Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2019, 15:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Które są najlepsze kasety minidv ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Które są najlepsze kasety minidv ?
Które są najlepsze, jakie wystarczają na dużą ilość kręceń bez utraty jakości? Teraz mam tdk ale są może jakieś lepsze?:)

I czy to prawda, że powinno się używać kaset jednej marki bo przy używaniu różnych smary się mieszają i głowica może się zepsuć?
Pozdrawiam

wtorek, 7 czerwca 2005, 15:59
Bywalec
Bywalec

1)temat lkaset juz byl rozkrecany wiec poszukaj
2)najlepsze kasety mini DV wg mnie to miniDV 60minut PREMIUM

wtorek, 7 czerwca 2005, 16:33
Bywalec
Bywalec

wtorek, 7 czerwca 2005, 17:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Prawdą jest że wskazane jest używanie kaset tej samej marki.Najlepsze kasety miniDV to to kasety PDVM -DVCAM Sony.
Są wielokrotnie droższe ale warte swej ceny, polecam.

niedziela, 12 czerwca 2005, 16:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie znam takie prawdy .Kasety produkowane są w innych fabrykach niż kamery. Zalecane są wyłącznie w celach marketingowych.
pozdrawiam

piątek, 24 czerwca 2005, 01:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chodzi o używanie kaset tej samej marki a nawet typu . Wynika to z różnych komponentów używanych przez róznych producentów taśm.Mieszanie drobin z różnych taśm pozostałych na głowicy i torze prowadzenia wywołuje szybsze brudzenie głowicy i całego toru. Ta mieszanka szybcie twardnieje i osiada. Tak gdzieś przeczytałem, zreszta kilka osób podobnie sie wypowiadało. Z własnego doświadczenia : miałem kilka przypadków że po zmianie taśmy na innego producenta lub typ miałem problemy z nagrywaniem(pikselowanie a nawet pasy),pojawiał się sygnalł konieczności czyszczenia głowicy.Od wielu lat stosuję tylko jeden typ kaset - DVCAM i żadna z kamer nie wyświetla komunikatu o brudnej głowicy. Mam kamerę która ma już 1500godz. nagrywania(licznik tape run) i nie sygnalizowała nigdy brudnej głowicy. Do tej kamery wkładam tylko DVCAM-y , to chyba o czymś swiadczy.

piątek, 24 czerwca 2005, 02:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 24 czerwca 2005, 02:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No to napisz jak jest, każdy ma prawo się mylić. Tylko że to co napisałem w praktycznym odniesieniu -stwierdziłem osobiście więc musisz to jakoś wytłumaczyć. Bardzo proszę.

piątek, 24 czerwca 2005, 09:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dobre kasety to dobe kasety. Nie mogę na forum.
Mogę na maila.
pozdrawiam

piątek, 24 czerwca 2005, 11:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kol. kiki a cóz to za tajna wiedza której nie chcesz ujawnić innym. Jeśli nie mozesz na forum to napisz do mnie na pw. W innym przypadklu pozostanę przy swoich doświadczeniach.

piątek, 24 czerwca 2005, 14:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tajna zależy dla kogo. Ale ja używam wszystkich firmowych kaset od wielu lat i też nie mam żadnych problemów.

piątek, 24 czerwca 2005, 14:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No cóż ja dopiero od niespełna 20 lat pracuję na sprzęcie video a od prawie dziewięciu na cyfrowym.Początkowo miałem podobne jak opisane wcześniej problemy z kamerami i kasetami cyfrowymi.Od 7 lat robię tak jak napisałem, sądzę że warto tak robić.Napisałem bo wszystkie fora aż się roją od opisywanych problemów z głowicami i kasetami.U mnie ten problem nie występuję więc sądziłem że to efekt takiego postępowania, skoro twierdzisz że jest inaczej to zostawiam decyzję o wyborze kaset każdemu z filmujących, jak ktoś chce może moje sugestie oparte na osobistch doświadczeniach wziąć pod uwagę.
A tak z ciekawosci , jaka jest więc przyczyna tych problemów z kasetami i głowicami. Pozdrawiam.

piątek, 24 czerwca 2005, 16:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamerami cyfrowymi operuję - od pierwszego modelu JVC. Kaset uzywalem wszystkich marek i rodzajow. Proces brudzenia - to wiele czynników i to nie tylko kaset wpływa na jakość nagrania.
Kurz - wróg wszystkich kamer. Słaba jakość kaset /aby jak najtaniej/ gdzie nośnik osadza się na mechanizmazch i brudzi następne kasety a te glowicę. Złe przechowywanie kaset - wilgoć albo miejsca zbyt naslonecznione - pododują uszkodzenie nosnika. Jesli niezbyt starannie odchodzimy się z kamerą - pracujemyw extremalnych warunkach , np duży mróz - wszystko wpływa na prawidłową pracę głowicy .
Ale te wszystkie rzeczy są Tobie zapewne znajome.
pozdrawiam

piątek, 24 czerwca 2005, 17:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak w pełni się zgadzam z taką diagnozą i aby wyeliminować""Słaba jakość kaset /aby jak najtaniej/ gdzie nośnik osadza się na mechanizmazch i brudzi następne kasety a te glowicę"" używam DVCAM które są najlepszymi ,najdroższymi że znanych mi kaset i zasługuja na tą cenę. Pozdrawiam.

sobota, 25 czerwca 2005, 09:29
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jeśli przeanalizować tematy traktujące o problemach z brudzącą się głowicą choćby tylko z tego forum to da się zauważyć , że owe problemy są zazwyczaj zbieżne z zastosowaniem przez filmującego nowego typu taśmy. Nierzadko konkluzja wypowiedzi była taka : niekupujcie taśm xxx bo to kicha, nowe a zabrudziły głowice. Osobiście czytałem o konflikcie smarów różnych producentów taśm, póki jest jeden nic się nie dzieje, dodatek innego i interakcja gotowa, ktoś mocno obeznany z tematem przed tym przestrzegał a życie to potwierdza. To, że Kiki jeszcze się nie przejechał na zmianach taśm to jego szczęście ale niestety nie reguła.

sobota, 25 czerwca 2005, 21:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona