Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 04:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Mikrofon MONACOR 600-ST 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Mikrofon MONACOR 600-ST
Witam.
Dokupiłem sobie ostatnio do kamery (NV-GS400) mikrofon Monacor 600-ST. Mimo iż w tej kamerze mikrofon wbudowany jest całkiem dobry to jakość nagrywanego dźwięku z mikrofonem zewnętrznym jest nieporównywalnie lepsza. Ma on jednak jedną wadę. Wszelkiego rodzaju trzaski na kamerze są momentalnie są przez niego wychwytywane.
W związku z tym mam do wszystkich posiadaczy tego mikrofonu pytanie: jak sobie radzicie z tymi trzaskami. Wiem, że wielu z was używa tego mikrofonu więc liczę na przydatne porady.
Dzięki i pozdrawiam.

wtorek, 11 października 2005, 07:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no tak jak ja mam taki sam problem :? ale dlaczego nikt nie pisze na te temat czyzby u innch działało wszytsko bez zarzutu?????????
:cry:

niedziela, 4 grudnia 2005, 19:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Przy mojej jednej kamerce sony dcr-trv17 mikrofon ten nie przenosi żadnych trzasków. Dźwięk jest wręcz idealny, nawet nagrywając najgłośniejszą muzykę nie robi także przesterow. Natomiast już w kamerce sony trv900 mam przytarty silniczek zoomu i strasznie go słychać. Zastosowalem coś takiego:
http://monterdiy.com/uchwyt1.htm
podawałem już kiedyś ten link, wystarczyło dobrze poszukać. Jeżeli po zbudowaniu czegoś takiego trzaski będzie dalej słychać proponuję oringi zastąpić cienkimi gumkami (jak do pieniędzy) wtedy napewno trzaski znikną. Acha proponuję mikrofon zamontować z boku na dodatkowej szynie asymetrycznej z fotonu.
Pozdrawiam, Grzesiek.

niedziela, 4 grudnia 2005, 21:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no tak to dzieło kolegi juz ogladałem i powiem szczerze ze wykonanie to prawie arcydzieło.
poza tym sprecyzuje wypowiedz mam zamocowany mikrofon do stopki dodatkowych akcesorii i mikrofon monacor zbiera wszystko nawet delikatny ruch na obudowie kamery
nie chodzi mi o przestery bo przy głosnej muzyce mikrofon sprawuje sie ok
gorzej jest przy wyciszeniu słychac wszystko masakra sadze ze czułosc tego mikrofonu jest zbyt duza!!!!!!!!!!!!!!
i wracajac do tej przeróbki to moze kolega opisze jak wykonac ta blaszke bo z reszta to nie ma problemu

niedziela, 4 grudnia 2005, 23:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Jak nie radzisz sobie ze zrobieniem tej wersji spróbuj tą:
http://monterdiy.com/uchwyt2.htm
I naprawdę proponuję wymienić te oringi na cieńsze gumki, różnica jest bardzo duża. Dodatkowo trzeba te gumki przykleić najlepiej izolacją do mikrofonu. A jeżeli to też nie wypali to pozostaje tylko ustawienie manualne ale nie wiem czy twoja kamera takie posiada.
Pozdrawiam, Grzesiek.

niedziela, 4 grudnia 2005, 23:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

własnie ogladałem model 2 ale szczerze podoba mi sie wersja pierwsza hehe
wiesz gdzie mozna kupic sam uchwyt ten plastikowy do mikrofonu bo jak ten mój popsuje to co ja wtedy zrobie :cry:
a moze z innej beczki ile chcesz za to dzieło w wersji 1 tzn czy w ogole mozna kupic to od Ciebie
regulacje kamerka ma ma mozliwosc wzmocnienia dzwieku

niedziela, 4 grudnia 2005, 23:43
Stały bywalec
Stały bywalec

Tak dla ścisłości to nie moja konstrukcja. Jeżeli jesteś zainteresowany napisz mail do tego gościa napewno jest tam gdzieś na stronce.
A poza tym nie musisz wcale robić tego z plastykowego uchwyciku. Możesz poprostu odkręcić z szyny asymetrycznej sanki, przewiercić otwór i zamocować odpowiednio wygiętą bednarkę. Wystarczy trochę inwencji.
Pozdrawiam, Grzesiek.

niedziela, 4 grudnia 2005, 23:57
Bywalec
Bywalec

ja zrobilem sobie cos podobnego...a mianowicie mialem plastykowa rurke...wyciolem z niej ok 8 cm...

nacioelm na brzegach, tak aby zalozyc gumki
zalozylem gumki
a ta plastkowa rurke okleilem czarna tasma izolacyjna

wyglada to ok...i troszke pomoglo
nadal slychac stuki...ale juz nie przebijaja one sie na pierwszy plan

Mysle, ze bylo by jeszcze lepiej, gdyby srednica rurki byla wieksza, i guki ciensze...

Jak poprawie moja konstrukcje, to dam znac czy sie polepszylo...

Pozdrawiam,
Rafal

poniedziałek, 5 grudnia 2005, 01:45
Nowy
Nowy

Witam. Czy mogłby ktoś opisać jeszcze raz jak wykonać te urządzenia aby wyeliminować stuki? Bo powyższe linki już nie działają
za pomoc z góry dzięki

poniedziałek, 16 stycznia 2006, 19:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re:
jendrek napisał(a):
Witam. Czy mogłby ktoś opisać jeszcze raz jak wykonać te urządzenia ....... Bo powyższe linki już nie działają

Po ponad 3 latach temat odświeżam i bardzo proszę o np. foto itp. wspomnianych mocowań mikrofonu.

czwartek, 21 maja 2009, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Mikrofon MONACOR 600-ST
a może u kogoś zachowała się owa stronka z instrukcją ? niestety liki powyżej nie działają

piątek, 22 maja 2009, 09:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]