Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2019, 18:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 GS400 - jaki konwerter szerokokątny wart uwagi 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post GS400 - jaki konwerter szerokokątny wart uwagi
Głównie chodzi mi o praktyczne porady dotyczące tego jaki i gdzie najlepiej zakupić konwerter szerokokątny do GS400 Panasonica. Na allergo jest tego sporo jednak nie jestem pewien ich jakości i jasności.

Poza tym zastanawiam się jaki wpływ ogólny będzie miał zakup konwertera i większej średnicy mocowania i zastosowaniu przelotki na 43mm. Zapewne kąt się zmniejszy, ale czy mogą występować jeszcze jakieś zniekształcenia.

Proszę o poradę, najbardziej zależy mi na zdaniach ludzi posiadających takie coś.

Pozdrawiam.

środa, 1 marca 2006, 10:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przy większej średnicy i reduktorze kąt się nie powinien zmniejszyć, a na pewno zmniejszysz szansę na winietowanie i abberację chromatyczną w rogach.
Osobiście polecam coś z rodziny Raynoxa np HD-5000PRO, lub Kenko z rodziny PRO, a jak masz kasę to coś Century Optics.
Sam mam Raynoxa i sobię chwalę :-)

Pozdrawiam
Ulv

środa, 1 marca 2006, 16:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A co sądzisz o oryginale Panasonic. Znalazłem za 130zł. Taki jak ten:

http://www.allegro.pl/item89269772_konw ... sonic.html

[ Dodano: Pią Mar 03, 2006 12:21 am ]
Proszę o pomoc w sprawie konwertera szerokokątnego. Znalazłem stronkę z konwerterami, jednak nie za bardzo wiem który zakupić, by nie zniekształcić i przyciemnić obiektywu GS400 - tki. Nie chciałbym niepotrzebnie pakować się w koszty, aczkolwiek chciałbym by mój zakup mnie nie "osłabił".

Powiedzcie mi co oznaczają te współczynniki 0,7x, o3x ?

Myślałem o zakupie z tych modeli:

1. Raynox DCR-720 mocowanie na gwincie 52mm (kamera ma 43mm)
2. Raynox DVM 700 mocowanie 30mm (czyli mniejszy gwint niż kamery, wić chyba odpada)

Tena natomiast jest trochę drogi i jest na gwint mniejszy niż w kamerze Raynox HD-5000 PRO.

Zastanawiam się czy biorąc konwerter na mniejszym gwincie niż gwint kamery i stosując redukcję na 43mm nie będzie on winietował.
Nie wiem czy dobrze myślę, ale wg mnie konwerter na większym gwincie powinien po zastosowaniu redukcji nie mieć efektuwinietowania, gduż nie będzie on pracował na pełnej soczewce (skrajne części soczewki będą nieużywane). Jek to jest faktycznie? Czy dobrze myślę ?

Który z nich można wziąć bez ryzyka?
Ew. jakieś inne propozycje w rozsądnym przedziale cenowym ?

[ Dodano: Pią Mar 03, 2006 12:26 am ]
Czym mam sięsugerować najbardziej przy wyborze konwertera ? Jakie parametry są ważne i jaka bezpieczna ogniskowa, by nie wpływała na jakość obrazu ?

środa, 1 marca 2006, 17:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

fakt, za mały będzie na 90% winiteować.
Liczby: im mniejsza wartość tym większy szeroki kąt. Poniżej 0,5 w zasadzie są rybie oczka z dużą deformacją, powyżej szerokokątne.

Nie wiem czy mi da wkleić, bo to link do "konkurencji", jakby co to ślę go do Ciebie też na PM.
Jest tu cały tapic poświcony tylko nasadkom do Panasów, z porównaniami i obrazkami ;-) http://www.pana3ccduser.com/showthread.php?t=790

Pozdrawiam
Ulv

p.s.
Raynox, do Ciebie to może być HD-6600 PRO, ale też swoje kosztuje.
p.s.2
Ile planujesz przeznaczyć, bo może coś Kenko będzie ok

piątek, 3 marca 2006, 10:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W sumie to szukam czegoś co mnie nie zawiedzie nawet gdyby miał być przykręcony na stałe. Wiem że poniżej 400 zł będzie ciężko, jednak raczej będę chciał dozbierać i kupić coś pewnego może nawet ponad 600zł.

Dzięki za stronkę pooglądam i na pewno wykluczę z miejsca kilka modeli.

Wiadomo że jak ma być na stałe to pasowałoby żeby nie był za wielki, ale jak nie będzie innego wyjścia to i to da się przeboleć.

piątek, 3 marca 2006, 11:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Polecam w miarę mozliwości oryginał panasonica, współczynnik wynosi 0,7.
Daje doskonały obraz bez większych zniekształceń, przy obiektywach Leica brak abberacji!
Sam używam już kilka lat. Uwaga są dwa rodzaje! różnią sie powłokami antyrefleksyjnymi, wiadomo ten droższy jest lepszy. Obecna cena to około 700zł.

Pozdrawiam

piątek, 3 marca 2006, 18:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

możesz dać znać jaki model być polecił i gdzie można je dostać ??

Czy faktycznie są lepsze od np Raynoxa 6600 pro, który kosztuje poniżej 700zł ?

[ Dodano: Pią Mar 03, 2006 5:13 pm ]
Przeglądam konwerterki Panasonic ale widzę że ten o którym mówisz jes na 37mm, a ja potrzebuję 43mm lub troszkę wyżej. Więc raczej odpada. :-(

piątek, 3 marca 2006, 18:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Model o którym mówiłem to VW-LW4307ME. Jeśli chodzi o porównanie z Raynoxem to ciężko mi powiedzieć, ale naprawdę jestem bardzo zadowolony z tego konwertera. Na korzyść moim zdaniem przemawia to że jest to produkt typowo do kamer Panasonica i na pewno masz w 100% pewności że nie wystąpi żadne winietowanie , abberacja itd…
Zniekształcenia geometryczne są na tyle małe że prawie nic się nie rzuca w oczy, ale jest to efekt normalny przy konwerterach szerokokątnych. Najlepiej jedź z kamerą do sklepu nakręć konwerter i oceń sam. Wygląda też bardzo elegancko.

Tak to prawda, ciężko jest kupić ten konwerter w Polsce, ja osobiście obdzwoniłem chyba wszystkie sklepy Panasonica w Polsce. Udało mi się dopiero w Łodzi.
Ostatnio kolega kupił w Warszawie, to znaczy 1,5 roku temu.

Pozdrawiam

piątek, 3 marca 2006, 19:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Raynox 6600 pro
Jest może ktoś kto używa Raynoxa 6600 pro do kamery 43mm GS400?

Myślęże mój wybór psdnie na ten konwerter, ale chciałbym aby może ktoś kto go posiada wypowiedział się na jego temat. Jak z obrazem na mastymalnym kącie ? Da się go używać prawie na stałe, odkręcając tylko w nielicznych przypadkach? Będzie OK ??

sobota, 4 marca 2006, 13:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgodnie z obietnicą test z mojego szerokokątnego. Jest to wide 0,66x z gwintem 58, ale używam redukcji.
Pierwsze jest bez nasadki, drugie z takową. Trzecie to maksymalne zbliżenie i tu widać już abberację chromatyczną.

Pozdrawiam
Ulv

poniedziałek, 6 marca 2006, 13:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czy aberracja chromatyczna to ta jakby niebieska poświata?

niedziela, 12 marca 2006, 18:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Abberracja chromatyczna to rozbicie koloru na czerwony i niebieski np na tych pionowych słupkach balkonowych na brzegach obrazu (w centrum jej nie ma ;-))

Pozdrawiam
Ulv

niedziela, 12 marca 2006, 19:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

efetk rozszczepienia światła jak w pryzmacie na szkłach?

poniedziałek, 13 marca 2006, 08:12
Nowy
Nowy

Odświeże temat, bo jest chyba sporo chętnych do kupna konwertera szerokokątnego do naszych GS400 /43mm/.

Osobiście, w poprzednim Canonie, miałem WC przykręcone na stałe.
Filmuje zwykle dzieci a te lubią pogonić za kamerą i wleźć "do kadru".
Z WC udaje się mieć je na filmie zawsze z nóżkami i głowami ;) A to zaleta.

Wiadomo, że rozsądne przełożenie to ok. x0,7. WC o takim stosunku robią zwykle producenci jako akcesoria dedykowane.
Poniżej /x0,5 x0,4/ zaczyna się robić rybie oko.

Dlatego skoro mamy kamerę z porządną optyką, nie warto moim zdaniem kupować konwerterów, które pogarszają widocznie jakość Leicy.

Zastanawiam się w zasadzie jedynie nad Raynox HD6600 PRO i dedykowanym Panasoniciem /niestety nie znajduje na ich stronach - chyba widziałem coś na aukcjach/.

W przypadku Raynoxa pojawia się kwestia gwintu.
W pl zwykle do dostania jest z 55mm. Ciężko znaleźć redukcję z 55mm na 43mm.
Trzeba je łączyć...

Zamówiłem w Foto-Tip Raynoxa z 43mm, zobaczymy czy uda się ściągnąć. Chyba lepiej kupować już dopasowany, niż wielki 55mm.

Następny dylemat dyskutowany wielokrotnie na forum pana3ccd to blokowanie przez konwertery ringu do ręcznych ustawień. Rozwiązania są dwa: jakiś podkład na gwint konwertera, który nie pozwala dokręcić go do końca /gumka recepturka ;)/, albo redukcja Olympusa
która ma jakieś wyżłobienie. Zetknął się ktoś z tym problemem, jakieś solucje?

Więc może jednak dedykowany Panasa? Tylko gdzie go dostać...

Dalej, dobrze byłoby przykryć taką optykę jakąś osłoną słoneczną, czy ktoś wie gdzie można to dostać w interesującym nas gwincie 72mm /bo tyle ma na wyjściu Raynox/.
Tu jeszcze kilka fajnych zdjęć

Ktoś już linkował, ale powtórzę, dobre zestawienie konwerterów .

Mam nadzieję, że ten post komuś pomoże dokonać wyboru, bo WC to jedna z lepszych inwestycji, po dodatkowych bateriach. :wink:

pzdr

środa, 12 kwietnia 2006, 14:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zmieniłem Raynoxa 6600 pro .

Zastanawiałem się nad 7000 pro lecz stwierdziłem że zaryzykuję i odczepię się od Raynoxów (6600 pro nie spełnił zupełnie moich oczekiwań) i kupiłem Panasonic VW-LW4307M. Konwerter na gwint 43mm 0,7x, na wyjściu ma ok 70mm i po szybkim teście w dniu dzisiejszym stwierdzam że o to mi chodziło. Prawe ideał. Leciuteńka beczka, ale naprawdę prawie niewidoczna, ostrość w całym obrazie i tyle narazie mogę powiedzieć.

Teraz pytanie. Gdzie do niego kupić osłonkę przeciwsłoneczną. Głownie chodzi o zabezpieczenie soczewki przed "gośćmi" i deszczem. Dodam jeszcze że nie ma gwintu do zamocowania osłonki i jak w takim przypadku np. założyć jakiś filterek ?

Kamera GS400

piątek, 2 czerwca 2006, 17:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona