Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2019, 18:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jaka lampke lepiej kupic ??? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Jaka lampke lepiej kupic ???
Czy Sony HVL-20DW2 czy zwykla lapke z fotonu za 220 zl zasilana akumulatorem zelowym. Nie chodzi o cene. Chodzi mi tutaj o kont swiecenia i jakosc swiatla. Prosze o pomoc.

POZDRAWIAM

wtorek, 4 kwietnia 2006, 21:35
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja polecem sony i tylko dla tego że nie trzeba nosić żelówki(pokrznilem sobie przez te żelówki kregi C6-C7) 8O szczeże lepiej swieci ta lampka z fotonu ale wybor nalezy do ciebie. Zależy jaką kamerą filmujesz i co??

środa, 5 kwietnia 2006, 02:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chodzi o wesela. Czyli wnetrza u młodych,kościół no i sala. Mam kamere FX1, jak wiadomo czasem trzeba uzyc lampy. Nie chodzi o kase ale o jakos swiatla.

POZDRAWIAM

środa, 5 kwietnia 2006, 07:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Do fx-1 starczy ci lampa sony filmowalem nią studniówkę wszystko ok. Jednak ja bym ci polecił dużo lepszą lampę HDV (nie pamiętam nazwy dokładnie jest w beiksie) zasilana z baterii kamery przez kabelek typu cinch. Zalety-bardzo mała i lekka dajaca dobre światło, ładnie wykonana, filtry i szkiełka do wyboru do koloru. Wady- za wysoka cena akumulatorów z wejsciem typu cinch(ok 600zł jakis zamienik, orginałów Sony nie widziałem ), żle działający czip wskazujacy naładowanie akumulatora( pokazuje po 30 minutach filmowania i świecenia jednocześnie 0 min, a można filmowac i świecić jeszcze conajmiej 50 min. Moim zdaniem najlepszą lampą do filmowania przy zgaszonym swietle jest lampa Canona VL 20, zalety super światło punktowe(idealne do ciemnego kościoła), najtańsza z oferowanych. Wady- troszke cięższe baterie niż sony, brak dostepnosci żarówek nawet w serwisie canona ale zawsze można cos wykompinować bo są to żarówki 6V, a nie np. jak w lampie Canon VL10 li 7.2V, gdzie żarówka kosztuje ok 200 zł. Więc do kościoła proponuje Canona VL 20, a na sale albo HDV albo sony o której pisałeś wcześniej.
Wiecej lamp nie znam :D

środa, 5 kwietnia 2006, 08:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czyli lampy z fotonu odpadaja. To jeszcze przemysle sprawe i powoli bede szykowal sie do zakupu.

Dziekuje za info.

POZDRAWIAM

środa, 5 kwietnia 2006, 09:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]