Teraz jest wtorek, 23 kwietnia 2019, 12:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 akumulator zastęczpczy do panasonica z allegro? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post akumulator zastęczpczy do panasonica z allegro?
Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem akumulatora zastępczego do GS75

Bateria do Panasonic CGA-DU21 Li-Ion 2200mAh
http://allegro.pl/show_item.php?item=79860869
i
AKUMULATOR DO PANASONIC CGA-DU21 2500mAh
http://allegro.pl/show_item.php?item=80921122

1szy kosztuje 50zł, zaś 2gi 70zł... Jak myślicie, czy ten drugi akumulator, który rzekomo ma 2500mAh się opłaca?

pozrawiam

poniedziałek, 9 stycznia 2006, 20:52
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Myslę że się nie opłaca bo jak sam wiesz to nie jest sprzęt markowy i zawsze jego oznaczenia parametrów mogą byc przesadzone .

Ostatnio kupiłem aku Batimex do Aparatu Canon . Pierwszy padł mi po dwóch ładowaniach (akumulator był naładowany a aparat rozpoznawał go jako pusty) wymieniłem go na inny i ten działa super ,a nawet spisuje sie lepiej od oryginalnego ?
Pozdrawiam !

poniedziałek, 9 stycznia 2006, 21:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Hmm
Ja kupiłem jakiś czas temu dwa takie 2500mAh. Jak narazie działają OK. Ładowałem je może 5 razy i mają widocznie dłuzszy czas pracy od oryginalnego, który miałem z GS400. Co dziwne, zauważyłeś napis na akumulatorku - 3,7V. Mam dokładnie ten sam model z źle naklejoną naklejką (nie od tego rodzaju Aku). Naprawdę jest to aku 7,4V. Też mnie troszkę tknęło jak dostałem ale jest wszystko OK.

Nie wiem jaka jest prawda co do faktycznej pojemności teho Aku, lecz myślę, że przy prawidłowym jego traktowaniu powinien chodzić OK-i.

Nie wiem naprawdę który Ci doradzić ale ja narazie jestem zadowolony z dwóch sztuk tych 2500mAh.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 9 stycznia 2006, 22:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post I jeszcze jedno
Denerwuje mnie strasznie jak ktoś podczas sprzedaży własnego produktu wypisuje herezje.

W pierwszej aukcji stoi: "Nowa kompatybilna bateria/akumulator do Panasonic CGA-DU21 2200mAh i 7,4V (wieksze pojmnosci sa niemozliwe!)"

Czy są niemożliwe? Napewno są ale tylko w przypadku gdy mamy ograniczoną pojemność oprawy ogniw. A w przypadku Naszych kamer tego nie ma, więc: wszystko jest możliwe :-))

poniedziałek, 9 stycznia 2006, 22:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Używam od wiosny pierwszego typu z Allegro i bardzo sobie chwalę. Wg mnie rachunek jest prosty. Wystarczy przeliczyć pojemność na cenę.

wtorek, 10 stycznia 2006, 17:17
Stały bywalec
Stały bywalec

niestety chyba trafiłem na felerny akumulator... ładuje się już dobre 5h i nadal się świeci zielone światełko, co oznacza, że nadal się ładuje :/

czwartek, 12 stycznia 2006, 22:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niestety chyba trafiłem na felerny akumulator... ładuje się już dobre 5h i nadal się świeci zielone światełko, co oznacza, że nadal się ładuje :/

Witam
Dobrym zwyczajem nowy aku powinien być sformatowany tzn. trzy cykle ładowania po 12h. Jeżeli to jest pierwsze ładowanie to nie pękaj.

Pozdrawiam

czwartek, 12 stycznia 2006, 23:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może ładowarka nie daje rady?

Pozdr

piątek, 13 stycznia 2006, 11:23
Nowy
Nowy

Ja kupilem ten pierwszy aku o mniejszej pojemnosci z allegro jakis miesiac temu. Ladowalem go po raz pierwszy przez 12 h i jak narazie dziala bardzo dobrze. Trzyma dluzej niz orginalny Panasonica (orginalny ma tylko 1250 mAh- pewnie dlatego krocej trzyma).
Pozdrawiam
GuG

sobota, 14 stycznia 2006, 15:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam!
Ja kupilem ten pierwszy aku o mniejszej pojemnosci z allegro jakis miesiac temu. Ladowalem go po raz pierwszy przez 12 h i jak narazie dziala bardzo dobrze. Trzyma dluzej niz orginalny Panasonica (orginalny ma tylko 1250 mAh- pewnie dlatego krocej trzyma).
Pozdrawiam
GuG

No przecież to normalne.....
Producenci typu Panasonic czy Sony nie produkują kazdej śróbki czy baterii i czesto zamawiają w różnych firmach... a jak pojemność jest wieksza to muuuusi wytrzynywać dłużej :-)

Pozdr

poniedziałek, 16 stycznia 2006, 00:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]