Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2019, 18:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Czy Celeron 533 nie za slaby na obrobke filmow? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Czy Celeron 533 nie za slaby na obrobke filmow?
Posiadam Celerona 533 Mhz i 320 mb ramu. Czy nie jest to za wolny sprzet na zrzucanie filmow z kamery i pozniejsza obrobke filmu w programie pinnacle studio 9? Chodzi mi o obrobke do zastosowan domowych i nie wiem czy taki procesor nie pogubi mi pozniej klatek. Chcialem kupic karte Fire Wire ale nie wiem czy jest sens jesli procek sobie z tym nie poradzi. Moze ktos pracuje na podobnym sprzecie?

piątek, 20 stycznia 2006, 00:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do samego przechwytu z kameru byc może będzie OK.
Jednak dla dalszej obróbki bedzie to zdecydowanie za wolny procesor - komfort będzie horrorem (czas reakcji itp.) . Na samą jakość nię będzie wpływu - tutaj decydują konkretne aplikacje i ich ustawienia.

Jeszcze raz podkreślam - czas reakcji na polecenia i ch późniejsze wykonanie może cię mocno "zeźlić" (czytaj: wk....ć) przy takim sprzęcie.

piątek, 20 stycznia 2006, 09:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety zanim cokolwiek program wykona to bedzie mielil dyskiem w nieskonczonosc. A ile razy sie przy tym zawiesi!

piątek, 20 stycznia 2006, 09:59
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post ...
To nie jest kwestia mocy tylko kwestia czasu.
Filmy można obrabiać i na pentium 100MMX ... tylko kto to wytrzyma?
ważniejsze są duzo pamięci (zeby nie mielił dyskiem), duży dysk (zeby zmieścić filmy i ich wersje robocze), odpowiedni program (który rozsądnie pozwoli nam z powyższych skożystać.

piątek, 20 stycznia 2006, 10:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: ...
yyyymmmm
8O

ja mam Semprona 2500+ o mocy 1700 Mhz i zastanawiam sie nad zmiana na cos szybszego bo mi ten procek siódme poty wylewa...

sobota, 21 stycznia 2006, 21:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na premiere 6, virtual dubie, lub innych starych, lub prostych programach bez ładnego graficznego interfejsu powinno być nawet ok, ale pinnacle 9 to porażka jeśli chodzi o procożerność

niedziela, 12 marca 2006, 19:56
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

W sumie w czasach gdy wchodziły kamery DV to komputerów o takich parametrach jak we wstępie jeszcze nie było, więc tak jak napisał Fast128 - obróbka jest możliwa.

poniedziałek, 13 marca 2006, 01:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja jako student 4roku informy mogę dodać, że taka już jest zasada- coś co związane jest z grafiką, obróbką a nawet głupie gry wymagają już potężnej mocy obliczeniowej... Nie odkryłem tym stwierdzeniem Ameryki, ale chcę zaznaczyć, że zgadzam się z powyższą opinią - ten sprzęt jest zbyt słaby jak na nowe programy... Zastanawiam się czy na tych starych w ogóle warto pracować... ale to już kwestia tego jaką kto ma wytrzymałość psychiczną by oglądać to żółwie tempo.

wtorek, 14 marca 2006, 22:57
Bywalec
Bywalec

Jeśli dotychczas nie wymieniłeś kompa to donoszę, że obróbka na celeronie 533 jest możliwa. Swój pierwszy film poskładałem w 2002 r. na celeronie 333, RAMu nie pamiętam (troszkę pożyczałem). Dysk był 40GB ATA66 5400 obrotów - klatek nie zgubił. Zrobiłem to w premierze 6. Wyeksportowałem go do VHS i spowrotem do kamerki -DV, i poleżał 2 lata na tasiemkach czekając na spadek cen nagrywarek DVD. Potem Było P III 550 i pozostawianie na noc przy konwertowaniu DV AVI na MPEG2 w TmpegEnc. Jes to kwestia czasuuuuu i cierpliwoooości. Powodzenia. - Teraz Athlon 64 i można powiedzieć - jeszcze zbyt wolno.
Heniek - amator.

czwartek, 16 marca 2006, 15:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]