Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2019, 16:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 JAKA LAMPA DO VX2100 ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post JAKA LAMPA DO VX2100 ?
Witam,

Poszukuj lampy do kamery Sony VX2100.. wybralem ze strony fotonu :

http://www.foton.kalisz.pl/?strona=ofer ... =lampy%20oświetlenia%20miejscowego

model oznaczony symbolem L 12DZ za 393pln wraz z akumulatorem zelowym... starcza on na 2,5 h oswietlania... jednak to troche malo wiec czy warto kupic jeszcze jeden akumulator zelowy do tej lampy?

Doradzcie cos..czy moze sama lampe i "jadac" na 2 akumulatorach z kamery NP-F960 ?

Pozdrawiam !!!!

piątek, 30 grudnia 2005, 12:27
Bywalec
Bywalec

Własnie sam jestem na etapie zakupu lampy do tego modelu sonego Tez myślalem o tym modelu tylko zastanawia mnie ile bedzie ważył cały zestaw kamery z ta wielką lampą z tego co sie oprientuje na imprezy weselne i okloliczbnościowe videokamerzysći uzywaja małych halogenowych lampek nawet niektórzy twierdza że ta kamera nie potrzebuje lampy w pomieszczeniach słabiej doswietlonych

Nie testowałem tej kamery jescze w trudniejszych warunkach oswietleniowych i własciwie tez jestem na etapie twojego pytania

Tez opcja tak duzej lampy ktora bedzie ostro swiecic odpada najedziesz na kogos kamerą przywalisz mu swiatlem i na calym filmie beda postacie ktore mruzą oczy np mozna zrobic film pod tytułem "tajemnicze oślepienia" Jednak trzeba byc dyskretnym jakies swiatelko ktore nie bedzie razilo ale dobrze doswietlało ?? Jest Takie ?? moze ma ktos pomysl na ta dużą lampe założyc jakies filtry cos co przytumi a zarazem da fajna tonacje barw.

piątek, 30 grudnia 2005, 12:43
Bywalec
Bywalec

Używałem takiej lampy wraz z akumulatorem żelowym w torebce. Nosiłem toto na ramieniu. Po paru godzinach takiego dźwigania na studniówce ramię odpada :) Dosłownie. Chwilę to się da nosić, ale na całą imprezę to jest bardzo ciężkie.
Co do światła... Wszystko zależy jaką żarówkę dasz, jakiej mocy. A "przepalenia" zawsze bądą. Bo jak ci ktoś przeleci przed kadrem, to jest normalne, że będzie "przepał".
Pozdrawiam

piątek, 30 grudnia 2005, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re...
Polecam nowość - lampkę na diodach LED, firmy KAISER, model DigiNova.
Na "doświetlenie" jest bardzo dobra. No i prąd z akumulatorków lub baterii AAA jest świetnym pomysłem.
http://www.maitolaituri.tv/product_info ... anguage=en

piątek, 30 grudnia 2005, 15:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

OK - lampa fajna..tylko na ile starczy ? ;) Co do mojego wyboru..to kierowalem sie doswiadczeniem inych videofilmowcow..ktorzy wlasnie tego typu lamp uzywaja..z paskiem na ramieniu..;) wyglada to nie ciakawie..ale co zrobic? ;)

piątek, 30 grudnia 2005, 15:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Hmm
Ja mam taką do Panasa z żarówką 35W i w średniociemnych salach wystarcza. Jak kościół mam ciemny to walę 50W xenofot i jest OK.

piątek, 30 grudnia 2005, 15:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re...
Zaletą lamp na LEDach jest długi czas pracy. Lampa DigiNova może swiecić ok. 120 minut zasilana 3 akumulatorkami (lub bateriami) AAA !
No i nie ma ciężkiego akumulatora żelowego na pasku...
Pozdrówka.

piątek, 30 grudnia 2005, 15:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A czy taka lampke mozna gdzies w Polsce kupic? Bo nie moge nigdzie znalezc... jak nowosc to u nas moze jeszcze nie ma ;)

piątek, 30 grudnia 2005, 16:22
Bywalec
Bywalec

Nosiłem toto na ramieniu. Po paru godzinach takiego dźwigania na studniówce ramię odpada

Ja to to (akumulatro) mam zapiety jak pasek od spodni ma po prostu przy boku chociaz to jest ciezkie to i tak lepiej niz na ramieniu

piątek, 30 grudnia 2005, 17:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Używając lampę z FOTONu niszczymy osłonę styków stopki na kamerze. Trzeba zastosować inny uchwyt do lampy. Bez śruby wkręcającej się w w/w osłonę.

piątek, 30 grudnia 2005, 18:23
Stały bywalec
Stały bywalec

Jestem posiadaczem takiej lampki (L 12DZ) oraz uchwytu "SZ 1". Dodatkowo do zestwu dokupilem dodatkowy mocniejszy 9Ah/12V akumulator na allegro. Lampka swieci bardzo przyjemnie chopciaz jak wspomnial WISA "przepalanie" faktycznie wystepuje zawsze gdy ktos znajduje sie za blisko (oczywiscie wszystko zalezy od mocy zarowki). Nie uzywam wkrecanego uchwytu lecz mocuje lampe bezposrednio do szyny "SZ 1".
Dodatkowa zaleta to tanie zarowki - firmowe OSRAM, Philips do kupienia w kazdym sklepie z zarowkami za max 5 PLN.

Pozdrawiam.

PS. Akumulator faktycznie troche wazy - 2 akumulatory wystarcza na 8-10 godzin swiecenia przy zarowce 35 Watt.

piątek, 30 grudnia 2005, 23:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzieki wszystkim za wypowiedz...mysle ze zestaw SNI sprawdzi sie i u mnie...no bo co mi innego pozstalo...a kupic cos trzeba... Myslalem duzo na tą nowa lampa z LED... jak bedzie u nas dostepna..twedy ie zobaczy...jak na razie..to trzeba kupic sprawdzone..a z akumulatorem..jakos trzeba sobie poradzic...;)

Pozdrawiam Wszystkich !!!!!

sobota, 31 grudnia 2005, 11:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do Pana Bogusława Spały:
Przeglądałem strone podaną przez Pana w linku. Przyznam, że po wielogodzinnym noszeniu akumulatora na ramieniu bardzo zainteresowało mnie to rozwiazanie.
Interesuje mnie moc tej lampy przy czasie pracy 120 min.

Pozdrawiam
Maciej

sobota, 31 grudnia 2005, 13:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A czy taka lampke mozna gdzies w Polsce kupic? Bo nie moge nigdzie znalezc... jak nowosc to u nas moze jeszcze nie ma ;)

Można podobną zrobić, dostępne są LED-y o mocy 20000 - 22000 mcd zasilane napięciem 3,6V czyli 3xAAA. Pozostaje kwestia obudowy, w domowych warunkach nie uda się zrobić tak estetycznej :lol: Chyba że wykorzysta się jakąś od większej lampy błyskowej :lol:
Dostępne są LEDy o średnicach od 5 do 10mm, patrząc na zdjęcie tej fabrycznej jej średnica jest poodobna więc i moc może być również porównywalna.

sobota, 31 grudnia 2005, 17:47
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

http://www.halolamp.neostrada.pl/ - 25k - myslę że to jest niezłe rozwiązanie trzeba tylko zaadoptowac obudowę od oprawy kuchennej lub łazienkowej,
Chyba że ktoś ma taką lampę oryginalną

niedziela, 1 stycznia 2006, 21:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona