Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2019, 16:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Odtwarzacz MPEG? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Odtwarzacz MPEG?
Poszukuję urządzenia które odtwarza MPEG2 ,ale ze swojej pamięci, którą można wielokrotnie załadowywać np. przenosząc dane na pendrivie...
Cos w rodzaju tunera satelitarnego z mozliwościa nagrywania na swój dysk.
Tylko nie piszcie, ze komputer....;)

piątek, 4 lutego 2005, 11:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dowolna nagrywarka stacjonarna DVD z dyskiem twardym. wybierz tylko jakie zlacza ci sa potrzebne (nie wiem czy sa z usb2, za to na pewno sa z firewire). koszt okolo 2000-3000 w zaleznosci od bajerow.

piątek, 4 lutego 2005, 15:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Moze nie jasno opisałem...Nie chcę odtwarzać z DVD, bo sie zawiesza. Potrzebuję niezawodnego urządzenia do którego wgrywam MPEGi i one lecą w określonej kolejności. Potem mogę je kasować, zastępować innymi, ale żadnego odtwarzania z DVD.
Tak jakbym je po prostu skopiował z przenośnego HDD np . przez USB2 i lecą sobie po kolei...
Czy tunery satelitarne z HDD mają możliwość "wrzucania" materiału do oglądania z "zewnątrz", bo to,że nagrywają program to wiem...

sobota, 5 lutego 2005, 21:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

prawde mowiac zgubilem sie w twoim opisie. na stacjonarna nagrywarke dvd z HDD mozesz sobie nagrac tyle MPEGow ile ci sie na jej HDD zmiesci i odtwarzac je z niego do woli. kopiowanie mozesz tam robic przez nosniki typu dvd, pamiec flash, zlacze firewire itp. ale jesli nie o to ci chodzi to ja nie wiem o co :)
moze napisz konkretnie co chcesz zrobic i jakich dokladnie urzadzen dodatkowych uzywasz.

niedziela, 6 lutego 2005, 11:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To proste: urządzenie ma odtwarzać MPEGi ze swojego nośnika-na który moge je zapisywać i kasować. Odtwarzanie z HDD. Do nagrywarki z HDD jest potrzebny cały komputer; no bo jaki interfejs z tą nagrywarką. Mi chodzi o urządzenie małych gabarytów na którę "zrzucam" gotowe MPEGi i ono je odtwarza w sieci powiedzmy kablowej. Potrzebne mi to do emisji programów w ponad 200 miejscach tak ,zebym tylko przesłał MPEG na nosniku typu dysk przenośny, ktoś to podłącza do urządzenia; stare dane zostają zastąpione nowymi i gra...Chcę uprościć cały proces. Bez kompów,odtwarzaczy dvd itp.
Dlatego myślałęm o tunerach z HDD z których mógłbym emitować materiał automatycznie bez "emisyjnego" obsługującego komputer czy inne ustrojstwo. W tej chwili tę robote odwalają odtwarzacze DVD, które są tak zaprogramowane,że włączają się i wyłączają automatycznie o określonych porach, a cały materiał leci ze specjalnie wyprodukowanego dysku DVD. Szkopuł w tym,że DVD często się zawiesza...po paru miesiącach pracy. Poza tym produkcja takiej ilości dvd, tutaj tylko ładowałbym nosniki...
Czy trochę wyjaśniłem ;)?

niedziela, 6 lutego 2005, 13:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Odtwarzanie z HDD. Do nagrywarki z HDD jest potrzebny cały komputer; no bo jaki interfejs z tą nagrywarką"
zaden komputer nie jest ci potrzebny. urzadzenie o jakim mowie wyglada na przyklad tak: http://www.maximedia.pl/?c=nagrywarki_d ... c_dr_mh_30
Ma toto wbudowanego twardziela, z ktorego mozna odtwarzac dowolna playliste i ci nic nie skacze. Nagrywac na tego twardziela nowe rzeczy mozesz przynoszac np. plyte DVD, albo przenosny dysk z interfejsem FireWire, lub USB, albo na kartach flash o ile ma wbudowana obsluge tego typu nosnikow, albo na laptopie. Tuner z HDD ma dokladnie taka sama funkcjonalnosc tylko zamiast modulu DVD ma tuner satelitarny. Sa tez odtwarzacze typu KISS, ktore odgrywaja dodatkowo MPEG4 (divx, xvid) rowniez z wbudowanymi dyskami twardymi, z karta sieciowa itd. Majac taki player z karta sieciowa mozesz nawet updatowac swoja playliste przez internet, bo potrafi on przyjmowac dane przez protokol FTP. Modeli jest w cholere wiec nie sugeruje niczego konkretnego tylko polecam http://www.google.pl w celu wyszukania najbardziej pasujacego.

niedziela, 6 lutego 2005, 14:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]