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]