Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2019, 20:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Lampa Sony HVL-20DW2 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Lampa Sony HVL-20DW2
W

Ostatnio edytowano niedziela, 7 września 2008, 23:09 przez zakręcony, łącznie edytowano 1 raz

środa, 9 listopada 2005, 12:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mnie takze interesuje ten temat..chce kupic te lampke..bo z akumulatorem na pasku...
Nikt niestety nie jest w stanie okreslic jak dlugo da nam swiatelko... przy wlaczonym LCD oraz 20W... akumulatorek NP F-960

Kurcze.. a moze ktos sie znajdzie? 8)

niedziela, 1 stycznia 2006, 15:26
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie znam dokładnie ile czasu. Ale gdy w sklepie wlączysz kamerę z lampą to wyswietli ci się czas do wykorzystania. Weż 30 % na inne niekorzystne warunki/na przykład temperatura/i to że kamera zawsze wyłączy się przed czasem całkowitego rozładowania.
Takie rozwiazanie jest mało korzystne moze sie tak zdarzyc ,że kamera wyłączy się w najmniej spodziewanym momencie.Każdy odbiornik lepiej aby miał własne niezależne źródło prądu

niedziela, 1 stycznia 2006, 21:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kurcze..to widze ,ze bez paska i akumulatorka sie nie obedzie? ;)

To znow wracam na strony fotou i trzeba kupic lampke z torba ;)
ehhh...

http://www.foton.kalisz.pl/?strona=ofer ... =lampy%20oświetlenia%20miejscowego

zestawik L 12DZ - ktory podobno niszczy stopke bo wkreca sie w nia bezposrednio....

niedziela, 1 stycznia 2006, 21:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

czytaj post wyżej o lampie VX 2100 propozycja Bogusław S. jest bardzo interesująca myślę że też moją lampę hama zaadoptuję do diody LED.
Elementem świetlnym lest tam oprawa podobna do LED MR 11 9

niedziela, 1 stycznia 2006, 21:45
Stały bywalec
Stały bywalec

Nieprawdą jest, że zobaczysz czas świecenia lampy na wyświetlaczy gdzyż jest to lampa do zimnej stopki. Używa ona akumulatorków seri F takich samych jak w kamerach sony. Coprawda mam inny model hvl-20dm, który używa bateri typu M. Czas świecenia na bateri NP-QM91D wynosi: przy jednej żarówce 2:45 min, przy obu żarówkach 1 godzinę. Przy twojej lampie czas świecenia napewno będzie dłuższy gdyż bateria jest większej pojemności (moja np-qm91d ma 4100 mAh, 29,8 Wh a np-f950 coś kolo 6000 mAh czyli teoretycznie czas świecenia powinien być dłuższy o jakieś 50 min dla 10W i o 20 min dłuższy dla 20W)
Pozdrawiam, Grzesiek.

niedziela, 1 stycznia 2006, 22:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wiecie co.. czym wiecej czytam to forum..na temat lampek... tym bardziej nie wiem jak decyzje podjac :oops: ... jedni twierdza ze lampa powinna miec osobne zrodlo... a tu kolega GregoriusR ma podobna lampke.. Mam jeszcze pytanie... czy czas pracy o ktorej mowiles - byl z wlaczonym LCD? No bo w takim razie w trakcie imprezki (wesele) trzeba byloby dysponowac przynajmniej 3,4 akumulatorami...
NP-F960:?

niedziela, 1 stycznia 2006, 22:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Lampa ta posiada własne zasilanie, a są nim akumulatorki takie same jakich używa się do zasilania kamer sony. Nie ma znaczenia czy używamy LCD czy wizjera bo i tak lampa nie czerpie zasilania z kamery. Jest to napewno droższe rozwiązanie jak lampy zasilane akumulatorami żelowymi, ale plusem tego jest to, że akumulatorki znajdują sie przy lampie i nie trzeba nosić ich w torbie na ramieniu czy przy pasku no i nie plączą się żadne kable. Ponizej zamieszczam link do fotek lampy HVL-20DM, różni się ona od lampy HVL-20DW tylko tym że używa innego typu akumulatorków. Do lampy używam jednego oryginalnego akumulatorka sony np-qm91d oraz dwóch premium gold np-fm90. Taki zestaw starcza mi na całe wesele. Załączam zazwyczaj tylko jedną żarówkę 10W a w miarę potrzeby dołączam drugą np na torcie. Dodam jeszcze że po dwóch latach użytkowania oryginalna bateria nie wykazuje żadnych objawów zużycia natomiast czas świecenia premium gold skrócił się o kilkadziesiąt minut przy jednej żarówce a przy używaniu dwóch świeci praktycznie tylko kilka minut.
http://voila.pl/23puv/
Pozdrawiam, Grzesiek.

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 12:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz... napewno mi sie przyda.. Musze tylko przekalkulowac za i przeciw i juz..;)

Pozdrawiam !!

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 17:40
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mam lampę Hama Magnum 30 Compakt -oryginalne akumulatorki 7.2 V z żarówką 30 W wystarczały na 17 minut świecenia Mam ich dwa.
Niestety były to akumulatory Ni.Cd i po trzech latach użytkowania moje akumulatory przestały działac.Wymieniłem żarówkę na 12 V i podłączyłem do akumulatora żelowego Niestety przybył mi niepotrzebny kabel od lampy do akumulatora
Ubolewam bo to rozwiązanie daje mi swiecenie na około 2 godz ale ten kabel?

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 20:38
Nowy
Nowy

Post Re: Lampa Sony HVL-20DW2
A ja kupiłem używaną lampkę Sony HVL-20DW i niestety mam problem. Otóż lampa niby świeci i na jedną i na dwie żarówki ale dokładnie po 30 sekundach się wyłącza... Po każdym kolejnym włączeniu efekt jest taki sam. Nie ma znaczenia stopień naładowania czy wielkość akumulatora. Czy ktoś z Was spotkał się z takim zjawiskiem? Co może być tego przyczyną i jak to naprawić???

niedziela, 9 sierpnia 2009, 23:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]